מבט לטרור ולסכסוך הישראלי-פלסטיני (8-1 בנובמבר 2022)

האירוע לזכרו באוניברסיטת בירזית (דף הפייסבוק של אוניברסיטת בירזית, 5 בנובמבר 2022)

האירוע לזכרו באוניברסיטת בירזית (דף הפייסבוק של אוניברסיטת בירזית, 5 בנובמבר 2022)

פארוק סלאמה במדים. על גבי הסרט שעל מצחו כתוב

פארוק סלאמה במדים. על גבי הסרט שעל מצחו כתוב "גדוד ג'נין" (ערוץ הטלגרם של "גדוד ג'נין", 3 בנובמבר 2022)

ביקור עזאם אלאחמד בסוכת האבלים בברקין (ופא, 5 בנובמבר 2022)

ביקור עזאם אלאחמד בסוכת האבלים בברקין (ופא, 5 בנובמבר 2022)

מחמד טבנג'ה (בקסקט שחור חמוש ברובה) מתקשה בהליכה בהלוויתו של ודיע אלחוח ואף נתמך בידי אחד המשתתפים (דף הפייסבוק של העיתונאי Ali H Shtayeh, 25 באוקטובר 2022)

מחמד טבנג'ה (בקסקט שחור חמוש ברובה) מתקשה בהליכה בהלוויתו של ודיע אלחוח ואף נתמך בידי אחד המשתתפים (דף הפייסבוק של העיתונאי Ali H Shtayeh, 25 באוקטובר 2022)

יחיא אלסנואר מבקר בסוכת האבלים (שהאב, 1 בנובמבר 2022)

יחיא אלסנואר מבקר בסוכת האבלים (שהאב, 1 בנובמבר 2022)

תמונות מהפגישה בלונדון של חברי קואליציית צי החירות (דף הפייסבוק של

תמונות מהפגישה בלונדון של חברי קואליציית צי החירות (דף הפייסבוק של "הוועדה הבינלאומית לשבירת המצור על עזה, 7 בנובמבר 2022)

עצרת המחאה מול ICC ומסירת מזכר מחאה נגד המעצרים המנהליים של ישראל (דף הפייסבוק של הרשות לענייני אסירים ומשוחררים, 4 בנובמבר 2022)

עצרת המחאה מול ICC ומסירת מזכר מחאה נגד המעצרים המנהליים של ישראל (דף הפייסבוק של הרשות לענייני אסירים ומשוחררים, 4 בנובמבר 2022)

ביקור מחמד אשתיה בשכם בהשתתפות שלושים שגרירים וקונסולים זרים (ופא, 3 בנובמבר 2022)

ביקור מחמד אשתיה בשכם בהשתתפות שלושים שגרירים וקונסולים זרים (ופא, 3 בנובמבר 2022)

טקס חלוקת הפרסים (אתר המחלקה לענייני פליטים באש

טקס חלוקת הפרסים (אתר המחלקה לענייני פליטים באש"ף, 2 בנובמבר 2022)

טקס חלוקת הפרסים (אתר המחלקה לענייני פליטים באש

טקס חלוקת הפרסים (אתר המחלקה לענייני פליטים באש"ף, 2 בנובמבר 2022)

הנזק שנגרם לאוטובוס כתוצאה מיידוי האבנים (הצלה ללא גבולות, 1 בנובמבר 2022)

הנזק שנגרם לאוטובוס כתוצאה מיידוי האבנים (הצלה ללא גבולות, 1 בנובמבר 2022)

הנזק שנגרם לאוטובוס (הצלה ללא גבולות יו

הנזק שנגרם לאוטובוס (הצלה ללא גבולות יו"ש, 31 באוקטובר 2022)

