אימן אלט’ואהרי, סגנו של בן לאדן מנהיג ארגון אלקאעדה, שב וקורא למוסלמים להכות ביהודים, בישראל וברחבי העולםאימן אלט’ואהרי, סגנו של אסאמה בן לאדן

1. במסגרת קלטה קולית, שהופצה באתרים אסלאמיים באינטרנט ב-2 באפריל 2008, ענה אימן אלט’ואהרי , סגנו של אסאמה בן לאדן מנהיג ארגון אלקאעדה, על שאלות שהופנו אליו מגולשים בפורומים אסלאמיים באינטרנט.

2. אחת השאלות עליהן ענה אלט’ואהרי היתה: מדוע ארגון אלקאעדה נמנע מלבצע פיגועים נגד ישראל . אלט’ואהרי השיב: "האם לא ידוע לשואל כי ארגון אלקאעדה 1 היכה [קרי: ביצע פיגוע] ביהודים בג’רבה שבתוניס, ובתיירים ישראלים במומבאסה שבקניה, ב[תוך] בית מלון שבו השתכנו? ושלאחר מכן שיגר [ארגון אלקאעדה] שני טילים לעבר מטוס אל-על שבו טסו מספר [ישראלים]?… אנו מודים [לשואל] על [דרך] חשיבתו החיובית, ואנו מבטיחים לאחינו המוסלמים, שנעשה את מיטב יכולתו כדי להמיט מכות על היהודים בתוך ישראל ומחוצה לה, בסיוע אללה, שיצליח דרכנו ". 2

3. אלט’ואהרי השיב בקלטת לשאלות נוספות של גולשים: הוא טען כי האו"מ הינו אויב האסלאם; כי אלקאעדה אינם רוצחים אנשים חפים מפשע, חוץ ממקרים של הרג לא מכוון ופעילות הגנה; הוא התנצח עם השיח’ יוסף אלקרצ’אוי, על כך ששיבח את השלטון המצרי והביע התנגדות לפיגועי התאבדות; 3 הוא מתח ביקורת על ממשלת חמא"ס וקרא לה לסייע ל"לוחמי הג’האד" שלה; הוא טען שאסאמה בן לאדן בריא וחש בטוב; הוא קרא ל"מג’אהדין" (לוחמי הג’האד) במצרים " לתקוף אינטרסים צלבניים ויהודיים בכל מקום ".

4. אלט’ואהרי שב וקרא לאחרונה באופן מפורש לפגוע ביהודים גם מחוץ לישראל . בקלטת שמע, שפרסם ב-24 במרץ 2008, הוא קרא למוסלמים להכות באינטרסים של היהודים ושל האמריקאים ולזנוח את דרך החשיבה לפיה יש להילחם ביהודים בפלסטין בלבד (פורום אלבראק, 24 במרץ 2008). גם בקלטת הנוכחית חוזר אלט’ואהרי על קריאתו המפורשת למוסלמים להכות ביהודים לא רק בישראל אלא גם ברחבי העולם.

5. התבטאויות בן לאדן ובכירי אלקאעדה בהם מוצגים ישראל והיהודים כאויבי האומה המוסלמית וכמשתפי פעולה עם ארה"ב והמערב הנוצרי ("הצלבנים החדשים"), מעודדות פעולות טרור של גורמי הג’האד העולמי נגד ישראל 4 והיהודים והן גם יוצרות אווירה העלולה להוביל להתנכלויות של מוסלמים כלפי היהודים ברחבי העולם.

נספח

תמליל הקטע של דברי אלט’ואהרי בו מופיעה הקריאה להכות בישראל וביהודים ברחבי העולם:

"ألم يبلغ السائل أن قاعدة الجهاد قد ضربت اليهود في جربا بتونس، وضربت السياح الإسرائيليين في مومباسا بكينيا في فندقهم، ثم أطلقت صاروخين على طائرة العال، التي تقل عدداً منهم؟.. إن كان هذا بسبب حسن ظنه بالقاعدة، وأن عليها أن تضرب أعداء الإسلام في كل مكانٍ، فنحن نشكره على حسن ظنه، ونعد إخواننا المسلمين بأننا سنسعى بأقصى ما نستطيع لأن ننزل الضربات باليهود داخل إسرائيل وخارجها، بعون الله وتوفيقه ."


1קאעדת אלג’האד במקור.

2 http://arabic.cnn.com/2008/middle_east/4/3/zawahiri.answers/index.html , ראו גם דיווח של מכון " IntelCenter ".

3 חוץ מהמקרה הפלסטיני, לגביו מצדיק אלקרצ’אוי את פיגועי ההתאבדות נגד ישראל וחוץ מהמקרה של עיראק שכן הוא מצדיק פיגועי התאבדות נגד האמריקאים בעיראק.

4 גורמי הג’האד העולמי העמיקו בשנה האחרונה אחיזתם בלבנון וברצועת עזה, הנתפסות על ידם כבסיס קדמי לפעילות טרור נגד ישראל. ראו לקט מידע: "ארגון בשם "צבא האומה ירושלים" מהווה שלוחה קדמית נוספת של הג’האד העולמי ברצועת עזה. בשנה האחרונה, בעיקר לאחר השתלטות חמא"ס על הרצועה, חלה עלייה בנפח הפעילות ההסברתית (ולעיתים גם המבצעית) של ארגונים אסלאמיים רדיקאליים המזוהים עם אלקאעדה והג’האד העולמי" (3 בפברואר 2008)

לראש העמוד