רצח הנערה יסרא אלעזאמי מבית לאהיא ע”י פעילי “חמא”ס” ממחיש את התנהלות ה”חמא”ס” כתנועה אסלאמית שאינה מהססת ליטול את החוק לידה; את חולשתה של “הרשות הפלסטינית” המתקשה לכפות מרותה על ה”חמא”ס” ואת עוצמתה של המסגרת המשפחתית-חמולתית בחברה הפלסטינית


ב-8 באפריל 2005 נרצחה יסרא אלעזאמי, נערה מהעירה בית לאהיא שבצפון רצועת עזה, בשל חשד ל"עבירות מוסר" שביצעה כביכול. הרצח ארע בעת שהיא היתה בדרכה יחד עם ארוסה, אחותה, והארוס של אחותה כדי לבצע הכנות לחתונתה. הרצח בוצע על ידי פעילי "חמא"ס" המשתייכים ל"קבוצת הלחימה בשחיתות" של תנועת ה"חמא"ס", מעין "משטרות צניעות" של התנועה * .

תיאור הפרשה על פי סוכנות הידיעות * * "Palestine Press"

פרשת רציחתה של יסרא זכתה לכיסוי נרחב באתר האינטרנט של סוכנות הידיעות "Palestine Press" . האתר של הסוכנות פרסם כתבה מפורטת, שתיארה פרטים לגבי הרצח, אשר הובאו מפי עדי ראיה שהיו שנכחו בעת האירוע וכמו כן עדות של אמה של הנרצחת. הכתבה הסתיימה בביקורת כלפי אבו-מאזן, שממשלו אינו מספק את הביטחון שהובטח לעם הפלסטיני. כן פרסם אתר האינטרנט כתבה שסקרה את הסולחה, שנערכה בין משפחת הנערה הנרצחת לבין משפחות הרוצחים. 

להלן שני קטעים מהכתבה:- 

א. "יסרא אלעזאמי נפטרה כתוצאה מהתקפת פתע על מכונית לבנה בה נסעה עם ארוסה, זיאד אלזרנדח, אחיו ואחותה, לאחר שחזרה מטיול תמים ביותר. נהג המכונית האחרת פתח באש ללא אבחנה על המכונית ובמיוחד על השורה הראשונה בה ישבו יסרא [וארוסה] זיאד. יסרא נפלה, מתבוססת בדמה הטהור, על מושב המכונית." 

ב. "מהמכונית יצאו 4 אנשים שהקיפו אותנו כהרף עין, גררו אותנו מהמכונית והכו אותנו באלות על ראשינו. למרות זאת, ארוסתי מג'דולין הצליחה להימלט. לדעתי, ברגעים הללו, הם [הרוצחים] חשבו שהאחיות [נמצאות] איתנו למטרת בילוי. צעקתי בקול הרם ביותר שיכולתי להשמיע: "זו ארוסתי, זו ארוסתי". אבל הם לא הקשיבו לנו. אחר כך, מעוצמת המכות שקיבלתי על ראשי התעלפתי. לאחר שהתעוררתי ראיתי את ראשו של אחי מתבוסס בדם ואת ארוסתו מוטלת על הארץ ירויה ישירות בראשה. לאחר מכן התעלפתי שוב והתעוררתי לאחר שהתאספו אנשים שהעבירו אותנו לבית החולים." (עדותו של אח הארוס של יסרא, ששהה עמה בזמן שהותקפו).