הנצפים ביותר

מבצע "צוק איתן" ממשיך להתנהל במאפייניו המוכרים. בעוד שבמגעים המדיניים לא חלה פריצת דרך. צה"ל ממשיך בתקיפות אוויריות ובפעילותו הקרקעית ברצועה, שבמרכזה חשיפה והשמדה של מנהרות היקפיות העומדת להסתיים, כנראה תוך מספר ימים. חמאס ושאר ארגוני הטרור ממשיכים לקיים מגע עם כוחות צה"ל בשטח.
מבצע "צוק איתן" – עדכון מספר 17 (31 ביולי 1200)
בליל 11-10 ביולי 2014, בתום יומו העשירי של מבצע "צוק איתן", ולאחר שיוזמת הפסקת האש המצרית עליה הסכימה ישראל נדחתה ע"י חמאס, נפתח שלב חדש במהלכו החל צה"ל בפעילות קרקעית במרחב רצועת עזה.
מבצע "צוק איתן" – עדכון מספר 8 (20 ביולי 1200)
להלן ממצאי בדיקה ראשונית וחלקית של רשימת פלסטינים, אשר נהרגו במבצע "צוק איתן" . זאת במגמה לברר את זהותם של פעילי טרור ושל האזרחים הבלתי מעורבים, ולבחון את היחס ביניהם.
בדיקה ראשונית וחלקית של שמות הרוגים פלסטינים במבצע "צוק איתן" ובחינת היחס בין פעילי טרור לבין אזרחים בלתי מעורבים, שנהרגו בשוגג
מסמך זה הינו שלישי בסדרת פרסומים של מרכז המידע למודיעין ולטרור, במסגרת פרויקט הבוחן את רשימת ההרוגים הפלסטינים, במבצע "צוק איתן". מטרת הפרויקט הינה לברר את זהותם של פעילי הטרור ושל האזרחים הבלתי מעורבים, ולבחון את היחס ביניהם. מספר שמות ההרוגים, שנבדקו עד כה ע"י מרכז המידע, עומד על 450.
בדיקה של שמות ההרוגים הפלסטינים במבצע "צוק איתן" – השלמה מספר 2 *

בדיקת שמות ההרוגים הפלסטינים במבצע "צוק איתן" – השלמה מספר 5 *

פורסם: 07/10/2014 סוג: מאמר
מסמך זה הינו השישי בסדרת פרסומי מרכז המידע למודיעין ולטרור, במסגרת פרויקט הבוחן את זהות ההרוגים הפלסטינים במהלך מבצע "צוק איתן". מטרת הפרויקט הינה לקבוע מי מההרוגים הינם פעילי טרור ומי מהם אזרחים בלתי מעורבים ולבחון את היחס ביניהם.
קרא עוד

חדשות הטרור והסכסוך הישראלי-פלסטיני (6-1 באוקטובר 2014) *

פורסם: 06/10/2014 סוג: מסמך יסוד
בדרום ישראל נמשך השקט. מחמוד אלזהאר בכיר חמאס, מסר כי לאחר חג הקורבן (7 באוקטובר 2014) יקבע המתווך המצרי את מועד חידוש המשא ומתן עם ישראל. בינתיים שיקום הרצועה מתנהל בעצלתיים. בדרשה, שנשא אסמאעיל הניה, סגן יו"ר הלשכה המדינית של חמאס,לרגל חג הקורבן, הוא הבהיר שחמאס תסרב להתפרק מנשקה.
קרא עוד

חדשות הטרור והסכסוך הישראלי-פלסטיני (30-23 בספטמבר 2014)

פורסם: 30/09/2014 סוג: מאמר
בדרום ישראל נמשך השקט. בירושלים וביהודה ושומרון נמשכים ביטויי האלימות. בחברון נהרגו שני המחבלים, שחטפו ורצחו את שלושת הנערים בגוש עציון, במהלך חילופי אש עם כוחות צה"ל. ב-24 בספטמבר 2014 חודש המשא ומתן העקיף בין ישראל לפלסטינים בקהיר. אבו מאזן, יו"ר הרשות הפלסטינית, נשא נאום בפני העצרת הכללית של האו"ם בו השתלח נגד ישראל .
קרא עוד