 • במהלך השבוע בוצעו שני פיגועים : פיגוע דקירה בעיר העתיקה בירושלים, שלושה שוטרים נפצעו, ופיגוע דריסה במעבר מכבים, קצין צה”ל נפצע באורח קשה. פיגוע דקירה סוכל במעבר תאנים. בכבישי יהודה ושומרון נמשכו יידוי האבנים והשלכת בקבוקי התבערה. כוחות הביטחון המשיכו בפעילות הסיכול ברחבי יהודה ושומרון. עשרות מבוקשים נעצרו והוחרמו אמצעי לחימה. במהלך הפעילות נהרגו ארבעה פלסטינים, אחד מהם פעיל צבאי בכיר בג’האד האסלאמי בפלסטין בג’נין. פעיל בכיר נוסף בהתארגנות “גוב האריות” בשכם הסגיר עצמו לידי מנגנוני הביטחון הפלסטיניים.
 • ב-3 בנובמבר 2022 שוגרו מרצועת עזה ארבע רקטות לעבר ישראל, לראשנה מאז מבצע “עלות השחר” (אוגוסט 2022). רקטה אחת יורטה ע”י מערכת “כיפת ברזל”, ושלוש נפלו בשטח הרצועה. בתגובה תקפו כלי טיס של חיל האוויר יעדי טרור של חמאס ברצועה. מנגנוני הביטחון של חמאס עצרו מספר החשודים בביצוע הירי.
 • אבו מאזן השתתף בכינוס הליגה הערבית באלג’יריה. בנאום שנשא ציין את מאמציהם להגיע לבית הדין הבינ”ל לצדק בהאג (ICJ) בשל פעולות ישראל. התקשורת הפלסטינית סיקרה בהרחבה את תוצאות הבחירות בישראל. בזירה הפלסטינית נרשמו בעיקר תגובות פסימיות.
פיגוע דקירה בירושלים
 • ב-3 בנובמבר 2022, בשעות הבוקר, הגיע פלסטיני לרובע המוסלמי במזרח ירושלים, מכיוון שער שכם. לאחר שעורר את חשד כוחות המשטרה ומשמר הגבול, שהיו מוצבים במקום, הוא נעצר לבדיקה. במהלך הבדיקה הוא שלף סכין ודקר את אחד השוטרים. שני שוטרים ירו לעברו, הוא נפצע ולאחר מכן נקבע מותו. שלושה שוטרים נפצעו (חשבון הטוויטר של משטרת ישראל, 3 בנובמבר 2022).
 • בתקשורת הפלסטינית דווח כי ההרוג הוא עאמר חסאם בדר חלביה, בן עשרים, מאבו דיס (על פי דיווח נוסף מאלעיזריה, דרומית מזרחית לירושלים) וכיום תושב בית חנינא. סטודנט להנדסה אזרחית באוניברסיטת בירזית (ופא, 3 בנובמבר 2022). משפחת בדר חלביה ידועה באבו דיס ושני הוריו רופאים. הגוש האסלאמי (סיעת הסטודנטים של חמאס), פרסם הודעת אבל על מותו, שבה נכתב כי הוא היה חבר פעיל בסיעה (אלרסאלה.נט, 3 בנובמבר 2022; אתר הגוש האסלאמי, 4 בנובמבר 2022). פעילי מנגנון המודיעין הכללי של הרשות פרצו לבית המשפחה וזימנו את אחיו מג’ד לחקירה (דף הפייסבוק אלעיזריה אלקדס און ליין, 3 בנובמבר 2022).
 • חבריו סיפרו שלפני מספר חודשים הוא נעצר לאחר שהשתתף בפעילות מחאה נגד כניסת מתנחלים למסגד אלאקצא (אלערבי אלג’דיד, 5 בנובמבר 2022). מחמד רביע, אחראי תנועת פתח באלעיזריה, אמר כי הוא תמיד היה נוכח ברחבת מסגד אלאקצא ובשל כך נעצר מספר פעמים. מחמד חלביה, קרוב משפחתו, סיפר כי הוא נהג לבקר בקברי השהידים, כמו קברו של אבראהים אלנאבלסי, והצטלם לידם (אלערבי אלג’דיד, 5 בנובמבר 2022).
זירת הפיגוע (חשבון הטוויטר של משטרת ישראל, 3 בנובמבר 2022).     מודעת אבל מטעם הגוש האסלאמי באוניברסיטת בירזית (חשבון הטוויטר של אסראא' דרויש, 3 בנובמבר 2022)
מימין: זירת הפיגוע (חשבון הטוויטר של משטרת ישראל, 3 בנובמבר 2022). משמאל: מודעת אבל מטעם הגוש האסלאמי באוניברסיטת בירזית (חשבון הטוויטר של אסראא’ דרויש, 3 בנובמבר 2022)
מעצר של עאמר חלביה בעבר באזור שער שכם.     ביקור של חלביה בקברי שהידים בשכם 
(חשבון הטוויטר של אתר אלקסטל, 3 בנובמבר 2022)
מימין: מעצר של עאמר חלביה בעבר באזור שער שכם. משמאל: ביקור של חלביה בקברי שהידים בשכם (חשבון הטוויטר של אתר אלקסטל, 3 בנובמבר 2022)
 • מועצת הסטודנטים באוניברסיטת בירזית ארגנה ב-5 בנובמבר 2022 אירוע לזכרו של עאמר חלביה בו השתתפו מאות סטודנטים שערכו לו הלוויה סמלית. הם קראו קריאות תמיכה ב”התנגדות”, קריאות בשבחו של עאמר חלביה ובשבחם של פעילי “גוב האריות” בשכם ו”ההתנגדות” בג’נין. יחיא אלקארוט, יו”ר מועצת הסטודנטים באוניברסיטת בירזית, הדגיש בדבריו כי שטחי יהודה ושומרון הפכו לגיהנום עבור ישראל והמתנחלים, וכי דרך “ההתנגדות” היא הדרך היחידה שתחזיר לפלסטינים את זכותם ואדמתם (PALINFO, 5 בנובמבר 2022).
האירוע לזכרו באוניברסיטת בירזית (דף הפייסבוק של אוניברסיטת בירזית, 5 בנובמבר 2022)    חלוקת ממתקים לזכרו של עאמר חלביה באוניברסיטת בירזית (חשבון הטוויטר של אתר אלקסטל, 5 בנובמבר 2022)
מימין: האירוע לזכרו באוניברסיטת בירזית (דף הפייסבוק של אוניברסיטת בירזית, 5 בנובמבר 2022). משמאל: חלוקת ממתקים לזכרו של עאמר חלביה באוניברסיטת בירזית (חשבון הטוויטר של אתר אלקסטל, 5 בנובמבר 2022)
פיגוע דריסה מערבית לראמאללה
 •  ב-2 בנובמבר 2022 הגיע פלסטיני בכלי רכבו לצד הישראלי של מעבר מכבים (מערבית לראמאללה) שם ניסה לדרוס קצין צה”ל שהיה בפעילות מבצעית במקום. לאחר מכן הוא יצא מכלי הרכב כשהוא חמוש בגרזן במטרה לתקוף את הקצין. הקצין ירה לעברו והוא נהרג. הקצין נפצע באורח קשה (חשבון הטוויטר של דובר צה”ל, 2 בנובמבר 2022).
זירת האירוע במעבר מכבים (מצלמות האבטחה, 2 בנובמבר 2022)
זירת האירוע במעבר מכבים (מצלמות האבטחה, 2 בנובמבר 2022)
 • בתקשורת הפלסטינית דווח, כי מבצע הפיגוע הוא חאבס עבד אלחפיט’ יוסף ריאן (אבו עאצם), בן 54 מבית דקו, צפונית לירושלים (דף הפייסבוק של משרד הבריאות הפלסטיני, 2 בנובמבר 2022). בנו, קצי ריאן עצור בישראל, ובן שני, עאצם ריאן, הינו אסיר משוחרר. שני ילדיו מזוהים עם הג’האד האסלאמי בפלסטין (שמס ניוז, 2 בנובמבר 2022).
חאבס עבד אלחפיט'.      הגרזן בו ניסה לפגוע בקצין צה"ל
 (חשבון הטוויטר של שהאב, 2 בנובמבר 2022)
מימין: חאבס עבד אלחפיט’. משמאל: הגרזן בו ניסה לפגוע בקצין צה”ל
(חשבון הטוויטר של שהאב, 2 בנובמבר 2022)
 • חמאס בירכה על “פיגוע הגבורה” וקראה להמשיך בכל אמצעי “ההתנגדות” נגד ישראל (אתר חמאס, 2 בנובמבר 2022). הג’האד האסלאמי בפלסטין בירך אף הוא על הפיגוע ושלח תנחומים לילדיו ובפרט לקצי ועאצם ריאן (צפא, 2 בנובמבר 2022).
נערה נפגעה מירי בקריית ארבע
 • ב-3 בנובמבר 2022 נפצעה נערה בת 13 באורח קשה בראשה מירי בקריית ארבע. נסיבות האירוע עדיין אינן ברורות, יתכן והיא נפגעה מירי תועה. דובר צה”ל ציין כי לא נראה שהאירוע הוא על רקע לאומני, אך העניין נמצא בבדיקה (YNET, 3 בנובמבר 2022).
סיכול ניסיון פיגוע דקירה במעבר תאנים
 • ב-1 בנובמבר 2022 עצרו מאבטחי רשות המעברים פלסטיני שהגיע למעבר תאנים (דרומית לטולכרם) ועורר את חשדם. המאבטחים קראו לו לעצור ולאחר שהחשוד המשיך להתקדם לעברם, דרכו את נשקם והוא נעצר. בבדיקה נמצאה על גופו סכין, החשוד הועבר להמשך חקירת כוחות הביטחון (דוברות משרד הביטחון, 1 בנובמבר 2022).
הסכין שנשא החשוד (רשות המעברים במשרד הביטחון, 1 בנובמבר 2022)
הסכין שנשא החשוד (רשות המעברים במשרד הביטחון, 1 בנובמבר 2022)
אזרח ישראלי מת מפצעים שנפצע בפיגוע דקירה
 • אזרח ישראלי שנפצע בפיגוע דקירה בכפר פונדק (25 באוקטובר 2022) מת מפצעיו ב-8 בנובמבר 2022.
פיגועים משמעתיים[1]

