חינוך לאלימות נגד ישראל במסגרת הקמפיין למען ירושלים, במיצג של ילדי גן ברצועת עזה, המופעל ע”י אגודה המזוהה עם הג’האד האסלאמי בפלסטין

ילדי בית הספר אלהדא מפגינים סמוך למטה אונר

ילדי בית הספר אלהדא מפגינים סמוך למטה אונר"א בעזה שורפים דגלי ישראל וארה"ב (אתר פאלטודי, המזוהה עם הג'האד האסלאמי בפלסטין, 19 בדצמבר 2017)

מסיבת סיום של ילדי הגן. על רקע של ציורי ילדים, נראים ילדים לבושי מדים מצוידים ברובים, סכינים ואקדחים מבצעים מיצג המדמה הריגת יהודים חרדים (יוטיוב, 29 במאי 2017)

מסיבת סיום של ילדי הגן. על רקע של ציורי ילדים, נראים ילדים לבושי מדים מצוידים ברובים, סכינים ואקדחים מבצעים מיצג המדמה הריגת יהודים חרדים (יוטיוב, 29 במאי 2017)

הילדים משתלטים על כוחות הביטחון הישראלים בהר הבית, לוקחים את נשקם והורגים אותם (דף הפייסבוק של גן אלהדא האסלאמי, 19 בדצמבר 2017)

הילדים משתלטים על כוחות הביטחון הישראלים בהר הבית, לוקחים את נשקם והורגים אותם (דף הפייסבוק של גן אלהדא האסלאמי, 19 בדצמבר 2017)

שיח' עמר פורה חונך מסגד של הג'האד האסלאמי בפלסטין בשכונת שג'אעיה במזרח העיר עזה במרץ 2011 (פאלטודי, 14 במרץ 2011).

שיח' עמר פורה חונך מסגד של הג'האד האסלאמי בפלסטין בשכונת שג'אעיה במזרח העיר עזה במרץ 2011 (פאלטודי, 14 במרץ 2011).

כללי
  • מאז הצהיר נשיא ארה”ב דונלד טראמפ ב-6 בדצמבר 2017 כי ארה”ב מכירה בירושלים כבירת ישראל מתקיימות ההפגנות ופעולות המחאה ביהודה, שומרון, ירושלים ורצועת עזה. בקמפיין המחאה נגד הכרזת טראמפ משולבים ומופעלים גם נערים ונערות צעירים (בחלק ממוסדות החינוך אף הושבתו הלימודים כדי לאפשר לתלמידים להגיע להפגנות ולהפרות הסדר האלימות).

מסתבר, שגם ילדי הגן גויסו לקמפיין המחאה. גן הילדים אלהדא בשכונת זיתון בעזה, המזוהה עם הג’האד האסלאמי בפלסטין, ההעלה מיצג בהשתתפות ילדי הגן (19 בדצמבר 2017). במיצג נראים מתפללים מוסלמים בהר הבית תחת אבטחה של כוחות ביטחון ישראלים. במהלך התפילה הורגים כוחות הביטחון כמה מהמתפללים. בתגובה משתלטים המוסלמים על כלי הנשק של כוחות הביטחון, הורגים אותם ולאחר מכן מנופפים בדגלי פלסטין ובשלטים עליהם נכתב: “ירושלים לנו” (דף הפייסבוק של גן אלהדא האסלאמי, 19 בדצמבר 2017). המיצג מלווה בשיר קצבי בשבח המאבק ומות הקדושים למען אללה (שהאדה). המיצג תועד בסרטון והופץ ברשתות החברתיות.

 

תמונות מהמיצג בגן הילדים: הילדים משתלטים על כוחות הביטחון הישראלים בהר הבית, לוקחים את נשקם והורגים אותם (דף הפייסבוק של גן אלהדא האסלאמי, 19 בדצמבר 2017)   תמונות מהמיצג בגן הילדים: הילדים משתלטים על כוחות הביטחון הישראלים בהר הבית, לוקחים את נשקם והורגים אותם (דף הפייסבוק של גן אלהדא האסלאמי, 19 בדצמבר 2017)
תמונות מהמיצג בגן הילדים: הילדים משתלטים על כוחות הביטחון הישראלים בהר הבית, לוקחים את נשקם והורגים אותם (דף הפייסבוק של גן אלהדא האסלאמי, 19 בדצמבר 2017)
  • המיצג , שהוכן כחלק מהקמפיין המתנהל בימים אלה נגד הצהרת טראמפ, הינו דוגמא נוספת להטמעת תכנים המעודדים אלימות נגד ישראל בקרב הדור הצעיר, החל מגיל הגן. זאת כחלק מהחינוך הפלסטיני הפורמאלי והלא פורמאלי המוביל לתרבות של שנאה המתדלקת את הטרור, האלימות וההסתה נגד ישראל.[1] מטרת הטמעת התכנים הללו בקרב ילדי הגן היא לעצב את התודעה הלאומית והדתית של הילדים החל מגיל צעיר ביותר, להטמיע בהם את הנראטיב האנטי-ישראלי ולחנך אותם למאבק מזוין בישראל כדרך לשחרור פלסטין.
  • אין זו הפעם הראשונה בה מציגים ילדי גן אלהדא בעזה מיצגי הסתה המעודדים הרג אנשי ביטחון ואזרחים ישראלים. כך למשל, במסיבת סיום שנת הלימודים במאי 2017 העלו ילדי הגן מיצג, שדימה תקיפה והריגה של יהודים חרדים במחסום על ידי כוחות העילית הפלסטינים (אלנח’בה). זאת משום שהחרדים, על פי סיפור העלילה, הרגו פלסטיני ואחותו. טקסי סיום דומים נערכו גם בשנים קודמות.[2]

