הנצפים ביותר

בידי חמאס, הג'האד האסלאמי בפלסטין ושאר ארגוני טרור הפועלים ברצועת עזה אלפים רבים של רקטות, שהטווח המכסימלי שלהן מגיע עד גוש דן.
איום הרקטות על ישראל מרצועת עזה – תמונת מצב
להלן ממצאי בדיקה ראשונית וחלקית של רשימת פלסטינים, אשר נהרגו במבצע "צוק איתן" . זאת במגמה לברר את זהותם של פעילי טרור ושל האזרחים הבלתי מעורבים, ולבחון את היחס ביניהם.
בדיקה ראשונית וחלקית של שמות הרוגים פלסטינים במבצע "צוק איתן" ובחינת היחס בין פעילי טרור לבין אזרחים בלתי מעורבים, שנהרגו בשוגג
השבוע נמשכה ההסלמה בירי הרקטות מרצועת עזה לעבר ישראל. צה"ל הגיב בתקיפות מהאוויר. בליל 8-7 יולי 2014 הותקפו כ-50 יעדי טרור ברצועה. ב-8 ביולי נמשכו התקיפות הישראליות וירי הרקטות. ב-2 ביולי 2014 נחטף ונרצח באכזריות נער פלסטיני בן 16, חסין אבו ח'צ'יר משכונת שעפאט שבצפון ירושלים. משטרת ישראל עצרה שישה צעירים ישראליים החשודים בביצוע הרצח.
חדשות הטרור והסכסוך הישראלי-פלסטיני (8-2 ביולי 2014)
במבצע "צוק איתן" שב ועשה חמאס שימוש באזרחים כ"מגן אנושי" לשם מניעת תקיפת בית פעיל טרור ע"י חיל האוויר הישראלי. להערכתנו, ארגוני הטרור הפועלים ברצועה יגבירו את השימוש בשיטת פעולה זאת, ככל שימשך המבצע ותתרחב פעילות צה"ל.<br/>
במבצע "צוק איתן" שב ועשה חמאס שימוש באזרחים כ"מגן אנושי" לשם מניעת תקיפת בית פעיל טרור ע"י חיל האוויר הישראלי.

חדשות הטרור והסכסוך הישראלי-פלסטיני (30-23 בספטמבר 2014)

פורסם: 30/09/2014 סוג: מאמר
בדרום ישראל נמשך השקט. בירושלים וביהודה ושומרון נמשכים ביטויי האלימות. בחברון נהרגו שני המחבלים, שחטפו ורצחו את שלושת הנערים בגוש עציון, במהלך חילופי אש עם כוחות צה"ל. ב-24 בספטמבר 2014 חודש המשא ומתן העקיף בין ישראל לפלסטינים בקהיר. אבו מאזן, יו"ר הרשות הפלסטינית, נשא נאום בפני העצרת הכללית של האו"ם בו השתלח נגד ישראל .
קרא עוד

על פי פרסומים בכלי תקשורת מזוהי חמאס החלו גדודי עז אלדין אלקסאם בהכנות להקמת "צבא עממי" לקראת העימות הבא עם ישראל

פורסם: 30/09/2014 סוג: מאמר
לאחרונה פרסמו כלי תקשורת מזוהי חמאס, כי, גדודי עז אלדין אלקסאם, החלו בהכנות להקמת מה שמכונה, "צבא עממי". במסגרת זאת נמסר, שבכוונת גדודי עז אלדין אלקסאם לגייס אזרחים מתנדבים רבים ככל האפשר, בכל הגילאים, להעניק להם קורס צבאי בסיסי שיכלול בעיקר לימוד ירי בכלי נשק שונים. זאת כדי להכשירם ככוח סיוע ועזר לפעילים הזרוע הצבאית בעת עימות עתידי עם ישראל.
קרא עוד

בדיקת שמות ההרוגים הפלסטינים במבצע "צוק איתן" – השלמה מספר 4 *

פורסם: 22/09/2014 סוג: מאמר
מסמך זה הינו החמישי בסדרת פרסומים של מרכז המידע למודיעין ולטרור, במסגרת פרויקט הבוחן את זהות ההרוגים הפלסטינים במהלך מבצע "צוק איתן". זאת על מנת לקבוע מי מההרוגים הינם פעילי טרור ומי מהם אזרחים בלתי מעורבים, ולבחון את היחס ביניהם.
קרא עוד