פיגועים משמעתיים

פעילות סיכול ומנע
 • כוחות ביטחון ישראליים המשיכו בפעילות סיכול ומנע נרחבת ביהודה ושומרון במסגרתה נעצרו מבוקשים במעורבות בפעילות טרור ונתפסו אמצעי לחימה רבים וכספים המשמשים למימון פעולות טרור (דובר צה”ל).
פעיל בכיר בג’האד האסלאמי נהרג
 • ב-3 בנובמבר 2022 פשטו כוחות הביטחון שח ישראל על מבנה במחנה הפליטים ג’נין שבו שהה פארוק ג’מיל חסן סלאמה, פעיל בכיר בג’האד אסלאמי בפלסטין. במקום התפתחו חילופי אש והוא נמלט מהמקום. לאחר מרדף אחריו במהלכו איים בירי, הם ירו לעברו והוא נהרג. סלאמה היה מעורב במספר פיגועי ירי והיה חשוד בתכנון פיגועים נוספים. הוא גם היה מעורב בפיגוע בו נהרג לוחם ימ”מ רב-נגד נעם רז ז”ל ( 13 במאי 2022) וחשוד כי עמד בקשר עם התארגנות ״גוב האריות״ בשכם ותכנן לבצע עמם פיגועים. במהלך הפעילות, עצרו הכוחות חמישה מבוקשים נוספים כשברשותם נמצאו אקדח ורובה מסוג M-16 (חשבון הטוויטר הרשמי של צה”ל, 3 בנובמבר 2022).
 • פארוק סלאמה, בן 28, יליד מחנה הפליטים ג’נין, הוא אסיר משוחרר, שנעצר בידי ישראל באפריל 2013, ושוחרר במאי 2014. הוזכר שהיו לו קשרים הדוקים עם מפקדי התארגנות “גוב האריות” בשכם (פלסטין און ליין, 3 בנובמבר 2022). “גדוד ג’נין” והזרוע הצבאית של הג’האד האסלאמי בפלסטין , פירסמו הודעת אבל שבה נמסר כי פארוק סלאמה היה אחד ממפקדי “גדוד ג’נין” (ערוץ הטלגרם של גדוד ג’נין, 3 בנובמבר 2022).
פארוק סלאמה במדים. על גבי הסרט שעל מצחו כתוב "גדוד ג'נין" 
(ערוץ הטלגרם של "גדוד ג'נין", 3 בנובמבר 2022)
פארוק סלאמה במדים. על גבי הסרט שעל מצחו כתוב “גדוד ג’נין”
(ערוץ הטלגרם של “גדוד ג’נין”, 3 בנובמבר 2022)
 סלאמה עם מחמד אלעזיזי, ממקימי "גוב האריות", שנהרג (פלסטין און ליין, 3 בנובמבר 2022).     סלאמה עם ודיע אלחוח ממפקדי "גוב האריות", שנהרג (חשבון הטוויטר של אחמד אבו נצר, 3 בנובמבר 2022)
מימין: סלאמה עם מחמד אלעזיזי, ממקימי “גוב האריות”, שנהרג (פלסטין און ליין, 3 בנובמבר 2022). משמאל: סלאמה עם ודיע אלחוח ממפקדי “גוב האריות”, שנהרג (חשבון הטוויטר של אחמד אבו נצר, 3 בנובמבר 2022)
 • הג’האד האסלאמי בפלסטין ביהודה ושומרון פרסם הודעה שבה הדגיש כי דמו של פארוק סלאמה “יפתח את שערי הגיהנום” על מנהיגי ישראל (“הכיבוש הנפשע”) (אתר הג’האד האסלאמי, 3 בבובמבר 2022).
מעצר מבוקשים
 • במהלך פעילות סיכול ומנע שביצעו כוחות ביטחון ישראלים בג’נין נעצרו שני מבוקשים:
 • תופיק אחמד אלשלבי אסיר משוחרר, שהיה כלוא בישראל בשל השתייכותו לג’האד האסלאמי בפלסטין (בואבת אלהדף, 28 בפברואר 2018; אתר refugeesps.net, 31 בדצמבר 2022) והיה מבוקש מאז הריגתו של ג’מיל אלעמורי, ביוני 2021 (חשבון הטוויטר של ytirawi@, 3 בנובמבר 2022).
אלשלבי עם פארוק סלאמה (דף הפייסבוק מחמד אבו אלרב, 3 בנובמבר 2022)     תופיק אלשלבי (דף הפייסבוק של אחמד אלבאלי, 3 בנובמבר 2022).
מימין: תופיק אלשלבי (דף הפייסבוק של אחמד אלבאלי, 3 בנובמבר 2022). משמאל: אלשלבי עם פארוק סלאמה (דף הפייסבוק מחמד אבו אלרב, 3 בנובמבר 2022)
 • איהאב סלאמה אחיו של פארוק סלאמה (ופא, 3 בנובמבר 2022). איהאב סלאמה הוא בכיר פתח בג’נין ואסיר משוחרר (חשבון הטוויטר rartvihf@, 3 בנובמבר 2022; חשבון הטוויטר של יחיא בשיר, 3 בנובמבר 2022). הוא שוחרר ב-23 באוקטובר 2022, לאחר שריצה 14 חודשי מאסר משום שנתן מקלט לשניים מהאסירים שנמלטו מכלא גלבוע (ערוץ הטלגרם עודה, נציבות ההסברה והתרבות של פתח, 23 באוקטובר 2022).
איהאב סלאמה (סוכנות וטן, 23 באוקטובר 2022)
איהאב סלאמה (סוכנות וטן, 23 באוקטובר 2022)
הרוגים נוספים
 • משרד הבריאות ברשות הפלסטינית דיווח על מותו של מחמד סאמר מחמד ח’לוף, בן 14, מברקין, ממערב לג’נין (ופא, 3 בנובמבר 2022) במהלך פעילות כוחות הביטחון במחנה הפליטים ג’נין. דווח כי הוא ביקר בבית סבו במחנה הפליטים בעת שהתגלעו העימותים עם כוחות הבטחון (אלערבי אלג’דיד, 3 בנובמבר 2022). אביו סאמר ח’לוף, הוא קצין בדרגת סגן (מלאזם אול) בכוחות משטרה המיוחדת של הרשות (חשבון הטוויטר של alklaa news, 3 בנובמבר 2022; דף הפייסבוק של עאמודי מחמד, 3 בנובמבר 2022). סניף פתח ע”ש השהידים של ברקין פרסם מודעת אבל בה נמסר כי ח’לוף היה פעיל פתח (דף הפייסבוק של עאמודי מחמד, 3 בנובמבר 2022). בכותרת לדף הפייסבוק שלו כתב: “לבש את הבגדים הכי טובים שלך ועצב את שערך היטב, אולי תהיה אתה השהיד הבא” (חשבון הטוויטר New press, 3 בנובמבר 2022).
  מימין: מחמד ח'לוף ואביו קצין במשטרה המיוחדת (חשבון הטוויטר של alklaa news, 3 בנובמבר 2022) במרכז: דף הפייסבוק של מחמד ח'לוף עם המוטו שכתב בראש הדף (חשבון הטוויטרNew press , 3 בנובמבר 2022). משמאל: כרזת האבל מטעם פתח (דף הפייסבוק של עאמודי מחמד, 3 בנובמבר 2022)
מימין: מחמד ח’לוף ואביו קצין במשטרה המיוחדת (חשבון הטוויטר של alklaa news, 3 בנובמבר 2022) במרכז: דף הפייסבוק של מחמד ח’לוף עם המוטו שכתב בראש הדף (חשבון הטוויטרNew press , 3 בנובמבר 2022). משמאל: כרזת האבל מטעם פתח (דף הפייסבוק של עאמודי מחמד, 3 בנובמבר 2022)
 • עזאם אלאחמד, חבר הוועד הפועל של אש”ף והוועד המרכזי של פתח, ביקר ב-5 בנובמבר 2022

