חדשות הטרור והסכסוך הישראלי- פלסטיני (15-9 באוגוסט 2017)

סרטון מצלמות האבטחה תועד אירוע הדקירה (דף הפייסבוק של משטרת ישראל, 12 באוגוסט 2017)

סרטון מצלמות האבטחה תועד אירוע הדקירה (דף הפייסבוק של משטרת ישראל, 12 באוגוסט 2017)

המחבלת הדוקרת (חשבון הטוויטר PALINFO, 12 באוגוסט 2017).

המחבלת הדוקרת (חשבון הטוויטר PALINFO, 12 באוגוסט 2017).

כלי רכב ישראלים שנפגעו מאבנים שיידו לעברם סמוך לכפר חוסאן, מערבית לבית לחם (חשבון הטוויטר PALINFO, 13 באוגוסט 2017)

כלי רכב ישראלים שנפגעו מאבנים שיידו לעברם סמוך לכפר חוסאן, מערבית לבית לחם (חשבון הטוויטר PALINFO, 13 באוגוסט 2017)

עימותים בין מפגינים לכוחות הביטחון הישראליים על גבול הרצועה (חשבון הטוויטר של PALDF, 12 באוגוסט 2017)

עימותים בין מפגינים לכוחות הביטחון הישראליים על גבול הרצועה (חשבון הטוויטר של PALDF, 12 באוגוסט 2017)

טקס חגיגי במעבר רפיח לעולי הרגל קראת יציאתם למכה (דף הפייסבוק של משרד הפנים בעזה, 13 באוגוסט 2017)

טקס חגיגי במעבר רפיח לעולי הרגל קראת יציאתם למכה (דף הפייסבוק של משרד הפנים בעזה, 13 באוגוסט 2017)

ח'ליל אלחיה תראיין לערוץ הטלוויזיה PALTODAY, המזוהה עם הג'האד האסלאמי בפלסטין (דף הפייסבוק של הערוץ, 14 באוגוסט 2017)

ח'ליל אלחיה תראיין לערוץ הטלוויזיה PALTODAY, המזוהה עם הג'האד האסלאמי בפלסטין (דף הפייסבוק של הערוץ, 14 באוגוסט 2017)

אנשיי משרד החינוך מעניקים לאבו מאזן את ספרי הלימוד החדשים (ופא, 12 באוגוסט 2017)

אנשיי משרד החינוך מעניקים לאבו מאזן את ספרי הלימוד החדשים (ופא, 12 באוגוסט 2017)

 • בקרבת מערת המכפלה שבחברון וסמוך לשער שכם בירושלים בוצעו שני ניסיונות דקירה. כוחות הביטחון הישראליים השתלטו על המבצעים ועצרו אותם. מרצועת עזה שוגרה רקטה לעבר המועצה האזורית חוף אשקלון. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. בתגובה תקפו כלי טיס של חיל האוויר שני יעדים של חמאס ברצועת עזה.
 • בתדרוך לכתבים בגבול רצועת עזה, שקיים אלוף פיקוד הדרום אייל זמיר, הוא אמר שישראל תאיץ את בניית המכשול בגבול הרצועה. אסמאעיל רצ’ואן, דובר בחמאס, הגיב כי חמאס לא תאפשר לישראל להרוס את המנהרות המיועדות ללחימה משום שזוהי “זכותו החוקית” של העם הפלסטיני להגן על עצמו. לדבריו כל עוד ישראל נמצאת בשטחים הפלסטינים יש צורך במנהרות.
פיגועים/ניסיונות לביצוע פיגועים
 • ב-9 באוגוסט 2017 – ניסיון פיגוע דקירה סמוך למערת המכפלה בחברון: פלסטיני הגיע לאזור כשהוא מצויד בסכין, הוא התקרב ללוחמי משמר הגבול, שאבטחו את המקום. הלוחמים השתלטו עליו, הוציאו את הסכין מידו ועצרו אותו. לא היו הנפגעים .

