נכונות פעילי המשט לעזה למות כשהידים


1. במשך ימי המשט ולאחריו התבטאו פעילים על גבי הספינה Mavi Marmara אודות נכונותם למות כשהידים על גבי הספינה בכך יש משום עדות נוספת לכך שלחלק  מנוסעי הספינה ובעיקר אנשי "הגרעין הקשה" של IHH  נערכו לקראת עימות אלים עם כוחות צה"ל (אחד הפעילים מתאר זאת כהערכות לקרב). יצוין, כי בצד ההכנות המעשיות שכללו ארגון פעילים וייצור אמצעי לחימה קיבלו נוסעי הספינה גם הכנה מוראלית מנטאלית מפעילים ואנשי דת מוסלמים ובתוכם גם שיח' ראא'ד צלאח.

2.  "חומרי גלם" ויזואליים שברשותנו שצולמו במהלך ימי השיט ולאחריו מעידים מספר פעילים על רצונם למות כ"שהידים"  חלקם אף נפרדו מבני משפחתם.

3. להלן מספר סרטונים :

א. שד'א ברכאת, אחת מנוסעות המשט, שהתראיינה לערוץ אלג'זירה ימיים לפני ההשתלטות על הספינה, אמרה "יקרו שני דברים טובים: או שנמות כשהידים או שנגיע לעזה"  (אלג'זירה, 29 במאי, 2010). 

ב. אחד מאנשי המשט שהתראיין במהלך המסע (אפשר לערוץ טלוויזיה האיראנית) הביע רצונו למות כשהיד. לדבריו, השתתף במשטים קודמים ולא זכה למות בהם כשהיד. במסגרת דבריו הוא נושא מעין צוואה ונפרד מבני משפחתו (צילום מהספינה Mavi Marmara ). 

ג. בראיון שהעניק חסין אורוש, מבכירי IHH , וממארגני המשט, מספר ימים לאחר ההשתלטות, אמר כי כל הנוסעים היו מוכנים למות כשהידים שכן  מטרת המשט הייתה להגיע לעזה או להיהרג (אלג'זירה, 5 ביוני, 2010).

4. יצוין כי  בידנו עדויות נוספות, כולל בראיונות עיתונאים. כך, חברו של עלי ח'דר בנגי, תורכי בן 29 שנהרג על גבי הספינה, סיפר כי עלי רצה להיות שהיד ו"למות שהיד". אשתו סיפרה כי במשך שנים התפלל כי אללה יעניק לו מות קדושים.


לצפייה בסרטון לחצו כאן

 

לראש העמוד