מסמכי יסוד

תקרית בין כוחות צבא מצרים לפעילי דאעש באזור תעלת סואץ

במשך הלילה של ה-  18 – 19 בנובמבר 2022, התנהלו חילופי-אש כבדים בין כוחות צבא מצרים לבין פעילי מחוז סיני של דאעש אשר השתלטו על מספר מבנים ממשלתיים בחלק המזרחי של האלקנטרה סמוך לתעלת סואץ. לפחות חמישה חיילים, ביניהם קצין או שניים, נהרגו וכמה נוספים נפצעו. דאעש קיבל אחריות על האירוע. צבא מצרים הטיל איפול על הפרשה. זו הפעם השנייה השנה שבה מתרחשת פעילות של דאעש במרחב תעלת סואץ, אחת מנתיבי התעבורה הימית החשובים בעולם. 
להמשך קריאה...

דיוקנו של חזבאללה כארגון טרור

הפיגוע שביצע חזבאללה באוטובוס התיירים בבולגריה היווה הצלחה ראשונה במתקפת טרור עולמית המנוהלת בשנים האחרונות נגד ישראל ע”י איראן בהשתתפות חזבאללה. חזבאללה הינו ארגון בעל עבר מוכח של שלושים שנות פעילות טרור בלבנון, במזרח התיכון וברחבי העולם, המכוונת נגד ישראל והעם היהודי, ארה”ב והמערב, מדינות ערב הפרו-מערביות ואויבי חזבאללה בלבנון
להמשך קריאה...

הסיוע האיראני לחמאס

הינתקותה של ישראל מרצועת עזה (אוגוסט 2005) יצרה מציאות חדשה בשטח, אשר האיצה הקמת אזור שליטה מובהק של החמאס ברצועת עזה.
להמשך קריאה...

השימוש שעושה החמאס באזרחים כ”מגן אנושי”

בעבודה זאת, שהושלמה בשבוע הראשון של מבצע “עופרת יצוקה”, מובאות דוגמאות רבות, לאופן השימוש באזרחי הרצועה כ”מגן אנושי”, בעת התקפות טרור נגד ישראל ובעת לחימה נגד צה”ל.
להמשך קריאה...

כוחה הצבאי של חמאס ברצועת עזה

לנוכח תחילת השלב הקרקעי במבצע “עופרת יצוקה” אנו מפיצים מחדש עבודת מחקר אשר פורסמה באפריל 2008, שכותרתה: “תהליך ההתעצמות הצבאית של חמאס ברצועת עזה”.
להמשך קריאה...

מאפייני ירי הרקטות ופצצות מרגמה בשנת 2008 (סיכום שנתי )

שנת 2008 הייתה שנת השיא בשימוש ב”נשק הרקטות” ע”י חמאס ושאר ארגוני הטרור הפועלים מרצועת עזה.
להמשך קריאה...

פרסומים משנים קודמות

2022201220092006