על פי פרסומים בכלי תקשורת מזוהי חמאס החלו גדודי עז אלדין אלקסאם בהכנות להקמת "צבא עממי" לקראת העימות הבא עם ישראל

פורסם: 30/09/2014 סוג: מאמר
לאחרונה פרסמו כלי תקשורת מזוהי חמאס, כי, גדודי עז אלדין אלקסאם, החלו בהכנות להקמת מה שמכונה, "צבא עממי". במסגרת זאת נמסר, שבכוונת גדודי עז אלדין אלקסאם לגייס אזרחים מתנדבים רבים ככל האפשר, בכל הגילאים, להעניק להם קורס צבאי בסיסי שיכלול בעיקר לימוד ירי בכלי נשק שונים. זאת כדי להכשירם ככוח סיוע ועזר לפעילים הזרוע הצבאית בעת עימות עתידי עם ישראל.
קרא עוד

בדיקת שמות ההרוגים הפלסטינים במבצע "צוק איתן" – השלמה מספר 4 *

פורסם: 22/09/2014 סוג: מאמר
מסמך זה הינו החמישי בסדרת פרסומים של מרכז המידע למודיעין ולטרור, במסגרת פרויקט הבוחן את זהות ההרוגים הפלסטינים במהלך מבצע "צוק איתן". זאת על מנת לקבוע מי מההרוגים הינם פעילי טרור ומי מהם אזרחים בלתי מעורבים, ולבחון את היחס ביניהם.
קרא עוד

חדשות הטרור והסכסוך הישראלי-פלסטיני (23-17 בספטמבר 2014)

פורסם: 22/09/2014 סוג: מאמר
ב-16 בספטמבר 2014 לאחר כשלושה שבועות של שקט, אותרה נפילה של פצצת מרגמה בנגב המערבי. בתקשורת הערבית פורסם, כי מנגנוני הביטחון של חמאס עצרו שני פעילים ג'האדיסטים, שפעלו באופן עצמאי. המצרים הודיעו, כי ב-24 בספטמבר 2014 יחל סבב שיחות בין ישראל לפלסטינים. בירושלים נמשכים האירועים האלימים. בין החשודים, שנעצרו על-ידי כוחות הביטחון, בולט מספרם הרב של הילדים.
קרא עוד
לפרסומים נוספים לחץ כאן
     

 

עיקרי פעילות מרכז המידע

 

  • מרכז המידע למודיעין ולטרור ע"ש אלוף מאיר עמית חוקר  ומפיץ לקטי מידע אודות ארגוני טרור. בתחומי התעניינותו מצויים ארגוני טרור הפלסטינים והלבנונים כמו גם ארגוני טרור  ברחבי העולם (אלקאעדה והג'האד העולמי). חוקרי מרכז המידע עוקבים אחר היבטיה השונים של פעילות ארגוני טרור במזרח התיכון ומחוצה לו (פעילות טרור; הקמת תשתית טרוריסטים; אמצעי לחימה; מימון ארגוני טרור; כלי התקשורת של ארגוני טרור). כמו כן נחקר נושא ההסתה נגד ישראל ומתקפת הדה-לגיטימציה נגד ישראל במזרח התיכון וברחבי העולם.   
     
  • בין פרסומי המרכז מצויים מחקרים העוסקים במבנה ארגוני הטרור הפלסטינים ובאמצעי הלחימה שלהם; פעילות ארגוני טרור; במגוון שיטות ואמצעים; מדינות התומכות בארגוני טרור (בדגש על איראן וסוריה); הרשות הפלסטינית ומדיניותה כלפי ארגוני טרור ופעילות הטרור; מימון ארגוני טרור; הג'האד העולמי וקשריו עם ארגוני הטרור הפלסטינים; סיכול פעילות ארגוני טרור  ועוד.