הנצפים ביותר

להלן ממצאי בדיקה ראשונית וחלקית של רשימת פלסטינים, אשר נהרגו במבצע "צוק איתן" . זאת במגמה לברר את זהותם של פעילי טרור ושל האזרחים הבלתי מעורבים, ולבחון את היחס ביניהם.
בדיקה ראשונית וחלקית של שמות הרוגים פלסטינים במבצע "צוק איתן" ובחינת היחס בין פעילי טרור לבין אזרחים בלתי מעורבים, שנהרגו בשוגג
בידי חמאס, הג'האד האסלאמי בפלסטין ושאר ארגוני טרור הפועלים ברצועת עזה אלפים רבים של רקטות, שהטווח המכסימלי שלהן מגיע עד גוש דן.
איום הרקטות על ישראל מרצועת עזה – תמונת מצב
במבצע "צוק איתן" שב ועשה חמאס שימוש באזרחים כ"מגן אנושי" לשם מניעת תקיפת בית פעיל טרור ע"י חיל האוויר הישראלי. להערכתנו, ארגוני הטרור הפועלים ברצועה יגבירו את השימוש בשיטת פעולה זאת, ככל שימשך המבצע ותתרחב פעילות צה"ל.<br/>
במבצע "צוק איתן" שב ועשה חמאס שימוש באזרחים כ"מגן אנושי" לשם מניעת תקיפת בית פעיל טרור ע"י חיל האוויר הישראלי.
חמאס ושאר ארגוני הטרור מרבים לעשות שימושים צבאיים מגוונים בבתי חולים ומוסדות רפואיים. זאת מתוך ידיעה, שצה"ל נמנע מלתקוף מתקנים רפואיים והדבר מעניק מעין חסינות לתשתיות הצבאיות הנמצאות בהן.
שימושים צבאיים במתקנים רפואיים ובאמבולנסים ע"י חמאס ושאר ארגוני הטרור הפועלים ברצועת עזה

חדשות הטרור והסכסוך הישראלי-פלסטיני (19-12 באוגוסט 2014)

פורסם: 19/08/2014 סוג: מאמר
בקהיר נמשכו השיחות העקיפות להשגת הסכם רגיעה ארוך טווח. השיחות הללו לוו בהסכמות על הפסקת אש. ב-19 באוגוסט 2014 אחר הצהרים הופרה הפסקת האש באופן חד-צדדי, מששוגרו שלוש רקטות לעבר באר שבע ונתיבות. צה"ל הגיב בתקיפות מהאוויר נגד מטרות טרור ברצועה. בתקשורת הישראלית דווח, כי משלחת ישראל בקהיר הונחתה לשוב ארצה. בחודשים האחרונים עצרו כוחות הביטחון הישראליים כמה עשרות פעילי חמאס ביהודה, שומרון וירושלים. הפעילים הללו היו מעורבים בהקמת תשתית צבאית, שהתכוונה לבצע פיגועים בישראל ולפעול נגד הרשות הפלסטינית.
קרא עוד

בדיקה של שמות ההרוגים הפלסטינים במבצע "צוק איתן" – השלמה מספר 2 *

פורסם: 19/08/2014 סוג: מאמר
מסמך זה הינו שלישי בסדרת פרסומים של מרכז המידע למודיעין ולטרור, במסגרת פרויקט הבוחן את רשימת ההרוגים הפלסטינים, במבצע "צוק איתן". מטרת הפרויקט הינה לברר את זהותם של פעילי הטרור ושל האזרחים הבלתי מעורבים, ולבחון את היחס ביניהם. מספר שמות ההרוגים, שנבדקו עד כה ע"י מרכז המידע, עומד על 450.
קרא עוד

IHH, ארגון תורכי ג'האדיסטי, שנטל חלק מרכזי במשט ה"מרמרה", עומד בראש קואליציה בינלאומית אנטי-ישראלית, שהודיעה על כוונתה לשגר משט נוסף לרצועת עזה במהלך שנת 2014

