הנצפים ביותר

מבצע "צוק איתן" ממשיך להתנהל במאפייניו המוכרים. בעוד שבמגעים המדיניים לא חלה פריצת דרך. צה"ל ממשיך בתקיפות אוויריות ובפעילותו הקרקעית ברצועה, שבמרכזה חשיפה והשמדה של מנהרות היקפיות העומדת להסתיים, כנראה תוך מספר ימים. חמאס ושאר ארגוני הטרור ממשיכים לקיים מגע עם כוחות צה"ל בשטח.
מבצע "צוק איתן" – עדכון מספר 17 (31 ביולי 1200)
להלן ממצאי בדיקה ראשונית וחלקית של רשימת פלסטינים, אשר נהרגו במבצע "צוק איתן" . זאת במגמה לברר את זהותם של פעילי טרור ושל האזרחים הבלתי מעורבים, ולבחון את היחס ביניהם.
בדיקה ראשונית וחלקית של שמות הרוגים פלסטינים במבצע "צוק איתן" ובחינת היחס בין פעילי טרור לבין אזרחים בלתי מעורבים, שנהרגו בשוגג
מסמך זה הינו שלישי בסדרת פרסומים של מרכז המידע למודיעין ולטרור, במסגרת פרויקט הבוחן את רשימת ההרוגים הפלסטינים, במבצע "צוק איתן". מטרת הפרויקט הינה לברר את זהותם של פעילי הטרור ושל האזרחים הבלתי מעורבים, ולבחון את היחס ביניהם. מספר שמות ההרוגים, שנבדקו עד כה ע"י מרכז המידע, עומד על 450.
בדיקה של שמות ההרוגים הפלסטינים במבצע "צוק איתן" – השלמה מספר 2 *
מסמך זה הינו השני בסדרת פרסומים של מרכז המידע למודיעין ולטרור, הבוחנים את שמות הפלסטינים, אשר נהרגו במבצע "צוק איתן". זאת במגמה לברר את זהותם של פעילי הטרור ושל האזרחים הבלתי מעורבים, ולבחון את היחס ביניהם.
בדיקה של שמות ההרוגים הפלסטינים במבצע "צוק איתן" – השלמה מספר 1 *

פיגוע דריסה נוסף בירושלים, שבו נהרגה תינוקת. ברקע: גל התפרעויות ומעשי אלימות של הפלסטינים במסגרת מה שמכונה "ההתנגדות העממית"

פורסם: 23/10/2014 סוג: מאמר
ב-22 באוקטובר 2014 בשעות אחר הצהרים ביצע מחבל פלסטיני מהשכונה סלואן, שבמזרח ירושלים, פיגוע דריסה בתחנת הרכבת הקלה בגבעת התחמושת בירושלים. כתוצאה מהפיגוע נהרגה תינוקת בת שלושה חדשים ושמונה בני אדם נוספים נפצעו. אחת מהם, צעירה כבת 20, נפגעה באורח קשה.
קרא עוד

חדשות הטרור והסכסוך הישראלי-פלסטיני (21-7 באוקטובר 2014)

פורסם: 21/10/2014 סוג: מאמר
בדרומה של ישראל נשמר השקט. בהר הבית התקיימו בחגי תשרי עימותים אלימים בין פלסטינים מתפרעים לבין כוחות הביטחון הישראליים. דוברי חמאס הצהירו, כי בסוף אוקטובר יתחדש המשא ומתן העקיף בקהיר. הפלסטינים הצליחו לגייס התחייבויות בסך 5.4 מיליארד דולר. בקרב המדינות התורמות בלטה קטר (הבטיחה לתרום 1 מיליארד דולר) . ניסיון העבר מוכיח, כי לא כל ההבטחות הללו תמומשנה בשטח הלכה למעשה.
קרא עוד

התבטאויות אנטישמיות של מחמוד אלזהאר במהלך טקסי אזכרה להרוגים במבצע "צוק איתן" מהוות המשך לקו האנטישמי החריף בו הוא נוקט מזה שנים ונועדו להצדיק את ההתנכלויות ליהודים ואת חיסולה של מדינת ישראל