בסוכת האבלים שהוקמה לזכרו בברקין, ומסר את תנחומי אבו מאזן וההנהגה על מותו. הוא הדגיש את התעניינותו הישירה של אבו מאזן בנושא השהידים, האסירים ובני משפחותיהם (ופא, 5 בנובמבר 2022).

ביקור עזאם אלאחמד בסוכת האבלים בברקין (ופא, 5 בנובמבר 2022)
ביקור עזאם אלאחמד בסוכת האבלים בברקין (ופא, 5 בנובמבר 2022)

 • ב-5 בנובמבר 2022 השליכו פלסטינים אבנים לעבר כלי רכב בצומת הממוקם מערבית לראמאללה. כוח צה”ל ביצע ירי לעברם. דווח על הרוג פלסטיני ופלסטיני נוסף שנפצע באורח קשה (הצלה ללא גבולות יו”ש, 5 בנובמבר 2022). משרד הבריאות ברשות הפלסטינית דיווח על מותו של מצעב מחמד מחמוד נפל, בן 18, מאלמזרעה אלשרקיה, מזרחית לראמאללה (ופא, 5 בנובמבר 2022). בן דודו, נישאן זבן, שהיה עמו, נפצע. אחיו של מצעב נפל, חכים, שהאשים את צה”ל במותו, ציין כי מצעב נהג לידות אבנים לעבר כוחות צה”ל (אלערבי אלג’דיד, 6 בנובמבר 2022; חשבון הטוויטר @qudsfeed, 6 בנובמבר 2022). סניף פתח באלמזרעה אלשרקיה פירסם הודעה שבה נמסר כי נפל היה פעיל שלה (דף הפייסבוק של תנועת פתח באלמזרעה אלשרקיה, 5 בנובמבר 2022).
מצעב נפל (דף הפייסבוק של מצעב נפל, 26 בפברואר 2022).     כרזת אבל מטעם פתח (דף הפייסבוק של פתח באלמזרעה אלשרקיה, 5 בנובמבר 2022)
מימין: מצעב נפל (דף הפייסבוק של מצעב נפל, 26 בפברואר 2022). משמאל: כרזת אבל מטעם פתח (דף הפייסבוק של פתח באלמזרעה אלשרקיה, 5 בנובמבר 2022)
 • כוחות ביטחון ישראליים פשטו ב-3 בנובמבר 2022 על ביתו של חאבס ריאן, אשר ביצע את פיגוע הדריסה סמוך למכבים (2 בנובמבר 2022). במהלך הפעילות התפתחו עימותים אלימים והושלכו לעבר הכוחות בקבוקי תבערה. הכוחות ביצעו ירי ואחד הפלסטינים נפגע (הארץ, 3 בנובמבר 2022). בתקשורת הפלסטינית דווח על מותו של דאוד מחמוד ח’ליל ריאן, בן 42, נשוי ואב לשבעה ילדים מבית דקו (ופא, 3 בנובמבר 2022). חמאס פרסמה הודעה בה היא מבכה את מותו ומבטיחה להגיב על פעולות ישראל ולהסלים את “ההתנגדות” (אתר חמאס, 3 בנובמבר 2022).
 דאוד ריאן (ופא, 3 בנובמבר 2022).     עימותים והפרות הסדר בבית דקו 
(חשבון הטוויטר של PALDF, 3 בנובמבר 2022)
מימין : דאוד ריאן (ופא, 3 בנובמבר 2022). משמאל : עימותים והפרות הסדר בבית דקו
(חשבון הטוויטר של PALDF, 3 בנובמבר 2022)
בכיר נוסף בהתארגנות “גוב האריות” הסגיר עצמו לרשות
 • ב-31 באוקטובר 2022 דווח כי מחמד טבנג’ה (אבו צביח), פעיל הזרוע הצבאית של החזית העממית לשחרור פלסטין ואחד ממפקדי התארגנות “גוב האריות” בשכם, הסגיר עצמו למנגנוני הביטחון של הרשות הפלסטינית. בדף הפייסבוק שלו הוא כתב כי הוא ימשיך להיאבק ולא יניח את נשקו וסיכם: “מנוחת לוחם” (אמד, 31 באוקטובר 2022; קדסנט, 31 באוקטובר 2022). ברשתות החברתיות נכתב כי טבנג’ה היה פצוע בשתי רגליו וכי הוא מקבל עתה טיפול רפואי (דף הפייסבוק של אבו וסים עבד אלהאדי, 31 באוקטובר 2022).
מחמד טבנג'ה (דף הפייסבוק של אבו וסים עבד אלהאדי, 31 באוקטובר 2022).     מחמד טבנג'ה (בקסקט שחור חמוש ברובה) מתקשה בהליכה בהלוויתו של ודיע אלחוח ואף נתמך בידי אחד המשתתפים (דף הפייסבוק של העיתונאי Ali H Shtayeh, 25 באוקטובר 2022)
מימין: מחמד טבנג’ה (דף הפייסבוק של אבו וסים עבד אלהאדי, 31 באוקטובר 2022). משמאל: מחמד טבנג’ה (בקסקט שחור חמוש ברובה) מתקשה בהליכה בהלוויתו של ודיע אלחוח ואף נתמך בידי אחד המשתתפים (דף הפייסבוק של העיתונאי Ali H Shtayeh, 25 באוקטובר 2022)
שיגור רקטות
 • ב-3 בנובמבר 2022, בשעות הערב, שוגרו ארבע רקטות משטח רצועת עזה לעבר ישראל. אחת הרקטות יורטה ע”י מערכת “כיפת ברזל”. שלוש רקטות נפלו בשטח רצועת עזה (חשבון הטוויטר של דובר צה”ל, 3 בנובמבר 2022). לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. זוהי הפעם הראשונה בה בוצע ירי רקטות מעזה לעבר ישראל מאז מבצע “עלות השחר” (אוגוסט 2022). אף ארגון לא קיבל אחריות על הירי.
 • מנגנוני הביטחון של חמאס פתחו בחקירות כדי לברר מי עמד מאחורי ירי הרקטות. ע”פ “מקורות בהתנגדות” החקירות נבעו מהסברה שהשיגור בוצע מחוץ ל”קונצנזוס הארגונים”. במקביל נערכו מגעים בין בכירי חמאס לבכירים במודיעין המצרי במטרה להבין את הרקע להסלמה (אלאח’באר הלבנוני, 5 בנובמבר 2022).
 • “גורם ביטחוני” בחמאס, שביקש להישאר בעילום שם, מסר ב-6 בנובמבר 2022 כי מנגנוני הביטחון עצרו שני פלסטינים בגין מעורבות בירי הרקטות. הוא ציין כי שני החשודים, תושבי בית חאנון שבצפון הרצועה, משתייכים לקבוצה סלפית. עוד הדגיש שלארגונים הפלסטיניים אין כל קשר לירי מכיוון שהם מחויבים לתיאום כל תגובה נגד ישראל. הוא גם ציין שהרקטות היו ללא חומרי נפץ וראשי הקרב שלהן היו ריקים, ואילו היו נופלות בשטח ישראל, הן לא היו גורמות נזק (אלקדס, 6 בנובמבר 2022).
תקיפות צה”ל ברצועה
 • בתגובה לשיגור הרקטות ביצעו כלי טיס של חיל האוויר תקיפה במרכז רצועת עזה נגד אתר תת-קרקעי של חמאס המשמש לפיתוח וייצור רקטות (חשבון הטוויטר של דובר צה”ל, 4 בנובמבר 2022). מקור ביטחוני בעזה דיווח כי המטוסים שיגרו 15 טילים לעבר שני מוצבים של “ההתנגדות” ולעבר שטח ריק במרכז רצועת עזה. לדבריו נגרם לנזק חומרי רב והפסקת חשמל במחנה הפליטים אלמע’אזי. עדי ראייה מסרו כי בשני המוצבים פרצה דליקה, ואישרו כי הם שייכים לגדודי אלקסאם, הזרוע הצבאית של חמאס (חשבון הטוויטר של QUDSN , בנובמבר 2022).
 תקיפת צה"ל ברצועה (חשבון הטוויטר של שהאב, 4 בנובמבר 2022).    נזק שנגרם מהתקיפה במחנה הפליטים אלמע'אזי (חשבון הטוויטר של הצלם אשרף אבו עמרה, 5 בנובמבר 2022)
מימין : תקיפת צה”ל ברצועה (חשבון הטוויטר של שהאב, 4 בנובמבר 2022). משמאל : נזק שנגרם מהתקיפה במחנה הפליטים אלמע’אזי (חשבון הטוויטר של הצלם אשרף אבו עמרה, 5 בנובמבר 2022)
ירי רקטות ופצצות מרגמה בחתך חודשי