מסיבת סיום של ילדי הגן. על רקע של ציורי ילדים, נראים ילדים לבושי מדים מצוידים ברובים,  סכינים ואקדחים מבצעים מיצג המדמה הריגת יהודים חרדים (יוטיוב, 29 במאי 2017)
מסיבת סיום של ילדי הגן. על רקע של ציורי ילדים, נראים ילדים לבושי מדים מצוידים ברובים, 
סכינים ואקדחים מבצעים מיצג המדמה הריגת יהודים חרדים (יוטיוב, 29 במאי 2017)

תוכן המיצג של גן הילדים אלהדא
  • ילד הגן העלו מיצג, שסיפור העלילה שלו מתאר כיצד המתפללים המוסלמים בהר הבית להתגבר על כוחות הביטחון הישראליים שהרגו בהם. בתחילת המופע מציגים הילדים את קריאות המואד’ין לתפילה בהר הבית. ברקע נראים כמה ילדים לבושי מדים חמושים ברובים המייצגים את כוחות הביטחון הישראליים העומדים לצד המתפללים. בצדם נראה מבנה עשוי קרטון של כיפת הסלע ושלט עליו נכתב: “ירושלים בירת הנצח של פלסטין”. מספר ילדים מייצגים את כוחות ביטחון ישראלים הם חמושים ברובים, תוקפים את המתפללים המוסלמים והורגים אותם.
  • בתגובה לכך פוגעים המתפללים באנשי ביטחון ישראלים וחוטפים את נשקם. המתפללים חוגגים את ניצחונם תוך שהם מנופפים בדגל פלסטין ובכלי הנשק שחטפו מכוחות הביטחון הישראליים. הם גם נושאים שלט בו נכתב : “ירושלים לנו” (סיסמת הקמפיין הנוכחי נגד הצהרת טראמפ). בסופו של המופע מושמעת קריאת המואד’ין הקוראת למאמינים המוסלמים להגיע לתפילה (דף הפייסבוק של גן אלהדא האסלאמי, 19 בדצמבר 2017).
  • ברקע מופע הילדים מושמע שיר קצבי המטיף לאלימות וקורא למות קדושים למען אללה. לאחר השיר נשמע קולו של מואד’ין הקורא למאמינים להגיע לתפילה. להלן משפטים נבחרים ממילות השיר (ההדגשות נעשו ע”י מרכז המידע):

“אללה אכבר. אללה אכבר. אללה אכבר הוי כובש. . בעל כורחך צריחי המסגדים יישארו…

קולות המואד’ין יישמעו בירושלים ובכל הארצות…

פעמוני הכנסיות מזכירים לנו את האמת…

בעל כורחך, הוי כובש, הכנסיות שלנו תישארנה…

כל צעיר וצעירה לומדים, שפלסטין ערבית[3]… לא רוצים לא הודנה [שביתת נשק] ולא פתרון…

חונכנו לאהבת המולדת …ולשהאדה [מות קדושים למען אללה], יכולתו של אללה תתגלה…

נילחם ברובה… פלסטין לא תושפל…”

[1] ראו פרסום מרכז המידע מה-26 בדצמבר 2017: "ספרי הלימוד של הרשות הפלסטינית: ההתייחסות ליהודים, לישראל ולשלום".
[2] על מסיבת הסיום בגן ב-24 במאי 2017 ראו פרסום מרכז המידע מ-8 ביוני 2017: "הסתה לטרור לשנאה: הטמעת מסרי שנאה ואלימות כלפי ישראל בטקס סיום השנה בגן ילדים ברצועת עזה, המופעל על-ידי אגודת צדקה המזוהה עם ארגון הג'האד האסלאמי בפלסטין. טקס שכזה נערך ע"י האגודה גם בשנים קודמות".
[3] כפי שאכן נאמר בספרי הלימוד הפלסטינים. פלסטין מוגדרת בהם כערבית אסלאמית, ללא זכר לקיומה של ישראל. תפיסה זאת מוטמעת בילדים החל מגיל הגן.