חדשות הטרור והסכסוך הישראלי-פלסטיני (23-17 בספטמבר 2014)

פורסם: 22/09/2014 סוג: מאמר
ב-16 בספטמבר 2014 לאחר כשלושה שבועות של שקט, אותרה נפילה של פצצת מרגמה בנגב המערבי. בתקשורת הערבית פורסם, כי מנגנוני הביטחון של חמאס עצרו שני פעילים ג'האדיסטים, שפעלו באופן עצמאי. המצרים הודיעו, כי ב-24 בספטמבר 2014 יחל סבב שיחות בין ישראל לפלסטינים. בירושלים נמשכים האירועים האלימים. בין החשודים, שנעצרו על-ידי כוחות הביטחון, בולט מספרם הרב של הילדים.
קרא עוד

"מלחמת האבידות": בבחינת הרוגי מבצע "צוק איתן" התגלו מקרים בהם נוצלו ילדים ונערים כסייענים או כפעילים במסגרת ארגוני הטרור ומקרים של מניפולציות בפרסום גילם ע"י משרד הבריאות הנשלט ע"י חמאס. היקפה של תופעה זאת עדיין אינו ברור לנו.

פורסם: 17/09/2014 סוג: מאמר
במהלך בדיקת כשליש משמות ההרוגים הפלסטינים במהלך מבצע "צוק איתן", נתקלנו בכמה מקרים המעידים על מעורבותם של ילדים ונערים בפעילות הצבאית של ארגוני הטרור. כמו כן נתקלנו בדוגמאות למניפולציות, שנעשו בגילאי פלסטינים הרוגים ברשימות, שהוצאו ע"י משרד הבריאות הפלסטיני ברצועה, הנשלט ע"י חמאס. במסגרת זאת נתקלנו במקרה של ניצול ילד בן תשע כסייען טרור תוך "העלאת" גילו ל-24; בשילוב נערים בני 17-15 כפעילים בארגוני הטרור; ובהצגה של פעיל טרור מבוגר (בשנות העשרים) כילד בן 13.
קרא עוד

חדשות הטרור והסכסוך הישראלי-פלסטיני (16-10 בספטמבר 2014)

פורסם: 16/09/2014 סוג: מאמר
ברצועת עזה נשמר השקט. בכירים בחמאס התבטאו, כי חמאס אינה מתכוונת לחדש את הלחימה. ברצועת עזה מתנהלת פעילות השיקום לפי שעה בעצלתיים. הדגש מושם בשלב זה למילוי צריכה המיידיים של האוכלוסייה (מגורים, מזון) בעוד שפעולת שיקום התשתיות עדיין לא החלה. בירושלים נמשכים האירועים האלימים. "על הכוונת" נמצאת הרכבת הקלה העוברת בין שני חלקי העיר.
קרא עוד
לפרסומים נוספים לחץ כאן
     

 

עיקרי פעילות מרכז המידע

 

  • מרכז המידע למודיעין ולטרור ע"ש אלוף מאיר עמית חוקר  ומפיץ לקטי מידע אודות ארגוני טרור. בתחומי התעניינותו מצויים ארגוני טרור הפלסטינים והלבנונים כמו גם ארגוני טרור  ברחבי העולם (אלקאעדה והג'האד העולמי). חוקרי מרכז המידע עוקבים אחר היבטיה השונים של פעילות ארגוני טרור במזרח התיכון ומחוצה לו (פעילות טרור; הקמת תשתית טרוריסטים; אמצעי לחימה; מימון ארגוני טרור; כלי התקשורת של ארגוני טרור). כמו כן נחקר נושא ההסתה נגד ישראל ומתקפת הדה-לגיטימציה נגד ישראל במזרח התיכון וברחבי העולם.   
     
  • בין פרסומי המרכז מצויים מחקרים העוסקים במבנה ארגוני הטרור הפלסטינים ובאמצעי הלחימה שלהם; פעילות ארגוני טרור; במגוון שיטות ואמצעים; מדינות התומכות בארגוני טרור (בדגש על איראן וסוריה); הרשות הפלסטינית ומדיניותה כלפי ארגוני טרור ופעילות הטרור; מימון ארגוני טרור; הג'האד העולמי וקשריו עם ארגוני הטרור הפלסטינים; סיכול פעילות ארגוני טרור  ועוד.