חמאס

תרבות החללים והמתאבדים באוניברסיטאות ב”שטחים”: אוניברסיטת ביר זית כמקרה מבחן

פגועי הטרור של ה-"חמא"ס" בקפה "הלל" בירושלים ובטרמפיאדה בצריפין (9.9.03), שבוצעו ע"י שני סטודנטים מתאבדים מה-"חמא"ס", הסבו פעם נוספת את תשומת הלב לתרבות החללים המתאבדים השלטת באוניברסיטאות ב"שטחים", המהוות חממה לצמיחתם של טרוריסטים צעירים בשרות ה-"חמא"ס" וארגוני הטרור האחרים.
להמשך קריאה...

לונדון כבמה להסתה אנטי אמריקאית: שבועון של “האחים המוסלמים” היוצא לאור בלונדון ומופץ לרחבי העולם האסלאמי והערבי ממשיך לקרוא להתנגדות פעילה לצבא ארה”ב בעיראק

השבועון "המסר (או: השליחות) של "האחים המוסלמים" ("רסלאת אלאח'ואן") יוצא לאור מזה כמה שנים בלונדון. השבועון משמש במה למסרים אסלאמיים רדיקלים ברוח משנתם האידיאולוגית של "האחים המוסלמים". הוא נותן ביטוי לעמדות של קבוצות אסלאמיות קיצוניות ואלימות ברחבי העולם, בדגש על ה-"חמא"ס" (הסניף הפלסטיני של "האחים המוסלמים"), לעתים בנימה ארסית שאינה שונה מזו של "אלקאעדה". השבועון מופץ לרחבי העולם האסלאמי והערבי, כולל לפלסטינים ב"שטחים".
להמשך קריאה...

המלחמה על התודעה: שימוש במסמך “צוות המידע” במאמר בעמוד הראשון ב”ניו יורק טיימס” התוקף את העברת הכספים מסעודיה ל-“חמא”ס”

ב-17 בספטמבר 2003 פרסם ה-"New York Times" מאמר בעמוד הראשון שכותרתו: "Flow of Saudi Cash to Hamas is Scrutinized". המאמר עוסק בתופעת העברת הכספים מסעודיה לידי ה-"חמא"ס".
להמשך קריאה...

הסתה נגד תורכיה ומשטרה החילוני בספרון אסלאמי רדיקלי שנכתב ומופץ מחברון ע”י אנשי דת המזוהים עם ה”חמא”ס”.

בין חומרי השלל שנתפסו בחברון במהלך פעילות צה"ל נמצא ספרון הסתה נגד תורכיה, בעל אופי אסלאמי רדיקלי, המנתח בהרחבה את "החטאים והעבירות" שבגללם "נענשה" תורכיה ברעידת אדמה קטלנית ואת הלקחים שלטענת המחבר עליה להפיק מכך.
להמשך קריאה...

מסמכי ריאצ’ אבו זיד

הנהגת ה-“חמא”ס” מנצלת “אגודת צדקה” המזוהה עמה כתשתית אזרחית תומכת למערכת המבצעית-טרוריסטית של התנועה: אגודת הצדקה אלנור” שברצועת עזה
להמשך קריאה...

חמאס

חמאס היא תנועה אסלאמית סונית פונדמנטליסטית, שהוקמה ב-1987 על ידי פעילי תנועת האחים המוסלמים ברצועת עזה. חמאס דוגלת בהקמת מדינה אסלאמית פלסטינית בכל שטח מדינת ישראל והיא אינה מכירה בזכות קיומה של מדינת ישראל.

בהנהגת התנועה שני מוקדים עיקריים: חמאס “פנים”: הכולל את תנועת חמאס, הזרוע הצבאית וממשל חמאס המצויים כיום ברצועת עזה. אלה אחראים לפעילות הממשלית השוטפת, כולל פעילות חברתית חינוכית מול האוכלוסייה ברצועת עזה. המוקד השני הוא הנהגת חמאס היושבת מחוץ לרצועת עזה ויהודה ושומרון והוא מהווה גוף ההנהגה של התנועה. פעילי חמאס ב”חוץ” מקיימים קשרים עם מדינות וגופים שונים בעיקר למטרות גיוס כספים ומשאבים עבור חמאס ברצועת עזה.

האידיאולוגיה של חמאס גורסת הקמת מדינה פלסטינית אסלאמית בכל שטחי ישראל. הדרך המועדפת להשגת מטרה זו באמצעות המאבק המזוין. לחמאס זרוע צבאית, גדודי עז אלדין אלקסאם, המבצעת פיגועים נגד ישראל, בכללם ירי רקטות מרצועת עזה ופיגועים במתווים שונים (ירי, פיגועי התאבדות, חטיפה ועוד) בשטחי יהודה, שומרון וישראל.

לאורך השנים קראה חמאס תיגר על מדיניות אש”ף והרשות הפלסטינית, דבר שהביא לעימותים בין הצדדים, ששיאם ביוני 2007 עם השתלטות חמאס על רצועת עזה בכוח הזרוע תוך דיכוי פעילי פתח והרשות הפלסטינית. מאז הועמק הקרע שבין חמאס לרשות הפלסטינית.

תנועת חמאס מוגדרת כארגון טרור על ידי  מספר מדינות ברחבי העולם ביניהן: ישראל, ארה”ב ומדינות האיחוד האירופאי.