ירי רקטות ופצצות מרגמה בחתך חודשי

ירי רקטות ופצצות מרגמה בחתך שנתי

ירי רקטות ופצצות מרגמה בחתך שנתי

שיגור רקטות מעזה לעבר הים
 • “ההתנגדות הפלסטינית” ברצועת עזה ערכה ב-7 בנובמבר 2022 בשעות הערב ניסוי שיגור רקטות. במסגרת זאת שוגרה רקטה לעבר הים (שהאב, 7 בנובמבר 2022).
תיעוד שיגור הרקטה (חשבון הטוויטר של שמס ניוז, 7 בנובמבר 2022)
תיעוד שיגור הרקטה (חשבון הטוויטר של שמס ניוז, 7 בנובמבר 2022)
הופעה פומבית של יחיא אלסנואר
 • יחיא אלסנואר, יו”ר הלשכה המדינית של חמאס ברצועת עזה, ערך ביקור תנחומים בסוכת האבלים שנפתחה, לזכרו של מחמד כאמל אלג’עברי, מבצע פיגוע הירי בקריית ארבע, בביתו של אחמד אלג’עברי (בכיר חמאס שנהרג בסיכול ממוקד במבצע “עמוד ענן”) בשכונת אלשג’אעיה בעזה (שהאב, 1 בנובמבר 2022).
יחיא אלסנואר מבקר בסוכת האבלים (שהאב, 1 בנובמבר 2022)
יחיא אלסנואר מבקר בסוכת האבלים (שהאב, 1 בנובמבר 2022)
סיוע למשפחות ברצועה שבתיהם נפגעו במבצעים האחרונים
 • אונר”א הודיעה כי היא ממשיכה להעניק סיוע כספי לשיקום בתי משפחות שנפגעו במהלך מבצע “שומר החומות”. במסגרת זאת הועבר סיוע כספי ל-1,275 משפחות, תוקנו 7,067 בתים שניזוקו חלקית, ונבנו מחדש 590 בתים שנהרסו כליל (מען, 2 בנובמבר 2022). המשרד לפיתוח חברתי העניק סיוע כספי ל-92 משפחות שנפגעו במבצע “עלות השחר”, בסך אלף דולר למשפחה, תרומת המוסד המלזי אמאן פלסטין (דניא אלוטן, 3 בנובמבר 2022).
קואליציית צי החירות מתכננת לחדש את המשטים לעזה
 • חברי קואליציית צי החירות נפגשו בלונדון, כדי לדון בתוכנית לשנת 2023, שמטרתה לשבור את “המצור הימי” הישראלי על רצועת עזה. הפגישה נערכה בחסות הפורום הפלסטיני בבריטניה, בהשתתפות נציגי מדינות ונציגי מוסדות סולידריות עם הפלסטינים, ובראשם מיילים של חיוכים, האגודה האסלאמית בבריטניה, קמפיין הסולידריות הבריטית עם פלסטין, והוועידה העממית של הפלסטינים בתפוצות.
 • זאהר ביראוי, יו”ר הוועדה הבינלאומית לשבירת המצור על עזה, אמר כי במסגרת חידוש המאמצים של הקואליציה בכוונתם להפליג לרצועת עזה תוך עצירה בדרך במספר נמלים וערי חוף כדי לארגן קמפיינים תקשורתיים ופוליטיים להשבת נושא “המצור” לתשומת הלב הציבורית והרשמית בעולם (אתר ערוץ אלג’זירה, 7 בנובמבר 2022; (אתר “קואליציית צי החירות”, 6 בנובמבר 2022).
תמונות מהפגישה בלונדון של חברי קואליציית צי החירות (דף הפייסבוק של "הוועדה הבינלאומית לשבירת המצור על עזה, 7 בנובמבר 2022)     תמונות מהפגישה בלונדון של חברי קואליציית צי החירות (דף הפייסבוק של "הוועדה הבינלאומית לשבירת המצור על עזה, 7 בנובמבר 2022)
תמונות מהפגישה בלונדון של חברי קואליציית צי החירות
(דף הפייסבוק של “הוועדה הבינלאומית לשבירת המצור על עזה, 7 בנובמבר 2022)
אבו מאזן בכינוס הליגה הערבית באלג’יריה
 • ב-2-1 בנובמבר 2022 נערך כינוס פסגה של הליגה הערבית באלג’יריה שעסק בעיקר בנושא הפלסטיני. בכינוס נכח אבו מאזן. שהגיע בראש משלחת בכירים פלסטינים. בנאום שנשא, בפני באי הכינוס, האשים אבו מאזן את ישראל בהרס פתרון שתי המדינות וציין כי היא מאלצת את הרשות לבחון מחדש את היחסים עימה. הוא קרא לכנס ועידת שלום בינלאומית עם ישראל. אבו מאזן גם הדגיש בנאומו, כי פעולות ישראל לא מותירות בידיהם ברירה אלא לפנות לבתי הדין הבינלאומיים (ופא, 1 בנובמבר 2022).
אבו מאזן, ריאצ' אלמאלכי וחסין אלשיח' בכינוס באלג'יריה (חשבון הטוויטר של PALDF, 1 בנובמבר 2022)
אבו מאזן, ריאצ’ אלמאלכי וחסין אלשיח’ בכינוס באלג’יריה (חשבון הטוויטר של PALDF, 1 בנובמבר 2022)
 • בהודעת הסיכום של הפסגה, שהוקדשה ברובה לנושא הפלסטיני, הדגישו המדינות המשתתפות את מרכזיותה של הסוגיה הפלסטינית ואת תמיכתן בזכויות העם הפלסטיני, כולל “זכות השיבה” והפיצוי לפליטים הפלסטינים. עוד צוין כי המדינות תומכות ביוזמת השלום הסעודית. בנוסף צוין כי יש צורך להשקיע את כל המאמצים בהגנה על ירושלים והמקומות הקדושים, מול ניסיונות ישראל לשינוי הדמוגרפיה וזהותה הערבי האסלאמי והנוצרי והסטטוס קוו ההיסטורי הקיים בה. כמו כן יש להסיר את “המצור הישראלי” על רצועת עזה ולגנות את השימוש הישראלי בכוח נגד הפלסטינים, ויש לתמוך בפנייה הפלסטינית להשיג חברות מלאה באו”ם (מען, 2 בנובמבר 2022).