הסכין שאותרה ברשות הפלסטיני סמוך למערת המכפלה בחברון (9 באוגוסט, חשבון הטוויטר PALINFO)
הסכין שאותרה ברשות הפלסטיני סמוך למערת המכפלה בחברון (חשבון הטוויטר PALINFO, 9 באוגוסט 2017)

 • ב-12 באוגוסט 2017 – ניסיון פיגוע דקירה סמוך לשער שכם בירושלים: פלסטינית הגיעה כשסכין בידה לצומת הרחובות סמוך לתחנת הרכבת הקלה בשער שכם בירושלים. הוא דקרה גבר בכתפו ופצעה אותו. מצבו של הפצוע, תושב מזרח ירושלים קל. הדוקרת, תושבת מזרח ירושלים אף היא, נעצרה בזירת הפיגוע. בתקשורת הפלסטינית דווח, כי מבצעת פיגוע דקירה בירושלים היא פדוא חמאדה, בת 30, אם לארבעה ילדים (באתר פלסטיני אחר דווח כי היא אם לשישה ילדים) מצור באהר, שבמזרח ירושלים (מען, סלואניכ נט, 12 באוגוסט 2017).
המחבלת הדוקרת (12 באוגוסט 2017, חשבון הטוויטרנט PALINFO).    סרטון מצלמות האבטחה תועד אירוע הדקירה (דף הפייסבוק של משטרת ישראל, 12 באוגוסט 2017)
מימין : המחבלת הדוקרת (12 באוגוסט 2017, חשבון הטוויטרנט PALINFO).
משמאל : סרטון מצלמות האבטחה תועד אירוע הדקירה (דף הפייסבוק של משטרת ישראל, 12 באוגוסט 2017)
הפגנות, עימותים והפרות סדר
 • נמשכו יידויי האבנים והשלכת בקבוקי התבערה. כוחות הביטחון הישראליים המשיכו בפעילות סיכול ומנע ברחבי יהודה ושומרון במסגרת זאת נעצרו חשודים בפעילות טרור ונתפסו אמצעי לחימה ואמצעים להפרות סדר. להלן אירועים בולטים:
  • 15 באוגוסט 2017 – מטען צינור הושלך לעבר כוחות הביטחון הישראליים, שפעלו בג’נין. לא היו נפגעים (דף הפייסבוק צבע אדום, 15 באוגוסט 2017).
  • 14 באוגוסט 2017- אבנים יודו לעבר כוחות הביטחון הישראליים, שפעלו סמוך ליריחו. חייל צה”ל נפצע באורח קל (דף הפייסבוק צבע אדום, 14 באוגוסט 2017).
  • 14 באוגוסט 2017 – פרקליטות מחוז ירושלים הגישה כתב אישום נגד שלושה תושבי מזרח ירושלים שתכננו לבצע פיגוע משולב נגד ישראלים. על פי כתב האישום בין מרץ 2017 ליולי 2017 (המועד בו נתפסו) נפגשו השלושה ותכננו לבצע פיגועי ירי לעבר כלי רכב ישראליים הנוסעים בכביש עוקף שכם. כמו כן הם תכננו להניח מטעני חבלה על הכביש. השלושה גם השתתפו מספר פעמים בהפרות סדר ויידוי אבנים לעבר כוחות הביטחון הישראליים (נענע10, 14 באוגוסט 2017).
  • 10 באוגוסט 2017 – בפעילות משותפת של כוחות הביטחון הישראליים נעצרו חמישה פלסטינים תושבי חברון, שהיו בדרכם לבצע פיגוע. החמישה נעצרו באלעזריה, שבמזרח לירושלים. מחקירה ראשונית עלה, כי הם יצאו מבתיהם בחברון ב-10 באוגוסט 2017 בשעות הבוקר והשאירו אחריהם מכתבי צוואה בהם מפורטת כוונתם לבצע פיגוע בשטח ישראל. החמישה היו חמושים באמצעי לחימה רבים (נענע10, 10 באוגוסט 2017).
  • 9 באוגוסט 2017 – ירי בוצע לעבר כוחות הביטחון הישראליים, שהיו בפעילות למעצר מבוקשים, במחנה הפליטים דהישה סמוך לבית לחם. חייל צה”ל נפצע באורח בינוני ופונה לטיפול (ynet, 9 באוגוסט 2017).
פיגועים משמעותיים שבוצעו בשנה האחרונה[1]

פיגועים משמעותיים שבוצעו בשנה האחרונה

ירי רקטות לעבר ישראל
 •  ב-8 באוגוסט 2017 אותרה נפילה של רקטה בשטח פתוח באזור המועצה האזורית חוף אשקלון. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק .
נפילות רקטות בחתך חודשי
נפילות רקטות בחתך חודשי
נפילות רקטות בחתך שנתי

