הנצפים ביותר

ג'ימס קלאפר (James R. Clapper) ראש המודיעין הלאומי האמריקאי (DNI) הציג ב-26 בפברואר 2015 לפני חברי ועדת המודיעין של הקונגרס את הערכת האיומים הגלובאלית השנתית לשנת 2015 של קהילת המודיעין האמריקאית (Worldwide Threats Assessment of the US Intelligence Community).
איום הטרור האיראני: בהערכת איומי הטרור של המודיעין הלאומי של ארה"ב לשנת 2015 נפקד מקומן של איראן וחזבאללה, שהוצגו בעבר בפרסומי הממשל האמריקאי כמחולל מרכזי של טרור, אזורי ובינלאומי.
בקלקיליה נחשפה חוליית חמאס, שהוכוונה מרצועת עזה, אשר תכננה לבצע פיגועים בישראל. דוברים רשמיים של הרשות הפלסטינית התבטאו, כי תוצאות הבחירות הינם עניין פנימי של ישראל וכי הפלסטינים מחויבים לנהל משא ומתן עם כל ממשלה, שתקום על בסיס פיתרון שתי מדינות לשני עמים.
חדשות הטרור והסכסוך הישראלי-פלסטיני (24-17 במרץ 2015)
במוקד אירוע השבוע עמד פיגוע דריסה בצפון ירושלים אשר הביא לפציעתם של חמישה בני אדם. ארגוני המחבלים ברצועה ממשיכים במאמציהם לשקם את יכולותיהם הצבאיות, שנפגעו במבצע "צוק איתן". המועצה המרכזית של אש"פ המליצה השבוע על הפסקת התיאום הביטחוני עם ישראל.
חדשות הטרור והסכסוך הישראלי-פלסטיני (10-4במרץ 2015)
בדרום ישראל נמשך השקט. ביהודה ושומרון ובמזרח ירושלים נמשכו פעולות האלימות במסגרת "ההתנגדות העממית" . מנגנוני ביטחון הפנים, שבשליטת חמאס, ערכו בשבוע שחלף מספר מפגנים צבאיים, שבהם הוצגו יכולות צבאיות בצד יכולות בתחום ביטחון הפנים. גדודי עז אלדין אלקסאם, הזרוע הצבאית של חמאס, פרסמו, כי הם קיבלו אחריות לבניית מוצבים צבאיים במרחק כמה מאות מטרים מגדר הביטחון.
חדשות הטרור והסכסוך הישראלי-פלסטיני (16-11במרץ 2015)

מבט לג'האד העולמי (27-21 במאי 2015)

פורסם: 27/05/2015 סוג: מאמר
גם השבוע התמקד ארגון דאעש בביסוס שליטתו במזרח סוריה ובמערב עיראק.
נפילת העיר אלרמאדי העלתה בקרב הצמרת האמריקאית פקפוקים לגבי כשירותו של צבא עיראק.
קרא עוד

חדשות הטרור והסכסוך הישראלי-פלסטיני (26-20 במאי 2015)

פורסם: 26/05/2015 סוג: מאמר
בדרום ישראל שרר שקט. בירושלים בלט פיגוע דריסה, שכוון נגד קבוצה של שוטרי משמר הגבול בעלייה להר הזיתים. כלי התקשורת הפלסטינים דיווחו לאחרונה, כי נסללת עתה דרך לאורך הגבול בין הרצועה לישראל ולאורכה סוללות עפר, במרחק של כמה מאות מטרים מהגבול.
קרא עוד

מתי הסתיימה מלחמת לבנון הראשונה?

פורסם: 11/06/2014 סוג: מאמר
מתי הסתיימה מלחמת לבנון הראשונה?
הרצאה של ד"ר (אל"מ מיל) ראובן ארליך ביום עיון של העמותה לחקר כח המגן, 12 ביוני 2014
קרא עוד

פיגוע דריסה נוסף בירושלים, השלישי בחודש מאי. גם הפעם זכה הפיגוע לתמיכת פתח והתקשורת הפלסטינית. הרשות הפלסטינית נמנעה מלגנותו

פורסם: 21/05/2015 סוג: מאמר
ב-20 במאי 2015 בוצע בירושלים פיגוע דריסה נוסף, השלישי במהלך החודש האחרון והשביעי מתחילת שנת 2015. בשנה האחרונה חלה עלייה בהיקף פיגועי הדריסה המתבצעים במסגרת מה שמכונה "ההתנגדות העממית".
קרא עוד

מבט לג'האד העולמי (20-14 במאי 2015)

פורסם: 20/05/2015 סוג: מאמר
ארגון דאעש פעל השבוע לביסוס שליטתו במערב עיראק ובמזרח סוריה.
בסוריה עושה דאעש מאמץ לטהר את המדבר בסורי, שבמזרח המדינה, מ"כיסי" ההערכות של צבא סוריה.
ארגון ג'בהת אלנצרה ובעלי בריתו (צבא אלפתח) המשיכו במאמץ להשתלט על הדרך היורדת מאדלב ללאד'קיה.
קרא עוד

חדשות הטרור והסכסוך הישראלי-פלסטיני (19-13 במאי 2015)

פורסם: 19/05/2015 סוג: מאמר
בדרום ישראל שרר שקט. לרגל יום הנכבה", התקיימו עצרות ותהלוכות ביהודה, שומרון ורצועת עזה. ההשתתפות באירועים הייתה מעטה יחסית. סמוך לכניסה לישוב אלון שבות, שבגוש עציון, בוצע פיגוע דריסה. ארבעה בני אדם נפצעו.
קרא עוד
לפרסומים נוספים לחץ כאן
     

 

עיקרי פעילות מרכז המידע

 

  • מרכז המידע למודיעין ולטרור ע"ש אלוף מאיר עמית חוקר  ומפיץ לקטי מידע אודות ארגוני טרור. בתחומי התעניינותו מצויים ארגוני טרור הפלסטינים והלבנונים כמו גם ארגוני טרור  ברחבי העולם (אלקאעדה והג'האד העולמי). חוקרי מרכז המידע עוקבים אחר היבטיה השונים של פעילות ארגוני טרור במזרח התיכון ומחוצה לו (פעילות טרור; הקמת תשתית טרוריסטים; אמצעי לחימה; מימון ארגוני טרור; כלי התקשורת של ארגוני טרור). כמו כן נחקר נושא ההסתה נגד ישראל ומתקפת הדה-לגיטימציה נגד ישראל במזרח התיכון וברחבי העולם.   
     
  • בין פרסומי המרכז מצויים מחקרים העוסקים במבנה ארגוני הטרור הפלסטינים ובאמצעי הלחימה שלהם; פעילות ארגוני טרור; במגוון שיטות ואמצעים; מדינות התומכות בארגוני טרור (בדגש על איראן וסוריה); הרשות הפלסטינית ומדיניותה כלפי ארגוני טרור ופעילות הטרור; מימון ארגוני טרור; הג'האד העולמי וקשריו עם ארגוני הטרור הפלסטינים; סיכול פעילות ארגוני טרור  ועוד.