תמיכת “הרשות הפלסטינית” בטרור המתאבדים של ה”חמא”ס”: מסמכי שלל מ”חומת מגן” חושפים העברת מענק של 2,000$ לאביו של המחבל המתאבד מפיגוע הדולפינריום ע”י מיניסטריון הרווחה הפלסטיני


מאפיינים כלליים
  • ב-1 ביוני 2001 ביצע סעיד חסן חותרי, טרוריסט מתאבד מה-"חמא"ס", פיגוע התאבדות במועדון בני נוער בדולפינריום. בפיגוע נהרגו 21 אזרחים ישראליים, רובם בני נוער, ו-83 נוספים נפצעו. הטרוריסט המתאבד שוגר לביצוע הפיגוע ע"י עבד אלרחמן חמאד, ראש התשתית המבצעית של ה-"חמא"ס" בקלקיליה, שנהרג כעבור כחצי שנה ע"י צה"ל.
  • בין מסמכי השלל של "חומת מגן" נמצאו שני מסמכים של "המוסד לטיפול במשפחות החללים" המשתייך למיניסטריון הרווחה ב"רשות הפלסטינית". המסמכים הללו עוסקים בהעברת מענק בסך 2,000$ לאביו של הטרוריסט המתאבד, אשר התגורר באותה העת בירדן (18 ביוני 2001) (ראו נספחים א' ו-ב'). זאת, למרות שהמחבל המתאבד השתייך ל-"חמא"ס"; למרות שהאב יצא בהצהרה פומבית בזכות הפיגוע (ראו נספח ה'); ולמרות שערפאת גינה בפומבי את הפיגוע (ראו נספח ג'). העברת המענק, במסגרת המעטפת תומכת הטרור, מהווה עדות נוספת לתמיכה המעשית של ערפאת, ה"רשות" ומוסדותיה בטרור המתאבדים בניגוד מוחלט להצהרותיו הפומביות של ערפאת כל אימת שמתרחש פיגוע תופת רצחני.
  •   עוד יצוין בהקשר לכך, כי כמה ימים לאחר העברת המענק דיווח ערוץ טלוויזיה גרמני, כי ערפאת, באמצעות שגריר ה"רשות" בירדן, שלח לאביו של המחבל המתאבד איגרת בה שיבח את מעשה בנו וציין, כי הפעולה מהווה "מודל נפלא של גבורה וגבריות ורצון להקרבה עמית" (ראו נספח ו'). לשכת ערפאת הכחישה אז דיווח זה וטענה, כי האיגרת מזויפת אולם מסמכי העברת המענק, ואיגרת דומה של ערפאת שנמצאה בעבר בין מסמכי השלל 1, שבים ומעניקים מימד של אמינות לדיווח הטלוויזיה הגרמנית.
  • יצוין, כי העברת מענק התמיכה לירדן (שם שהה אביו של הטרוריסט המתאבד) נעשתה באמצעות סניף "הבנק הערבי" באלבירה. בנק זה מוכר היטב כערוץ מועדף ע"י ארגוני הטרור וה"רשות הפלסטינית" להעברת כספים לצורכי מעטפת תומכת הטרור (תשלומים למשפחות הרוגים, פצועים, אסירים ומבוקשים). במקרה שלפנינו ניתן להניח, כי על רקע התהודה הרבה לה זכה פיגוע הטרור בדולפינריום היו מנהלי "הבנק הערבי" באלבירה מודעים היטב למי מיועד המענק המועבר באמצעותם.