נפילות רקטות בחתך שנתי

תגובת ישראל לירי הרקטה
 • בתגובה לירי הרקטה תקפו כלי טיס של חיל האוויר שני יעדים של חמאס בצפון רצועת עזה. בתקשורת הפלסטינית דווח כי הותקפו “מוצב בדר” ו”מוצב פלסטין” של מגני הספר בבית לאהיא (סמא, פאל די אף, 9 באוגוסט 2017). דווח על מספר פצועים, אחד מהם נפצע באורח קשה (פאל אינפו, דף הטוויטר פאל די אף, 9 באוגוסט 2017).
 • פוזי ברהום, דובר חמאס, הגדיר את תקיפת המוצבים הישראלית כ”השגת גבול חמורה”, שהשלכותיה יהיו מוטלות על ישראל. לדבריו לא יתכן שרצועת עזה תהווה “אזור ניסויים” עבור כלי הנשק של ישראל (פאל אינפו, 9 באוגוסט 2017). חאזם אבו שנב, דובר פתח, אמר כי התקיפה אינה תואמת את אווירת הרגיעה באזור (ופא, 9 באוגוסט 2017).
הפגנות על גבול רצועת עזה
 • כמאה מפגינים הפגינו ב-11 באוגוסט 2017 בארבעה מוקדים בגבול רצועת עזה: מזרח ג’באליא, מזרח העיר עזה, מזרח מחנה הפליטים אלבריג’ ומזרחית לח’אן יונס. ארבעה מפגינים נפצעו מירי כוחות הביטחון הישראליים. דובר משרד הבריאות ברצועה מסר, כי נער בן 16 נפצע באורח קשה בראשו במזרח ג’באליא מרימון גז מדמיע. צעיר נוסף נפצע באורח בינוני במזרח מחנה הפליטים אלבריג’ לאחר שנורה ברגלו (PALINFO, 11 באוגוסט 2017).
מעבר רפיח
 • ב-14 באוגוסט 2017 נפתח מעבר רפיח. פתיחת המעבר נועדה לאפשר יציאת עולי רגל מרצועת עזה למכה. ביום הראשון לפתיחתן יצאו כ-800 עולי רגל מתוך 2,500 האמורים לצאת במהלך הימים הקרובים (ופא, 14 באוגוסט 2017).
 • טרם פתיחת המעבר אמר מחמוד אלזהאר, חבר הלשכה המדינית של חמאס, כי חמאס נוקטת צעדים רבים כדי להביא להקלה במצור המוטל על רצועת עזה. לדבריו אמור להיפתח מעבר רפיח בימים הקרובים ליציאת עולי רגל כמו גם לאזרחים מן השורה ולצרכי מסחר (דניא אלוטן, 11 באוגוסט 2017).
משבר החשמל ברצועת עזה
 • מנהל יחסי הציבור של החברה לאספקת חשמל ברצועה מסר כי לא ניתן לקבוע לוחות זמנים לאספקת החשמל לתושבים בגלל תקלה בקווים המצריים שנמשכת זה למעלה מחודש. לדבריו כמות החשמל ברצועה עומדת עתה על 94 מגה ואט (70 מגה ואט מקווי החשמל מישראל, ו-24 מגה ואט מתחנת הכוח, שבה פועלת רק יחידה אחת). זאת, שעה שעל מנת לספק חשמל לכל תושבי הרצועה יש צורך ב-600 מגה ואט (PALINFO, 13 באוגוסט 2017).
   
מימין : קריקטורה של אסמאעיל אלבזם המבטאת את סבלם של תושבי רצועת עזה לנוכח התעקשות הוועדה המנהלתית של חמאס להמשיך בפעילותה ובמקביל צעדי אבו מאזן נגד הרצועה: “הוועדה המנהלתית, צעדי אבו מאזן” (דף הפייסבוק של אסמאעיל אלבזם, 12 באוגוסט 2017).
משמאל: קריקטורה המבטאת את אי יכולתה של הוועדה המנהלתית מטעם חמאס לנהל את הרצועה (דף הפייסבוק של אסמאעיל אלבזם, 10 באוגוסט 2017)
ישראל בונה מכשול בגבול ישראל רצועת עזה

בתדרוך לכתבים בגבול רצועת עזה, שקיים אלוף אייל זמיר מפקד פיקוד הדרום, הוא אמר כי ישראל תאיץ את בניית המכשול בגבול רצועת עזה. לדבריו המכשול, שעומקו יהיה עשרות מטרים יכלול חיישנים לזיהוי חפירת מנהרות. בנוסף למכשול היבשתי יבנה שובר גלים שימשך בלשון יבשה מלאכותית והוא יכלול גדר גבוהה ומערכות גילוי. האלוף זמיר העריך, כי בניית המכשול עלולה להוביל לעימות מחודש מול חמאס והגדיר אותו כחלק מפוטנציאל להסלמה עתידית.

