מחקר שוטף

תגובות פלסטיניות בעקבות סיכול ניסיון הפיגוע במעבר ג’למה (14 בספטמבר 2022)

מהלך הלילה שבין ה-14-13 בספטמבר 2022 סוכל נסיון פיגוע סמוך למעבר ג'למה, צפונית לג'נין. שני חשודים פלסטינים, אשר בשלב ראשון זוהו ע"י תצפיות צה"ל כלא חמושים, פתחו בירי לעבר כוחות צה"ל שאיגפו אותם וביצעו נוהל מעצר חשוד. בחילופי האש נהרגו קצין צה"ל ושני המחבלים. שני המחבלים, היו בני דודים מכפר דאן (צפונית-מערבית לג'נין). האחד, אחמד עאבד, השתייך למנגנון המודיעין הצבאי ברשות הפלסטינית ובוגר האקדמיה הצבאית של הרשות ביריחו, והשני,  עבד אלרחמן עאבד. אחמד עאבד פרסם בעבר הודעות המביעות תמיכה במחבלים שביצעו פיגועים נגד ישראל. החמאס הג'האד האסלאמי בפלסטין, הפתח וגורמים פלסטינים נוספים פרסמו הודעות תמיכה בפיגוע.
להמשך קריאה...

דובר דאעש קורא למוסלמים להצטרף לארגון ומטיח ביקורת בארגונים אסלאמיים אחרים

מוסד אלפרקאן של דאעש פרסם ב-13 בספטמבר 2022 הקלטה של דובר דאעש, הקוראת  לפעילי הארגון לשחרר את אסירי הארגון מבתי הכלא ברחבי העולם ופנה למוסלמים וללא מוסלמים ברחבי העולם -  במיוחד בסוריה, בעיראק, באפריקה, בתימן ובמזרח אסיה - להצטרף לארגון. הדובר מותח ביקורת על  ארגוני המורדים הסונים בסוריה, ארגון אלקאעדה, הטאלבאן, ועל השבטים בסיני המשתפים פעולה עם צבא מצרים.
להמשך קריאה...

תגובות ארגון אלקאעדה ותומכיו לציון יום השנה לאירועי 11 בספטמבר 2001

מוסד אלסחאב, השייך להנהגת ארגון אלקאעדה, פרסם הודעה בשם הנהגת הארגון לציון אירועי 11 בספטמבר 2001, בה היא מייחסת לפיגועים אלה חשיבות של אירוע מכונן בהיסטוריה האסלאמית.
להמשך קריאה...

בכיר בהנהגת דאעש, בשאר אלצמידעי, נעצר בתורכיה

בכיר בהנהגת דאעש, בשאר ח'טאב ע'זאל אלצמידעי, נעצר בתורכיה. מיד לאחר מעצרו חשדו השלטונות התורכים כי מדובר במנהיג דאעש אך מאוחר התבררה זהותו האמיתית. זהותו של מנהיג דאעש הנוכחי אינה ידועה אך סביר להניח שמדובר בג'מעה עואד אלבדרי, אחיו של אבו בכר אלבע’דאדי, מייסד הארגון ומנהיגו הראשון.
להמשך קריאה...

תגובות לפתיחת שדה התעופה רמון, סמוך לאילת, ליציאת נוסעים פלסטינים מיהודה ושומרון לחו”ל

ב-22 באוגוסט 2022 המריאה משדה התעופה רמון סמוך לאילת טיסה ראשונה לקפריסין עליה היו נוסעים פלסטינים. למרות שלכאורה אישור הטיסות משדה התעופה רמון יכול להקל מאד על יציאת התושבים הפלסטינים, עוררה הטיסה גל של תגובות מחאה בקרב הפלסטינים כמו גם בקרב הירדנים.  גורמים ברשות הפלסטינית טענו כי המיזם נועד לסייע לישראל והוא תוקע "טריז" בינם לבין הירדנים וקראו לציבור הפלסטיני להחרים את המיזם. שר התחבורה ברשות אף איים  בהטלת סנקציות על כל פלסטיני אשר ייסע דרך השדה. 
להמשך קריאה...

סיכום מבצע עלות השחר בראייה הפלסטינית

אחר שלושה ימי הסלמה ברצועת עזה בכנסה הפסקת האש לתוקפה. בכלי התקשורת הפלסטינים הגדירו הג'האד האסלאמי בפלסטין, חמאס וכן איראן, את המבצע כהצלחה .מאוחר יותר גורמים שונים ברצועה החלו לערוך "חשבון נפש" ומתחו ביקורת על הג'האד האסלאמי מנגד, החלו בג'האד האסלאמי בפלסטין להישמע ביקורות כלפי חמאס אשר לא לקחה חלק פעיל בלחימה.
להמשך קריאה...

פרסומים משנים קודמות

2022202120202019201820172013201220112005200420032002