כיבוש אלבוכמאל, המעוז האחרון של המדינה האסלאמית

  • ב-19 בנובמבר 2017 כבשו צבא סוריה והכוחות השיעים המסייעים לו בסיוע אווירי רוסי, את העיר אלבוכמאל מידי דאעש. אלבוכמאל הייתה העיר האחרונה, שנותרה בידי המדינה האסלאמית בסוריה. נפילתה סימלה את סוף עידן המדינה האסלאמית בסוריה והפיכתו של דאעש לארגון טרור וגרילה, שאינו כבול להגנת מסגרת טריטוריאלית.
  • להלן סרטון המתאר את כיבושה של אלבוכמאל המתבסס על סרטונים, שצולמו במהלך כיבושה של אלבוכמאל. הסרטונים הללו פורסמו ע”י הטלוויזיה הסורית, ארגון חזבאללה וערוץ טלוויזיה המזוהה עמו, בין ה-18 ל-20 בנובמבר והם עוסקים בנושאים הבאים: סיוע אווירי של חיל האוויר הרוסי לפני המתקפה הקרקעית באלבוכמאל; לחימה בשטח בנוי של כוחות הצבא הסורי והמיליציות השיעיות שסייעו לו; שיגור רקטות, טילי נ”ט וירי נק”ל; פעילותו של קאסם סלימאני, מפקד כוח אלקדס, ובכלל זה פגישתו של סלימאני עם המיליציות השיעיות ו”תמונת הניצחון” של כוחות לוחמים ב”כיכר השעון”, שבחלקה המזרחי של אלבוכמאל.[1]

[1] הסרטון מתבסס על המקורות הבאים: חשבון היוטיוב של ההסברה הקרבית המרכזית של חזבאללה, 20-18 בנובמבר 2017; ערוץ היוטיוב Al Mayadeen News המזוהה עם חזבאללה, 20 בנובמבר 2017; הטלוויזיה הסורית, 20 בנובמבר 2017.