 • בתדרוך חשף גם האלוף דוגמא להתעצמות חמאס באמצעות פרויקט המנהרות, שחפירתן לדבריו לא פסקה מאז מבצע “צוק איתן”. הוא הציג מידע מודיעיני לפיו שני פירי מנהרות לחימה נחפרו בצפון רצועת עזה בשנתיים האחרונות, כקילומטר מהגבול עם ישראל. שתי המנהרות מוקמו מתחת לבתי מגורים בשולי בית לאהיא ומחנה הפליטים שאטי (מקום מגוריו של אסמאעיל הניה). מנהרה אחת ממוקמת מתחת למבנה בן שש קומות. למבנה יש חניון שמחובר לפיר הכניסה לרשת מנהרות של חמאס. מנהרה שנייה מתחת לביתו של פעיל חמאס עמאר חאמד המתגורר שם עם משפחתו המורחבת.
   
תצלומי האוויר,שהציג אלוף הפיקוד ובהם פירי מנהרות מתחת לבתי מגורים ברצועת עזה (דובר צה”ל, 10 באוגוסט 2017)
 • דבריו של אלוף הפיקוד בדבר הכוונה לבנות מכשול ולהרוס את המנהרות עוררו זעם רב בקרב דוברי ובכירי חמאס והג’האד האסלאמי בפלסטין:
  • אסמאעיל רצ’ואן, דובר חמאס, אמר כי חמאס לא תאפשר להרוס את המנהרות המיועדות ללחימה בישראל מכיוון שזוהי זכותו החוקית של העם הפלסטיני להגן על עצמו. לדבריו כל עוד ישראל נמצאת בשטחים הפלסטינים יש צורך במנהרות. הוא גם ציין כי חמאס תצליח לגבור על כל חומה וכי החומה לא מהווה עבורה מכשול (דניא אלוטן, 14 באוגוסט 2017).
  • חזאם קאסם, דובר חמאס, אמר כי “ההתנגדות” ברצועת עזה תמשיך לשלוט בכל האמצעים שבאמצעותם ניתן להגן על העם הפלסטיני מפני פגיעותיה של ישראל. קאסם ציין, כי חמאס אינה חותרת להסלמה אך יחד עם זאת היא איננה חוששת מעימותים. הוא גם הדגיש כי “ההתנגדות” תעמוד מול ישראל באומץ (RT בערבית, 10 באוגוסט 2017). בהקשר לתצלומי האוויר הכחיש חזאם קאסם את הפרסומים של צה”ל המציגים איכוני מנהרות מתחת לבתים בעיר עזה וציין כי זהו חלק מסדרת השקרים של ישראל שמטרתם לפגוע במורל העם הפלסטיני. הוא קרא לתקשורת שלא לשתף פעולה עם “שקריה של ישראל” ודרש מהמוסדות הבינלאומיים לבצע את חובתם ולחשוף את כוונותיה של ישראל ואת תכניותיה נגד הפלסטינים (אתר חמאס, 14 באוגוסט 2017).
  • דובר חמאס, עבד אללטיף אלקאנוע, אמר כי על ישראל לשאת בתוצאות לבניית חומת הבטון בגבול רצועת עזה. לדבריו, בניית החומה אינה חוקית, ומטרתה להדק את המצור על הרצועה. הוא הדגיש כי החומה לא תעניק לישראל בטחון, שכן ההתנגדות היא זכות המעוגנת בכל החוקים, ויש לה הזכות להחזיק בכל סוגי אמצעי הלחימה (סוכנות אנטוליה, 15 באוגוסט 2017).
  • פוזי ברהום, דובר חמאס, התייחס לתצלומי האוויר שפרסמה ישראל ואמר כי ישראל פרסמה צילומים של בניינים ברצועה בטענה כי הם מסווים רשת מנהרות. הוא ציין כי אלה הם שקרים שנועדו להרוס את המוניטין של חמאס וכי ישראל משתמשת בהם כתירוץ להרוג אלפי תושבים פלסטינים ברצועה (אלערביה אלחדת’, 10 באוגוסט 2017).
