חמאס שבה וקוראת לתומכיה לתרום לזרוע הצבאית שלה באמצעות המטבע הווירטואלי ביטקוין

כללי[1]

בתחילת יוני יצאה חמאס בקריאה נוספת לתומכיה לתרום כספים לזרוע הצבאית שלה באמצעות המטבע הווירטואלי ביטקוין. הכספים הללו נועדו לתמוך בג’האד שמנהלת חמאס עם ישראל (המוגדרת כאויב של האומה הערבית והמוסלמית). דובר הזרוע הצבאית של חמאס מסר כי במסגרת הקמפיין תחל הזרוע הצבאית של חמאס לשגר מאות מיליוני הודעות בשמונה שפות למכשירי הסמארטפון של מיליוני ערבים ומוסלמים, על מנת להאיץ את העברת התרומות. להודעה של חמאס צורפו קישורים לדפי תרומות בערבית, אנגלית, תורכית, צרפתית, מלזית, אינדונזית ורוסית. הגברת מאמצי גיוס הכספים עבור הזרוע הצבאית באמצעות מטבע הביטקוין נובעת, להערכתנו, מהמצוקה הכספית לה נתונה חמאס.

פניית דובר הזרוע הצבאית של חמאס לתומכי הארגון

  • ב-3 ביוני 2019 פרסם אבו עבידה, דובר הזרוע הצבאית של חמאס, הודעה בחשבון הטלגרם שלו בה קרא לסייע לחמאס באמצעות ה”מטבע הדיגיטלי” [הכוונה קרי, הביטקוין]. סיוע זה נועד, לדבריו לתמוך במערכה המתמשכת שמנהלת חמאס עם ישראל המוגדרת על ידו “כאויב הראשון במעלה של האומה הערבית והמוסלמית”. אבו עבידה הוסיף, כי הזרוע הצבאית של חמאס תחל ב-3 ביוני לשגר מאות מיליוני “הודעות מהימנות”, בשמונה שפות שונות, למכשירי הסמארטפון של מיליונים אנשים המשתייכים לאומה הערבית והאסלאמית. זאת לדבריו, על מנת להקל על הסיוע לג’האד באמצעות תרומות כספיות. אבו עבידה קרא לכל מי שמקבל את ההודעות להתייחס אליהן, לשתפן ולהפיצן (אתר רדיו צות אלאקצא, 3 ביוני 2019).
הודעת אבו עבידה על שיגור ההודעות הטלפוניות לערבים ולמוסלמים לשם האצת תהליך גיוס התרומות 
(חשבון הטוויטר "מקאומה פרס", 3 ביוני 2019)
    הודעת אבו עבידה על שיגור ההודעות הטלפוניות לערבים ולמוסלמים לשם האצת תהליך גיוס התרומות 
(חשבון הטוויטר "מקאומה פרס", 3 ביוני 2019)
מימין: אבו עבידה מודה על התרומות, שהתקבלו באמצעות הביטקוין, עד כה. משמאל: הודעת אבו עבידה על שיגור ההודעות הטלפוניות לערבים ולמוסלמים לשם האצת תהליך גיוס התרומות (חשבון הטוויטר “מקאומה פרס”, 3 ביוני 2019)
  • הזרוע הצבאית של חמאס צירפה להודעותיה את ההאשטאג #תמוך_בהתנגדות וקישורים לדפי תרומות בשפות ערבית, אנגלית, תורכית, צרפתית, מלזית, אינדונזית ורוסית (אלג’זירה מבאשר, 4 ביוני 2019). להלן הקישורים (חשבון הטוויטר “מקאומה פרס”, 3 ביוני 2019): הערה: יצוין כי בכל קישור לפי השפה המתאימה מופיע סרטון הדרכה לתורם במטבע הביטקוין בו מוסבר כיצד יש להעביר את התרומה.

אנגלית: http://fund.alqassam.ps/lang/en 

ערבית: http://fund.alqassam.ps/lang/ar 

צרפתית: http://fund.alqassam.ps/lang/fr 

  

מלזית: http://fund.alqassam.ps/lang/ma 

אינדונזית: http://fund.alqassam.ps/lang/in 

  

רוסית: http://fund.alqassam.ps/lang/ru 

  

תורכית: http://fund.alqassam.ps/lang/tr 

נספח
פרסומי מרכז המידע למודיעין ולטרור מאז תחילת 2019 על שימוש ארגוני טרור במטבע הווירטואלי ביטקוין
  • 19 במאי 2019: “טרור וכספים: קמפיין של ארגון ג’האדיסטי הפועל ברצועת עזה לגיוס כספים באמצעות הביטקוין” לחץ כאן לפרסום
  • 7 במרץ 2019: “טרור וכספים: המשך גיוס תרומות ע”י אתר המזוהה עם דאעש, תוך שימוש במטבע הווירטואלי ביטקוין” לחץ כאן לפרסום
  • 12 בפברואר 2019: “גיוס תרומות ע”י אתר המזוהה עם דאעש, תוך שימוש במטבע הווירטואלי ביטקוין” לחץ כאן לפרסום
  • 3 בפברואר 2019: “חמאס וועדות ההתנגדות העממית פנו לתומכיהם לתרום באמצעות המטבע הווירטואלי ביטקוין” לחץ כאן לפרסום

[1] בהמשך לפרסום מרכז המידע מה-3 בפברואר 2019: "חמאס וועדות ההתנגדות העממית פנו לתומכיהם לתרום באמצעות המטבע הווירטואלי ביטקוין".