פורסם: 21/10/2014 סוג: מאמר
מחמוד אלזהאר, חבר הלשכה המדינית של חמאס, נשא במהלך חודש ספטמבר 2014 שני נאומים במהלך טקסי אזכרה להרוגים במבצע "צוק איתן". בנאומיו, אשר שודרו בערוץ אלאקצא של חמאס, שילב מחמוד אלזהאר מוטיבים אנטישמיים ואנטי ישראליים חריפים.
קרא עוד

בדיקת שמות ההרוגים הפלסטינים במבצע "צוק איתן" – השלמה מספר 5 *

פורסם: 07/10/2014 סוג: מאמר
מסמך זה הינו השישי בסדרת פרסומי מרכז המידע למודיעין ולטרור, במסגרת פרויקט הבוחן את זהות ההרוגים הפלסטינים במהלך מבצע "צוק איתן". מטרת הפרויקט הינה לקבוע מי מההרוגים הינם פעילי טרור ומי מהם אזרחים בלתי מעורבים ולבחון את היחס ביניהם.
קרא עוד

חדשות הטרור והסכסוך הישראלי-פלסטיני (6-1 באוקטובר 2014) *

פורסם: 06/10/2014 סוג: מסמך יסוד
בדרום ישראל נמשך השקט. מחמוד אלזהאר בכיר חמאס, מסר כי לאחר חג הקורבן (7 באוקטובר 2014) יקבע המתווך המצרי את מועד חידוש המשא ומתן עם ישראל. בינתיים שיקום הרצועה מתנהל בעצלתיים. בדרשה, שנשא אסמאעיל הניה, סגן יו"ר הלשכה המדינית של חמאס,לרגל חג הקורבן, הוא הבהיר שחמאס תסרב להתפרק מנשקה.
קרא עוד

חדשות הטרור והסכסוך הישראלי-פלסטיני (30-23 בספטמבר 2014)

פורסם: 30/09/2014 סוג: מאמר
בדרום ישראל נמשך השקט. בירושלים וביהודה ושומרון נמשכים ביטויי האלימות. בחברון נהרגו שני המחבלים, שחטפו ורצחו את שלושת הנערים בגוש עציון, במהלך חילופי אש עם כוחות צה"ל. ב-24 בספטמבר 2014 חודש המשא ומתן העקיף בין ישראל לפלסטינים בקהיר. אבו מאזן, יו"ר הרשות הפלסטינית, נשא נאום בפני העצרת הכללית של האו"ם בו השתלח נגד ישראל .
קרא עוד
לפרסומים נוספים לחץ כאן
     

 

עיקרי פעילות מרכז המידע

 

  • מרכז המידע למודיעין ולטרור ע"ש אלוף מאיר עמית חוקר  ומפיץ לקטי מידע אודות ארגוני טרור. בתחומי התעניינותו מצויים ארגוני טרור הפלסטינים והלבנונים כמו גם ארגוני טרור  ברחבי העולם (אלקאעדה והג'האד העולמי). חוקרי מרכז המידע עוקבים אחר היבטיה השונים של פעילות ארגוני טרור במזרח התיכון ומחוצה לו (פעילות טרור; הקמת תשתית טרוריסטים; אמצעי לחימה; מימון ארגוני טרור; כלי התקשורת של ארגוני טרור). כמו כן נחקר נושא ההסתה נגד ישראל ומתקפת הדה-לגיטימציה נגד ישראל במזרח התיכון וברחבי העולם.   
     
  • בין פרסומי המרכז מצויים מחקרים העוסקים במבנה ארגוני הטרור הפלסטינים ובאמצעי הלחימה שלהם; פעילות ארגוני טרור; במגוון שיטות ואמצעים; מדינות התומכות בארגוני טרור (בדגש על איראן וסוריה); הרשות הפלסטינית ומדיניותה כלפי ארגוני טרור ופעילות הטרור; מימון ארגוני טרור; הג'האד העולמי וקשריו עם ארגוני הטרור הפלסטינים; סיכול פעילות ארגוני טרור  ועוד.