קמפיין של דאעש ותומכיו המאיים בפיגועים בסמיכות זמנים לחג המולד

איום על רקע חג המולד תחת הכיתוב:

איום על רקע חג המולד תחת הכיתוב: "כשאתם מצפים לחגים שלכם, אנו חושקים בהם, אך לכל אחד מאיתנו דרך אחרת לתרגם את השאיפות הללו" (טלגרם, 23 בדצמבר 2018)

כרזה של מוסד תרג'מאן אלאסאורתי להסברה, המזוהה עם דאעש, בה נשמע איום עם ארצות-הברית ועל העומד בראשה, הנשיא דונלד טראמפ, תחת הכיתוב בשפה האנגלית:

כרזה של מוסד תרג'מאן אלאסאורתי להסברה, המזוהה עם דאעש, בה נשמע איום עם ארצות-הברית ועל העומד בראשה, הנשיא דונלד טראמפ, תחת הכיתוב בשפה האנגלית: "זכור – אנו באים בהקדם" (טלגרם, 22 בדצמבר 2018).

כרזה שבה מופיעים נתניהו, מקרון, פוטין וטראמפ עומדים בפני הוצאה להורג בירי תחת הכיתוב

כרזה שבה מופיעים נתניהו, מקרון, פוטין וטראמפ עומדים בפני הוצאה להורג בירי תחת הכיתוב "הו, צלבנים, אנו בהחלט נהרוג אתכם. חכו לנו" (טלגרם, 20 בדצמבר 2018).

כללי
  • בשבוע האחרון התרבתה הפצת חומרי תעמולה (כרזות, סרטון) של דאעש ושל גורמים התומכים בו המאיימים בפיגועים נגד מדינות המערב ונגד מנהיגי המערב (אליהם “צורפו” גם נשיא רוסיה פוטין וראש ממשלת ישראל נתניהו). הכרזות המאיימות התפרסמו בטלגרם ובאתרים המזוהים עם דאעש. אנו מתרשמים כי מדובר בקמפיין מאורגן כשברקע לו חג המולד הממשמש ובא; הודעת הנשיא טראמפ על נסיגת החיילים האמריקאים מסוריה (שלהערכתנו העלתה את המורל של דאעש ותומכיו); המשך הלחצים הכבדים המופעלים על דאעש במזרח סוריה. הסרטון שהפיק דאעש המסית לפיגועים כולל צילומים של התקפות הקואליציה בסוריה על רקע קולו של המנהיג בע’דאדי הקורא לנקמה.
  • הכרזות והסרטון מעודדים “פיגועי השראה” וקוראים לפגוע בנשיא טראמפ ובמנהיגים נוספים (פוטין, מקרון, נתניהו, האפיפיור). אחת הכרזות מאיימת בביצוע פיגועים במערב באמצעות רחפנים. הכיתוביות בכרזות ובסרטון הן בשפה האנגלית (הסרטון שהפיץ דאעש דובר ספרדית, והוא כולל כיתוביות באנגלית ובערבית, ומופיעים בו מסרים גם בצרפתית).
  • בסרטון שפרסם דאעש באתר אינטרנט שלו מופיעה קריאה לביצוע פיגועים על רקע צילומים של מסיבות חג המולד. מבצע (או מבצעי) הפיגועים נקראים להכנס בין החוגגים בלבוש הולם, שיסווה אותם ואת חומרי החבלה שברשותם ואז לפוצץ אותם. הסרטון קורא במפורש לביצוע פיגועי דריסה ודקירה (“Kill them with a car”).

יש לקחת בחשבון שקמפיין זה עלול להיות להגביר את המוטיבציה של תומכי דאעש בעולם, בדגש על מדינות המערב, לבצע פיגועים. הדבר עלול להיות מתורגם לפיגועים, שיבוצעו בסמיכות זמנים לחג המולד בעיקר במתווים המוכרים ובתוכם פיגועי דריסה, דקירה וירי. יש לקחת בחשבון כי תומכי דאעש עלולים לבצע פיגועי הרג במקומות הומי אדם ובכל זה במסיבות חג המולד.