  • צלאח אלברדויל, בכיר חמאס, אמר כי הצעדים שישראל מבצעת בגבול עם רצועת עזה וביניהם ההחלטה להקים חומה בעלויות גבוהות הם “מסרים ריקים מתוכן” לתושבי ישראל. אלברדויל הוציא מכלל אפשרות שהצעדים הללו יובילו למלחמה, אך ציין כי ישראל רוצה לכפות משוואה של הרתעה וההוצאות הגבוהות להקמת החומה הן ניסיון לשכנע את הצבור הישראלי לשלם מיסים למען ביטחונו (פאל אינפו, 10 באוגוסט 2017).
  • אחמד אלמדלל, בכיר בג’האד האסלאמי, הדגיש כי המנהרות הן אחד מאמצעי הלחימה וההגנה העצמית, וכי לשימוש בהן כאמתלה למלחמה חדשה או להידוק המצור תהיינה תוצאות חמורות. הוא הוסיף כי “ההתנגדות” לא תשב בחיבוק ידיים נוכח ניסיון ישראל לחסל את המנהרות באמצעות הגדר וחומת הבטון. לדבריו הם יגיבו במועד המתאים, והדבר עשוי להצית מלחמה חדשה (אלח’ליג’ און ליין, 13 באוגוסט 2017).
תכנית מדינית של הזרוע הצבאית של חמאס
 • סוכנות הידיעות אנטוליה ציטטה מקור בכיר בחמאס לפיו הנהגת הזרוע הצבאית של חמאס הגישה להנהגה המדינית הצעה להתמודדות עם המצב ההומניטארי ברצועת עזה. עיקרי התוכנית, הכוללת ארבעה סעיפים, הם ויתור של חמאס על התפקידים הניהוליים והשלטוניים ברצועת עזה; הסמכות הביטחונית בשטח ומול ישראל תישאר בידי הזרוע הצבאית של חמאס בעוד מנגנוני הביטחון של משרד הפנים יחויבו לפקח רק על העניינים האזרחיים (אנטוליה, 10 באוגוסט 2017).
תגובות בחמאס
 • צלאח ברדאויל, חבר הלשכה המדינית של חמאס, הכחיש את הדיווח בציינו כי זהו דיווח שקרי וחמאס לא תשאיר ריק (ואקום) מדיני ברצועה. לדבריו מדובר בדיווחים שקריים שהלשכה המדינית של חמאס כלל לא מכירה (דניא אלוטן, 11 באוגוסט 2017). מנגד אישר מקור בחמאס אישר את אמינות הידיעה (אלמיאדין, 11 באוגוסט 2017). נמסר כי לאחר הדלפת היוזמה הנחה ראש ההסברה בחמאס את העומד בראש ערוץ אלאקצא לפתוח שידור פתוח, שיעסוק בה. רוב המשתתפים אישרו כי היוזמה היא אמתית, הזרוע הצבאית הציגה אותה כבר לפני שלושה חדשים והיא הודלפה עתה בידיעת יחיא אלסנואר ובתיאום עימו (אמד, 13 באוגוסט 2017).
 • ח’ליל אלחיה, חבר הלשכה המדינית של חמאס, אישר אף הוא את קיומה של הצעה שכזו. לדבריו למרות שהזרוע הצבאית עסוקה ב”התנגדות”, הרחק מהחיים האזרחיים והפוליטיים ברצועה, הרי שבתוקף היותם חלק מהאוכלוסייה, גם הם סובלים מהמשברים המשפיעים גם על “ההתנגדות”. בעקבות זאת העלתה זרוע הצבאית את ההצעה לוותר על האחריות ולהניח לקהילה הבינלאומית, לישראל ולכל גורמי הכוח לשאת באחריות כלפי האוכלוסייה ברצועה. לדבריו ההצעה מונחת על שולחן הדיונים להכרעת הנהגת התנועה. אלחיה הדגיש כי מדובר בהצעה פנימית וכי הנהגת התנועה היא זו שתחליט האם לקבלה או לדחותה (דף הפייסבוק של ערוץ PALTODAY, 14 באוגוסט 2017) .
תגובות בפתח
 • בפתח התייחסו לתוכנית כ”לא רצינית”. אחמד מג’דלאני חבר הועד הפועל של אש”ף , אמר כי אלה הן רמיזות ריקות מתוכן שנזרקות לחלל האוויר (דניא אלוטן, 11 באוגוסט 2017). אסאמה אלקואסמי, דובר פתח, אמר כי השיח סביב דרישת הזרוע הצבאית של חמאס מההנהגה להשאיר ואקום ביטחוני ומדיני ברצועה הוא תכסיס פוליטי שמטרתו להוות קלף מיקוח (דניא אלוטן, 11 באוגוסט 2017).
