אינדוקטרינציה לקראת פתיחת שנת הלימודים: במסגרת התוכנית ה”מצטיינים”, ששודרה בטלוויזית אלאקצא של החמא”ס, הוצג ילד שתחום הצטיינותו ג’האד (מלחמת קודש).


 

מימין: פתיח התוכנית “המצטיינים” משמאל: הילד “אחמד” שתחום הצטיינותו הינו הג’האד

(טלוויזית אלאקצא, 3 בספטמבר)

כללי

1. טלוויזית אלאקצא, כלי התקשורת החשוב ביותר של החמא"ס, משדרת מידי יום שני אחר הצהרים תוכנית ילדים בשם " המצטיינים ". בתוכנית זו מתראיינים ילדים מצטיינים בתחומים שונים. בתוכנית ששודרה ב-3 בספטמבר לרגל פתיחת שנית הלימודים , הוקרן סרט על ילד, שכונה על ידי המראיינים "אחמד" (המהווה סמל לכלל ילדי פלסטין), אשר תחום הצטיינותו הוגדר על ידי המראיינים כ -ג’האד (מלחמת קודש).

2. הילד "המצטיין", לוחם הג’האד, נראה בסרטון כשהוא לבוש מדים, רעול פנים, אוחז ברובה צעצוע ומבצע פעילות צבאית כלוחם ג’האד. ברקע הסרט הושמעו דברי קריינות כמו "באומץ לב ובעמידתנו האיתנה", "המולדת יקרה לנו – נחזיר אותה בכוחנו, בילדותנו".

3. תוכניות טלוויזיה מעין אלו נועדו להטמיע בקרב הדור הצעיר הפלסטיני ילדים ובני נוער, את האידיאולוגיה האסלאמית-רדיקאלית של החמא"ס, שערך הג’האד (מלחמת הקודש) מהווה בה נדבך מרכזי . הטמעת האידיאולוגיה הזאת נעשות גם במערכת החינוך החמא"סית (בגני ילדים, בתי ספר, אוניברסיטאות) ובמגוון דרכים נוספות. כל זאת במסגרת ראייה ארוכת טווח של החמא"ס שנועדה להכשיר דורות חדשים של פעילי חמא"ס, אשר ייטלו חלק במאבק האלים נגד ישראל עד לחיסולה ועקירתה מהשורש 1.

•  להלן תמונות נבחרות מתוך הסרטון:

שני הילדים מנחי התוכנית המצטיינים
הילד "אחמד" מבצע פעילות צבאית כלוחם ג’האד
 
 

1 ראו בהקשר לקט מידע : הטמעת ערכי האסלאם הרדיקלי ותרבות המאבק והטרור נגד ישראל בקרב ילדי הגן (5 ביוני 2007)

לראש העמוד