פגישת אבו מאזן עם מזכירי פתח
 • אבו מאזן נפגש (ב-6 בנובמבר 2022) עם מזכירי פתח האזוריים ביהודה ושומרון. בפגישה השתתפו גם חסין אלשיח’, מזכ”ל הוועד הפועל של אש”ף, מאג’ד פרג’, ראש המודיעין הכללי וזיאד הב אלריח, שר הפנים. אבו מאזן עדכן את הנוכחים במגעים שהוא מקיים מול גורמים אזוריים ובינלאומיים להפסקת פעולות ישראל נגד הפלסטינים. הוא שיבח את מאמציהם של מזכירי פתח לחיזוק “העמידה האיתנה” באמצעות “ההתנגדות העממית המתגברת מידי יום נגד ישראל והמתנחלים” (ופא, 6 בנובמבר 2022).
יחסי הרשות עם ארה”ב
 • ב-4 בנובמבר 2022 קיבל אבו מאזן שיחת טלפון מאנתוני בלינקן, מזכיר המדינה של ארה”ב. על פי ופא עדכן אותו אבו מאזן לגבי פעילות ישראל ובכלל זה “מעשי תוקפנות נגד הפלסטינים”, מצור, הרג, הריסת בתים, בניית התנחלויות, ואלימות מתנחלים, ועל ההפרות בירושלים ונגד המקומות הקדושים לאסלאם ולנצרות. עוד דווח כי אבו מאזן קרא לממשל האמריקני ללחוץ על ישראל להפסיק את פעולותיה נגד הפלסטינים. בלינקן הדגיש כי הממשל בארה”ב עושה מאמצים ומקיים מגעים כדי להרגיע את ההסלמה הנוכחית. סוכם על המשך המגעים בתקופה הקרובה (ופא, 4 בנובמבר 2022).
 • בדיווח של אתר מחלקת המדינה אודות השיחה נאמר כי השניים דנו במאמצים המשותפים לשפר את איכות החיים של הפלסטינים ולהגביר את ביטחונם וחירותם. בלינקן אישר מחדש את מחויבות הממשל לפתרון שתי המדינות. הוא גם הדגיש את דאגתו מהמצב ביהודה ושומרון ובכלל זאת המתח הגובר, האלימות ואובדן החיים של פלסטינים וישראלים כאחד, ואת הצורך שכל הצדדים ירגיעו את המצב בדחיפות (אתר מחלקת המדינה האמריקנית, 5 בנובמבר 2022).
פעילות משפטית של הרשות
 • הפלסטינים מקדמים הצעה באו”ם במסגרתה תיעשה פנייה לבית הדין הבין-לאומי לצדק (ICJ) בהאג, כדי שזה יגבש חוות דעת משפטית אודות “הכיבוש הישראלי” בשטחי יהודה ושומרון. לפי נוסח ההצעה המסתמן, הפלסטינים, באמצעות ניקרגואה, יבקשו להכריז כי “הכיבוש הישראלי ביהודה ושומרון הוא כיבוש מתמשך וסיפוח דה פקטו, ולכן מהווה הפרה של המשפט הבין-לאומי והחלטות קודמות של מועצת הביטחון. על פי הדיווחים הנושא אמור להעלות לדיון בקרוב (אתר כאן, 6 בנובמבר 2022).
 • ב-4 בנובמבר 2022 קיימה משלחת מטעם הרשות לענייני אסירים ומשוחררים יחד עם האיחוד האירופאי לתמיכה באסירים הפלסטינים, מוסד אלצ’מיר ומועדון האסיר הפלסטיני עצרת מחאה מול בית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג (ICC) נגד המעצרים המנהליים שמבצעת ישראל. במהלך העצרת נמסר מזכר רשמי בו קריאה ל-ICC למלא את אחריותו המשפטית ולפעול להפסקה מלאה של המעצרים, ולשחרר לאלתר את כל העצורים ללא תנאים מוקדמים. עצרת נוספת התקיימה מול בית הדין הבינלאומי לצדק בהאג (ICJ) (דף הפייסבוק של הרשות לענייני אסירים ומשוחררים, 4 בנובמבר 2022).
עצרת המחאה מול ICC ומסירת מזכר מחאה נגד המעצרים המנהליים של ישראל (דף הפייסבוק של הרשות לענייני אסירים ומשוחררים, 4 בנובמבר 2022)    עצרת המחאה מול ICC ומסירת מזכר מחאה נגד המעצרים המנהליים של ישראל (דף הפייסבוק של הרשות לענייני אסירים ומשוחררים, 4 בנובמבר 2022)
עצרת המחאה מול ICC ומסירת מזכר מחאה נגד המעצרים המנהליים של ישראל (דף הפייסבוק של הרשות לענייני אסירים ומשוחררים, 4 בנובמבר 2022)
ביקור ראש הממשלה הפלסטיני בשכם
 • מחמד אשתיה ערך (ב-3 בנובמבר 2022) ביקור בשכם יחד עם שלושים שגרירים וקונסולים מרחבי העולם. לביקור התלוו מושל מחוז שכם, אבראהים רמצ’אן, סגן יושב ראש פתח, מחמוד אלעאלול, ומספר שרים. במסיבת עיתונאים שקיים אשתיה, בעיר העתיקה בשכם, ציין כי הביקור בא להדגיש את הצורך לסיום ה”כיבוש” ואת התנגדותם ל”עונש הקולקטיבי” שמטילה ישראל על תושבי שכם. אשתיה בירך את משלחת הדיפלומטים הזרים והדגיש שעל הקהילה הבינלאומית לספק לפלסטינים הגנה, ליישם את החלטות האו”ם ולהפסיק את פעולות ישראל נגדם (ופא, 3 בנובמבר 2022).
ביקור מחמד אשתיה בשכם בהשתתפות שלושים שגרירים וקונסולים זרים (ופא, 3 בנובמבר 2022)    ביקור מחמד אשתיה בשכם בהשתתפות שלושים שגרירים וקונסולים זרים (ופא, 3 בנובמבר 2022)
ביקור מחמד אשתיה בשכם בהשתתפות שלושים שגרירים וקונסולים זרים (ופא, 3 בנובמבר 2022)