משלחת חמאס במצרים
 • ב-11 באוגוסט 2017 יצאה משלחת מהרצועה למצרים המונה 18 חברים. המשלחת כוללת את חברי הלשכה המדינית של חמאס צלאח אלברדאויל ורוחי משתהא, תומכי דחלאן משורות פתח ברצועה, נציגי הג’האד האסלאמי בפלסטין, בראשות ח’אלד אלבטש ועוד. המשלחת יצאה למצרים לפגישה של “ועדת הערבות ההדדית” . למשלחת הצטרף גם יו”ר ועדת האנרגיה ברצועה. לדברי עצאם אבו דקה, חבר הוועדה המרכזית של החזית הדמוקרטית, הועדה קיימת מזה ארבע שנים והיא בעלת מאפיינים סוציאליים והומניטאריים (דניא אלוטן, 12 באוגוסט 2017).
 • במקביל ליציאת המשלחת דיווח חאזם קאסם, דובר חמאס, כי משלחת חמאס ערכה ב-11 באוגוסט 2017 ביקור בקהיר בעקבות ההבנות שהושגו בין המשלחת לבין מצרים לפני מספר שבועות. קאסם הבהיר כי המשלחת דנה עם המצרים בשיטות בעזרתן ניתן לנקוט צעדים שיקלו על השפעות המצור הישראלי על הרצועה ושיקלו גם על הצעדים שנוקטת הרשות הפלסטינית כלפי הרצועה. עוד אמר כי למשלחת מתלווה משלחת מקצועית בראשות יו”ר רשות האנרגיה פתחי אלשיח’ ח’ליל (שהאב, 12 באוגוסט 2017).
 • במהלך הביקור במצרים נועדו חברי המשלחת עם משלחת מאיחוד האמירויות בפגישה הוסכם על הקצבה של 15 מיליון דולרים בחודש עבור פרויקטים חיוניים ברצועה (אלקדס אלערבי, 14 באוגוסט 2017).
התיאום הביטחוני עם ישראל
 • בכירים ברשות הפלסטינית הדגישו שאבו מאזן דבק בהחלטתו לעצור את כל דרכי התקשורת עם ישראל למרות סיום משבר אלאקצא. בהודעה שפרסם הועד הפועל של אש”ף לאחר ישיבה שערך בראשות אבו מאזן הדגיש הועד הפועל את הצורך להמשיך ליישם את החלטות המועצה המרכזית ולהגביל את הקשרים עם ישראל (ופא, 12 באוגוסט 2017).
 • בכירים פלסטינים מסרו שאבו מאזן הציב מספר תנאים להחזרת התיאום הביטחוני וביניהם השבת המצב לזה שהיה לפני שנת 2000, ביטול המנהל האזרחי והעברת סמכויותיו לרשות הפלסטינית, בחינה של כל ההסכמים, על נספחיהם הביטחוניים והכלכליים, והרחבת סמכויות הרשות הפלסטינית בשטחי B ו-C (אלשרק אלאוסט, 9 באוגוסט 2017).
ספרי לימוד חדשים ברשות הפלסטינית
 • אבו מאזן נועד עם משלחת ממשרד החינוך וההשכלה הגבוהה ברשות הפלסטינית, בראשות השר צברי צידם. בפגישה העניקו לו חברי המשלחת את העותק הראשון של ספרי הלימוד החדשים שיצאו לאור במסגרת תכנית הלימודים החדשה לילדי כיתות ה’ עד י”א. צידם אמר כי מאות צוותי חינוך “עשו לילות כימים” כדי לסיים את תכניות הלימוד במועד, וכי המטרה הייתה גיבוש תכנית לימודים פלסטינית מודרנית תואמת למערכות החינוך הבינלאומיות החדישות ביותר (ופא, 12 באוגוסט 2017).

[1]פיגועים משמעותיים" מוגדרים על-ידינו כפיגועי ירי, דקירה, דריסה והטמנת מטענים או פיגועים משולבים. לא נכללים בהם יידויי אבנים והשלכת בקבוקי תבערה.