ממצאי ניתוח פוסטר של “ועדות ההתנגדות העממית”: השפעה ברורה של ה”חזבאללה”, ה”חמא”ס” והאסלאם הרדיקאלי בכלל


הלוגו של "ועדות ההתנגדות העממית" לעומת הלוגו של "חזבאללה": הדומה והשונה
הלוגו של "ועדות ההתנגדות העממית" מורכב מהמילה "אלמקאומה" (התנגדות אקטיבית) יחד עם מספר איורים המסמלים את מהותו של הארגון: יד אוחזת רוס"ר, מעליה פסוק מיליטאנטי מהקוראן וברווחים שבין האותיות ה"התנגדות" מצויירות מפת פלסטין וכיפת מסגד המסמלת את הר הבית וירושלים. כל אלו מלופפים בדגל פלסטין. המסר הברור: שחרור פלסטין כולה והר הבית באמצעות מאבק מזוין.
צורתו החיצונית של הלוגו דומה לזו של "חזבאללה". אולם בעוד שכדור הארץ המופיע בלוגו של "חזבאללה" מסמל את זהותו כארגון חובק עולם, החורג מה"לבנוניות" שלו, מודגשת בלוגו של "ועדות ההתנגדות העממית" זהותו הפלסטינית של הארגון.
 
המוטו שמעל לרובה: ניצחון מחמד ותומכיו ("חזבאללה") לעומת הרג ישראלים ויהודים ללא אבחנה ("ועדות ההתנגדות העממית")

אצל "חזבאללה" המוטו שמעל לרובה (שבלוגו) הוא פסוק מהקוראן: "רק [אלה הנמנים עם] עדת אללה [קרי – מחמד ותומכיו] הם המנצחים". אצל "ועדות ההתנגדות העממית" מופיע פסוק אחר מהקוראן: "הרגו אותם בכל מקום שתתקלו בהם…" 1. הכוונה בפסוק זה ללוחמים המוסלמיים המצטווים להרוג את אויביהם בכל מקום בו ייתקלו בהם – כלומר ללא אבחנה וללא רחמים. המשמעות של הפסוק בהקשר לסכסוך הישראלי-פלסטיני הנה להרוג ללא הבחנה ישראלים ויהודים, קרי – לגיטימציה לפיגועי התאבדות.

1 פסוק מהקוראן המופיע פעמיים: סורת אלבקרה (2) פסוק 191; סורת אלנסאא' (4) פסוק 91.
 
פסוק מהקוראן מתחת ללוגו שבפוסטר: עידוד פיגועי ההתאבדות
מתחת ללוגו של "ועדות ההתנגדות העממית" מופיע בפוסטר פסוק מהקוראן בו מרבים להשתמש ה-"חמא"ס" וארוגני טרור נוספים לשם עידוד תופעת פיגועי ההתאבדות. המסר בפסוק זה הינו המחבלים המתאבדים לא מתו אלא נותרו בחיים והם שוהים במחיצתו של אללה הדואג להם:-
"אל לכם לראות בשום אופן את אלה שנהרגו למען אללה [כאילו הם] מתים; לא ולא – הם [נותרו ב]חיים, [ומצויים] במחיצתם ריבונם [אללה] הדואג למחסורם" [סורה 3 (אאל עמראן) פסוק 169, אחד מ"פסוקי המתאבדים" המוכרים ביותר].