תגובות פלסטיניות לתוצאות הבחירות בישראל
 • עם הוודע התוצאות הראשוניות של הבחירות בישראל פרסם מחמד אשתיה הודעה בה ציין כי עלייתן של מפלגות הימין הדתיות הקיצוניות בבחירות בישראל היא “תוצאה טבעית” של התגברות גילויי ההקצנה והגזענות בקרב החברה הישראלית. לדבריו, הפלסטינים סובלים מזה שנים מהמפלגות הקיצוניות הללו, דבר שבא לידי ביטוי במעשי הרג, מעצרים, הקמת התנחלויות, חדירה לערים ולכפרים, מתן יד חופשית למתנחלים ולחיילי צה”ל (“הכיבוש”) לבצע פשעים, וטרפוד פתרון שתי המדינות. אשתיה הוסיף כי תוצאות הבחירות אישרו שאין להם בישראל שותף לשלום (דניא אלוטן, 2 בנובמבר 2022).
 • עבד אללטיף אלקאנוע, דובר חמאס, הדגיש כי הבחירות לא יקנו לישראל כל לגיטימציה או ישנו את אופי הסכסוך עמה, והיא תמשיך להיות “כוח כובש הגוזל את זכויות הפלסטינים”. הוא ציין שהפלסטינים ימשיכו לממש את זכותם הלגיטימית להתנגדות ללא קשר לבחירות או לתוצאותיהן (אתר חמאס, 1 בנובמבר 2022). בהתבטאות נוספת ציין אלקאנוע כי חמאס לא תולה תקווה באף ממשלה עתידית או ראש ממשלה וכי לפלסטינים אין אופציה טובה יותר מלהתנגד ל”כיבוש הציוני” על כל מרכיביו. אלקאנוע הדגיש כי התגברות הקיצוניות בחברה הציונית תענה בעמידה איתנה של הפלסטינים ובגבורה של ההתנגדות הפלסטינית עד לסילוק ישראל (הכיבוש) מהאדמות הכבושות (דניא אלוטן, 2 בנובמבר 2022).
 • ח’אלד אלבטש, חבר הלשכה המדינית של הג’האד האסלאמי בפלסטין, אמר כי תוצאות הבחירות מוכיחות, מעל לכל ספק, עד כמה החברה היהודית ימנית, נוטה לקיצוניות וגזענות נגד הפלסטינים וכי התגובה הטובה ביותר היא הגשמת הפיוס הפנים-פלסטיני, הסלמת ההתנגדות, והסדרת הבית הפלסטיני על היסודות של הגנה על ההתנגדות (שהאב, 2 בנובמבר 2022).
קריקטורה בעקבות תוצאות הבחירות בישראל ועליית הימין (דף הפייסבוק של עלאא' אללקטה, 5 בנובמבר 2022)
קריקטורה בעקבות תוצאות הבחירות בישראל ועליית הימין
(דף הפייסבוק של עלאא’ אללקטה, 5 בנובמבר 2022)
ציון יום השנה ה-105 להצהרת בלפור
 • משרד החוץ ברשות הפלסטינית פרסם הודעה לרגל יום השנה ה- 105 להצהרת בלפור (2 בנובמבר), בה הדגיש, כי הוא ממשיך בפעילות המדינית, המשפטית והדיפלומטית כדי להתמודד מול כל “הקונספירציות והפשעים”, ולהביא את כל מי שביצעו פשעים נגד הפלסטינים למשפט בינלאומי. הוא קרא לבריטניה ולארה”ב להתנצל בפני הפלסטינים על הצהרת בלפור, ולפצות אותם על הפיכתם לפליטים ועל מניעת זכויותיהם להגדרה עצמית, עצמאות ושיבה (ופא, 2 בנובמבר 2022).
 • בהודעה שפרסמה המחלקה לענייני פליטים באש”ף צוין שהפלסטינים עדיין משלמים את החשבון על העוול ההיסטורי שנבע מהצהרת בלפור. היא קראה לקהילה הבינלאומית לשאת באחריות ההיסטורית כלפי הפלסטינים, לבטל את העוול ההיסטורי. כן דרשה מבריטניה, “האחראית הראשונה במעלה לפשע זה”, להתנצל בפני הפלסטינים, להכיר בזכויותיהם ולהכיר במדינתם (אתר המחלקה לענייני פליטים באש”פ, 2 בנובמבר 2022).
 • המחלקה לענייני פליטים באש”ף ומשרד החינוך ברשות ערכו ב-2 בנובמבר 2022 טקס הוקרה, בחסות אבו מאזן, לתלמידי בתי הספר אשר זכו בתחרות שנערכה תחת הכותרת “ה’נכבה’ והצהרת בלפור המקוללת בעיני תלמידי פלסטין… תקווה מתחדשת”. אחמד אבו הולי, חבר הוועד הפועל של אש”פ וראש המחלקה לענייני פליטים באש”ף אמר בנאומו כי טקס ההוקרה נערך ביום השנה להצהרת בלפור וכי יום זה לא נשכח והוא הפך ליום שמירה על הזהות והזיכרון (ופא, 2 בנובמבר 2022).
 טקס חלוקת הפרסים (אתר המחלקה לענייני פליטים באש"ף, 2 בנובמבר 2022)  טקס חלוקת הפרסים (אתר המחלקה לענייני פליטים באש"ף, 2 בנובמבר 2022)
טקס חלוקת הפרסים (אתר המחלקה לענייני פליטים באש”ף, 2 בנובמבר 2022)
יידוי אבנים, השלכת בקבוקי תבערה ואירועים נוספים
 • גם השבוע נמשכו אירועי יידוי האבנים והשלכת בקבוקי תבערה לעבר כלי רכב ישראליים הנעים בכבישים ברחבי יהודה ושומרון ומזרח ירושלים. להלן אירועים בולטים:
  • 8 בנובמבר 2022: אבנים יודו לעבר אוטובוס סמוך לצומת ארגמן (בקעת הירדן). לא היו נפגעים. נגרם נזק (הצלה ללא גבולות יו”ש, 8 בנובמבר 2022).
  • 8 בנובמבר 2022: אבנים יודו לעבר כלי רכב סמוך לאלמע’יר (צפונית- מזרחית לראמאללה). לא היו נפגעים. נגרם נזק שימשה (הצלה ללא גבולות יו”ש, 8 בנובמבר 2022).