פורסם: 17/08/2014 סוג: מאמר
ב-12 באוגוסט 2014 התקיימה מסיבת עיתונאים באיסטנבול בה נמסר, כי במהלך 2014 מתארגן משט חדש, שמטרתו להביא לסיום המצור הימי המוטל על רצועת עזה. את מסיבת העיתונאים אירגנה קואליציה בינלאומית (The Freedom Flotila Coalition, FFC) אותה מוביל להערכתנו ארגון IHH.
קרא עוד

בתקופה שלאחר מבצע "עופרת יצוקה" השתמש החמאס במלט שהגיע לרצועה לשיקום ושדרוג תשתיתו הצבאית על חשבון צרכי האוכלוסייה

פורסם: 11/08/2014 סוג: מאמר
המלט הינו מצרך חיוני, שממשל חמאס ברצועת עזה ותושבי הרצועה נזקקו לו לאחר מבצע "עופרת יצוקה", לשם בניית מבנים חדשים ושיקום מבנים, שניזוקו במהלך המבצע. ברם, המידע שבידינו מצביע כי חמאס עשה במלט, שהגיע לרצועה או יוצר בה. שימושים נרחבים לשיקום תשתיות צבאיות, שניזוקו במבצע "עופרת יצוקה", ולבניית תשתיות חדשות.
קרא עוד

מבצע "צוק איתן" – עדכון מספר 22 (10 באוגוסט 1200)

פורסם: 10/08/2014 סוג: מאמר
עם תום הפסקת האש ההומניטארית, בת 72 השעות, חידשו ארגוני הטרור את ירי הרקטות ופצצות המרגמה לעבר ישראל. רוב הירי בוצע לעבר יישובי הנגב המערבי אולם רקטות נפלו גם בבאר שבע ואשקלון (45 נפילות ב-8 באוגוסט; 30 נפילות ב-9 באוגוסט; ירי לעבר אשקלון והנגב המערבי ב-10 באוגוסט).
קרא עוד

"מלחמת האבידות": גם במהלך מבצע "עופרת יצוקה" נקטה חמאס במדיניות של הסתרת פגיעות צה"ל בפעיליה.

פורסם: 10/08/2014 סוג: מאמר
"מלחמת האבידות": גם במהלך מבצע "עופרת יצוקה" נקטה חמאס במדיניות של הסתרת פגיעות צה"ל בפעיליה. נתונים אמיתיים על היקף האבידות פורסמו רק כשנתיים לאחר המבצע, לאחר, שהמידע הכוזב לפיו ביצעה ישראל הרג המוני של אזרחים ברצועה חלחל לדעת הקהל העולמית ולדו"ח גולדסטון.
קרא עוד
לפרסומים נוספים לחץ כאן
     

 

עיקרי פעילות מרכז המידע

 

  • מרכז המידע למודיעין ולטרור ע"ש אלוף מאיר עמית חוקר  ומפיץ לקטי מידע אודות ארגוני טרור. בתחומי התעניינותו מצויים ארגוני טרור הפלסטינים והלבנונים כמו גם ארגוני טרור  ברחבי העולם (אלקאעדה והג'האד העולמי). חוקרי מרכז המידע עוקבים אחר היבטיה השונים של פעילות ארגוני טרור במזרח התיכון ומחוצה לו (פעילות טרור; הקמת תשתית טרוריסטים; אמצעי לחימה; מימון ארגוני טרור; כלי התקשורת של ארגוני טרור). כמו כן נחקר נושא ההסתה נגד ישראל ומתקפת הדה-לגיטימציה נגד ישראל במזרח התיכון וברחבי העולם.   
     
  • בין פרסומי המרכז מצויים מחקרים העוסקים במבנה ארגוני הטרור הפלסטינים ובאמצעי הלחימה שלהם; פעילות ארגוני טרור; במגוון שיטות ואמצעים; מדינות התומכות בארגוני טרור (בדגש על איראן וסוריה); הרשות הפלסטינית ומדיניותה כלפי ארגוני טרור ופעילות הטרור; מימון ארגוני טרור; הג'האד העולמי וקשריו עם ארגוני הטרור הפלסטינים; סיכול פעילות ארגוני טרור  ועוד.