כרזות הקוראות לביצוע פיגועים
כרזה של גורם המזוהה עם דאעש, בה נשמע איום עם ארצות-הברית ועל העומד בראשה, הנשיא דונלד טראמפ, תחת הכיתוב בשפה האנגלית: "המדינה האסלאמית – הו, טראמפ, נהרוג אותך בקרוב!!" (טלגרם, 19 בדצמבר 2018)    כרזה של מוסד תרג'מאן אלאסאורתי להסברה, המזוהה עם דאעש, בה נשמע איום עם ארצות-הברית ועל העומד בראשה, הנשיא דונלד טראמפ, תחת הכיתוב בשפה האנגלית: "זכור – אנו באים בהקדם" (טלגרם, 22 בדצמבר 2018).
מימין: כרזה של גורם המזוהה עם דאעש, בה נשמע איום עם ארצות-הברית ועל העומד בראשה, הנשיא דונלד טראמפ, תחת הכיתוב בשפה האנגלית: “המדינה האסלאמית – הו, טראמפ, נהרוג אותך בקרוב!!” (טלגרם, 19 בדצמבר 2018) משמאל: כרזה של מוסד תרג’מאן אלאסאורתי להסברה, המזוהה עם דאעש, בה נשמע איום עם ארצות-הברית ועל העומד בראשה, הנשיא דונלד טראמפ, תחת הכיתוב בשפה האנגלית: “זכור – אנו באים בהקדם” (טלגרם, 22 בדצמבר 2018).
איום על רקע חג המולד תחת הכיתוב: "כשאתם מצפים לחגים שלכם, אנו חושקים בהם, אך לכל אחד מאיתנו דרך אחרת לתרגם את השאיפות הללו" (טלגרם, 23 בדצמבר 2018)    כרזה שבה מופיעים נתניהו, מקרון, פוטין וטראמפ עומדים בפני הוצאה להורג בירי תחת הכיתוב "הו, צלבנים, אנו בהחלט נהרוג אתכם. חכו לנו" (טלגרם, 20 בדצמבר 2018).
מימין: איום על רקע חג המולד תחת הכיתוב: “כשאתם מצפים לחגים שלכם, אנו חושקים בהם, אך לכל אחד מאיתנו דרך אחרת לתרגם את השאיפות הללו” (טלגרם, 23 בדצמבר 2018) משמאל: כרזה שבה מופיעים נתניהו, מקרון, פוטין וטראמפ עומדים בפני הוצאה להורג בירי תחת הכיתוב “הו, צלבנים, אנו בהחלט נהרוג אתכם. חכו לנו” (טלגרם, 20 בדצמבר 2018).
כרזה בה נראה הבית הלבן עולה באש תחת הכיתוב "טרור נגד הממשלה השטנית - בהקדם" (טלגרם, 20 בדצמבר 2018)    מוסד אלעבד אלפקיר, המזוהה עם דאעש, פרסם איום על האפיפיור תחת הכיתוב: "אל תחשוב שאתה רחוק מההתקפות שלנו" (טלגרם, 23 בדצמבר 2018).
מימין: כרזה בה נראה הבית הלבן עולה באש תחת הכיתוב “טרור נגד הממשלה השטנית – בהקדם” (טלגרם, 20 בדצמבר 2018) משמאל: מוסד אלעבד אלפקיר, המזוהה עם דאעש, פרסם איום על האפיפיור תחת הכיתוב: “אל תחשוב שאתה רחוק מההתקפות שלנו” (טלגרם, 23 בדצמבר 2018).
איום על המערב ובמיוחד על צרפת, בהמשך פיגועים תחת הכיתוב: "הו, צלבנים, יהיו עוד קורבנות בארצכם, המדינה האסלאמית", כשברקע תמונת המתאבלים בפריז באחד הפיגועים הגדולים של דאעש בפריז (טלגרם, 19 בדצמבר 2018)    מוסד אלעבד אלפקיר מאיים על המערב הפיגועים באמצעות רחפנים, בצילום נראה רחפן מעל מנהטן שבניו יורק (טלגרם, 21 בדצמבר 2018).
מימין: איום על המערב ובמיוחד על צרפת, בהמשך פיגועים תחת הכיתוב: “הו, צלבנים, יהיו עוד קורבנות בארצכם, המדינה האסלאמית”, כשברקע תמונת המתאבלים בפריז באחד הפיגועים הגדולים של דאעש בפריז (טלגרם, 19 בדצמבר 2018) משמאל: מוסד אלעבד אלפקיר מאיים על המערב הפיגועים באמצעות רחפנים, בצילום נראה רחפן מעל מנהטן שבניו יורק (טלגרם, 21 בדצמבר 2018).

צילומים מסרטון של דאעש הקורא לביצוע פיגועים

מתוך סרטון של דאעש שמעודד פיגועים במערב שהפיק מוסד בשם מנתצר ללאעלאם (מנתצר להסברה). בסרטון מופיעה קריאה למבצעי הפיגועים לקרוא בעת הביצוע "אללה אכבר" ("אללה הוא הגדול ביותר"). בחלקו דובר צרפתית (אלע'רבאא', 23 בדצמבר 2018).
מתוך סרטון של דאעש שמעודד פיגועים במערב שהפיק מוסד בשם מנתצר ללאעלאם (מנתצר להסברה). בסרטון מופיעה קריאה למבצעי הפיגועים לקרוא בעת הביצוע “אללה אכבר” (“אללה הוא הגדול ביותר”). בחלקו דובר צרפתית (אלע’רבאא’, 23 בדצמבר 2018).

קריאה לביצוע פיגועי דקירה או דריסה (אלע'רבאא', 23 בדצמבר 2018).
קריאה לביצוע פיגועי דקירה או דריסה (אלע’רבאא’, 23 בדצמבר 2018).

קריאה לבצע פיגועי דריסה (אלע'רבאא', 23 בדצמבר 2018).
קריאה לבצע פיגועי דריסה (אלע’רבאא’, 23 בדצמבר 2018).

מתוך הסרטון: "הם [המערב] עובדי השטן" על רקע מסיבה (אלע'רבאא', 23 בדצמבר 2018).
מתוך הסרטון: “הם [המערב] עובדי השטן” על רקע מסיבה (אלע’רבאא’, 23 בדצמבר 2018).

מתוך הסרטון: קריאה להרוג את הכופרים "הכן את עצמך, חייל של אללה" (אלע'רבאא', 23 בדצמבר 2018).
מתוך הסרטון: קריאה להרוג את הכופרים “הכן את עצמך, חייל של אללה” (אלע’רבאא’, 23 בדצמבר 2018).

קריאה לפיגועים על רקע מסיבות במערב (אלע'רבאא', 23 בדצמבר 2018
קריאה לפיגועים על רקע מסיבות במערב (אלע’רבאא’, 23 בדצמבר 2018).