  • 7 בנובמבר 2022: אבנים יודו לעבר אוטובוס שהסיע תלמידים בין אריאל לתפוח (צפונית מזרחית לסלפית). לא היו נפגעים. נגרם נזק (הצלה ללא גבולות יו”ש, 7 בנובמבר 2022).
  • 6 בנובמבר 2022: אבנים יודו מכלי רכב חולף לעבר אוטובוס סמוך לצומת ג’נצאפוט לכיוון עמנואל. לא היו נפגעים. נגרם נזק (הצלה ללא גבולות יו”ש, 6 בנובמבר 2022).
  • 6 בנובמבר 2022: אבנים יודו לעבר כלי רכב סמוך לצומת יקיר הגדולה (צפונית מערבית לסלפית). לא היו נפגעים. נגרם נזק (הצלה ללא גבולות יו”ש, 6 בנובמבר 2022).
  • 6 בנובמבר 2022: אבנים יודו לעבר כלי רכב ואוטובוס בפנדק סמוך לקדומים (מזרחית לקלקיליה). לא היו נפגעים. נגרם נזק (הצלה ללא גבולות יו”ש, 6 בנובמבר 2022).
  • 6 בנובמבר 2022: אבנים יודו לעבר כלי רכב באזור מרדה בין אריאל לתפוח. לא היו נפגעים. נגרם נזק לארבעה כלי רכב (הצלה ללא גבולות יו”ש, 6 בנובמבר 2022).
  • 6 בנובמבר 2022: אבנים יודו לעבר כלי רכב בין גשר ברקן לגיתי אבישר (צפונית מערבית לסלפית). לא היו נפגעים. נגרם נזק (הצלה ללא גבולות יו”ש, 6 בנובמבר 2022).
  • 6 בנובמבר 2022: אבנים יודו לעבר כלי רכב באזור אלערוב (צפונית מזרחית לחברון). לא היו נפגעים. נגרם נזק (הצלה ללא גבולות יו”ש, 6 בנובמבר 2022).
  • 6 בנובמבר 2022: אבנים יודו לעבר כלי רכב סמוך לבית אמר (צפונית לחברון). לא היו נפגעים. נגרם נזק (הצלה ללא גבולות יו”ש, 6 בנובמבר 2022).
  • 6 בנובמבר 2022: מטען הושלך לעבר עמדת שמירה בנבי צאלח סמוך לנווה צוף (צפונית מערבית לראמאללה). לא היו נפגעים ולא דווח על נזק (הצלה ללא גבולות יו”ש, 6 בנובמבר 2022). ב-31 באוקטובר הושלך מטען לעבר העמדה. לא היו נפגעים ולא דווח על נזק (הצלה ללא גבולות יו”ש, 31 באוקטובר 2022).
  • 3 בנובמבר 2022: אבנים יודו לעבר אוטובוסים באזור פנדק סמוך לקדומים. נהג נפצע באורח קל ונגרם נזק (הצלה ללא גבולות יו”ש, 3 בנובמבר 2022).
  • 3 בנובמבר 2022: אבנים יודו לעבר כלי רכב סמוך לקריית ארבע (חברון). דווח על פצוע באורח קל. לא נגרם נזק (הצלה ללא גבולות יו”ש, 3 בנובמבר 2022).
  • 3 בנובמבר 2022: אבנים יודו לעבר כלי רכב בין צומת רחלים לצומת תפוח (דרומית לשכם). לא היו נפגעים. נגרם נזק לשני כלי רכב (הצלה ללא גבולות יו”ש, 3 בנובמבר 2022).
  • 1 בנובמבר 2022: אבנים יודו לעבר אוטובוס בין קרני שומרון לג’נצאפוט (מזרחית לקלקיליה). הנהג נפצע באורח קל. נגרם נזק (הצלה ללא גבולות יו”ש, 1 בנובמבר 2022).
הנזק שנגרם לאוטובוס כתוצאה מיידוי האבנים (הצלה ללא גבולות, 1 בנובמבר 2022)
הנזק שנגרם לאוטובוס כתוצאה מיידוי האבנים (הצלה ללא גבולות, 1 בנובמבר 2022)
  • 1 בנובמבר 2022: אבנים יודו לעבר כלי רכב בין חומש לשבי שומרון (צפונית מערבית לשכם). לא היו נפגעים. נגרם נזק (הצלה ללא גבולות יו”ש, 1 בנובמבר 2022).
  • 31 באוקטובר 2022: אבנים יודו לעבר כלי רכב סמוך לחזמא (צפונית-מזרחית לירושלים). לא היו נפגעים. נגרם נזק (הצלה ללא גבולות יו”ש, 31 באוקטובר 2022).
  • 31 באוקטובר 2022: אבנים יודו לעבר אוטובוס וכלי רכב בין פנדק לרמת גלעד (מזרחית לקלקיליה). לא היו נפגעים. נגרם נזק (הצלה ללא גבולות יו”ש, 31 באוקטובר 2022).
  • 31 באוקטובר 2022: אבנים ובלון צבע הושלכו לעבר אוטובוס בפנדק סמוך לקדומים. אין נפגעים ונגרם נזק (הצלה ללא גבולות יו”ש, 31 באוקטובר 2022).
הנזק שנגרם לאוטובוס (הצלה ללא גבולות יו"ש, 31 באוקטובר 2022)
הנזק שנגרם לאוטובוס (הצלה ללא גבולות יו”ש, 31 באוקטובר 2022)
  • 8 באוקטובר 2022: אבנים יודו לעבר אוטובוס סמוך לצומת ארגמן (בקעת הירדן). אין נפגעים ונגרם נזק (הצלה ללא גבולות יו”ש, 8 באוקטובר 2022).
  • 8 באוקטובר 2022: אבנים יודו לעבר רכבים סמוך לאלמע’יר (צפונית- מזרחית לראמאללה). אין נפגעים ונגרם נזק שימשה (הצלה ללא גבולות יו”ש, 8 באוקטובר 2022).

[1] "פיגועים משמעותיים" מוגדרים על-ידי מרכז המידע כפיגועי ירי, דקירה, דריסה והטמנת מטענים או פיגועים משולבים. לא נכללים בהם יידויי אבנים והשלכת בקבוקי תבערה. הנתונים גם אינם כוללים אירועי ירי נגד כוחות צה"ל בעת פעילות סיכול ומנע ביהודה ושומרון.