שני פעילים בכירים מה”פת”ח”/”תנזים” בשכם הרואים בערפאת את מקור הסמכות שלהם, מאיימים בהסלמת פעולות הטרור, כולל פיגועים וירי רקטות. זאת על מנת למנוע מגדר הביטחון להגן על תושבי ישראל ולהביא לבריחת צה”ל מה”שטחים” בנוסח המודל הלבנוני של ה”חזבאללה”


בחודש האחרון סיכלו כוחות הביטחון שני פיגועים בשטח ישראל, אחד מהם במסעדה בפתח תקווה. מאחורי שני הפיגועים הללו ומאחורי ניסיונות נוספים להוציא אל הפועל פגועי התאבדות בשטח ישראל, עמד נאדר מחמוד עבד אלחפיט' אבו ליל , מראשי "פת"ח"/"תנזים" בשכם.

נאדר אבו ליל, יחד עם האשם דאוד אשתוי אבו חמדאן (בכיר ב-"פת"ח"/"תנזים" במחנה הפליטים בלאטה שליד שכם), העניקו ראיון לאתר האינטרנט Y-Net ממקום מחבואם (4 בפברואר). עיקרי הראיון:- 

פעולות התאבדות כאמצעי זול להריגת ישראלים: "פיגועים לא עולים הרבה כסף. קצת מים, קצת חומר, קצת ברגים ולוחם פטריוטי שמוכן להקריב את עצמו – והפיגוע יוצא לדרך. אלף שקלים לכל היותר הורגים 20 ישראלים, לעומת הישראלים שמשלמים מאות אלפי דולרים על טילים כדי לחסל אחד מאיתנו". 

כוונת ה-"פת"ח" "להבעיר את גדר ההפרדה" ולירות טילים על ערי ישראל: בידי ה-"פת"ח" ובידי ארגונים נוספים רקטות "קסאם", פצצות מרגמה ורקטות "אקצא" 1 ו-2. השימוש בהם ייעשה בעיתוי המתאים ויגיע לערים במרכז ישראל. "גדר ההפרדה שישראל בונה היא מבחינתנו גדר מקרטון שגפרור אחד יכול להציתה. שהישראלים יצפו בקרוב לפעולה שלנו מתוך הגדר…שיהיה ברור: הגדר הזאת לא תוביל לשום ביטחון". 

בריחת צה"ל מלבנון כמודל לחיקוי, בהקשר לדברי שרון על פינוי ההתנחלויות בעזה: "אנחנו לא רוצים נסיגה חלקה. אנחנו רוצים נסיגה כמו בלבנון , [אנו רוצים] שתהייה יותר בריחה מנסיגה – ונשיג זאת" 

ערפאת הינו מבחינתם הכתובת היחידה: "…אנו יותר מכל אחד שומרים על הראיס [ערפאת] ועל הנהגתו ואני מזהיר את הישראלים מפני כל פגיעה בראיס. כל ניסיון לפגוע בו משמעותו להפוך את ישראל לגיהינום עבור הישראלים. שום אישיות אחרת או כל אלטרנטיבה אחרת, שישראל וארה"ב מנסים לייצר, לא מחייבים ולא יחייבו אותנו. רק ערפאת הוא הכתובת". 

הימצאותם של "בעלי ברית" ב"שטחים" ומחוצה להם: בתשובה לשאלה "האם אתם נתמכים ומופעלים ע"י גורמים חיצוניים כמו ה"חזבאללה":"… כל הגורמים בתוך ה"שטחים" ומחוצה להם שעליהם מדובר הם בעלי בריתנו. המקרה של הפלסטינים בסוף יהיה כמו בלבנון – ולא כמו בהסכם הערבה עם ירדן".