מימון הטרור

העוינות כלפי ישראל ממשיכה להוות יסוד חשוב ובלתי-מתפשר במדיניות החוץ האיראנית - ד"ר רז צימט

פורסם: 13/10/2016 סוג: מאמר
"מתקפת החיוכים" הדיפלומטית מאז בחירתו של חסן רוחאני לנשיאות איראן בקיץ 2013, והסכם הגרעין שנחתם בין איראן למעצמות המערב בקיץ 2015, העלו את השאלה האם תיתכן התמתנות במדיניות האיראנית ביחס לישראל.
קרא עוד

מסיבת סיום בגן ילדים ברצועת עזה, המופעל על-ידי אגודת צדקה המזוהה עם ארגון הג'האד האסלאמי בפלסטין, שימשה הזדמנות נוספת להטמעת מסרי שנאה ואלימות כלפי ישראל באמצעות מופע של הילדים

פורסם: 05/06/2016 סוג: מאמר
ב-26 במאי 2016 התקיים בגן הילדים בשם גן אלהדא האסלאמי, הממוקם בשכונת זיתון בעזה, מופע לרגל סיום שנת הלימודים. מחזור ילדי הגן, שסיים את השנה, נקרא "פוג' ירושלים". גן הילדים שייך לאגודת הצדקה האסלאמית דאר אלהדא המזוהה עם ארגון הג'האד האסלאמי בפלסטין.
קרא עוד

הטמעת שנאה ואלימות כלפי ישראל: באירוע לילדי הגן ובתי הספר היסודיים, שנערך ברצועת עזה, הציגו ילדים לבושי מדים מיצג המדמה שחרור אסירים ותקיפת חיילי צה"ל באמצעות סכין

פורסם: 21/04/2016 סוג: מאמר
בכל שנה ב-5 באפריל מצוין ברצועת עזה יום הילד הפלסטיני במסגרתו מתקיימים אירועים שונים ברחבי הרצועה. באירועים משתתפים ילדים בגילאי הגן והכיתות הראשונות של בתי הספר היסודיים. במסגרת יום הילד השנה התקיים במשך כמה ימים פסטיבל פלסטין לילדים ולחינוך.
קרא עוד

עידוד מתקפת הטרור הפלסטינית באמצעות סיוע כספי

פורסם: 02/03/2016 סוג: מאמר
עידוד מתקפת הטרור הפלסטינית באמצעות סיוע כספי: איראן הודיעה על כוונתה להעביר סיוע כספי למשפחות שהידים פלסטינים ולמשפחות, שבתיהן נהרסו ע"י ישראל
קרא עוד

סיוע איראני לטרור הפלסטיני: העברת כספים למשפחות מחבלים (חללים ואסירים) ברצועת עזה באמצעות אגודת הצדקה אלאנצאר, המזוהה עם הג'האד האסלאמי בפלסטין

פורסם: 29/04/2015 סוג: מאמר
ברצועת עזה פועלת אגודת צדקה בשם אלאנצאר, המזוהה עם ארגון הג'האד האסלאמי בפלסטין. אגודה זאת, שנוסדה בתקופה האנתיפאדה השנייה (2001), משמשת עבור האיראנים צינור לתמיכה כספית בטרור ברצועת עזה ואמצעי להגברת ההשפעה האיראנית בקרב האוכלוסייה.
קרא עוד

תא הסטודנטים של חמאס באוניברסיטת אלנג'אח בשכם מהווה מוקד להסתה לטרור

פורסם: 08/03/2015 סוג: מאמר
ב-1 במרץ 2015 חנך הגוש האסלאמי באוניברסיטת אלנג'אח בשכם תערוכה בנושא ירושלים. נכחו באירוע דיקן הפקולטה להנדסה של האוניברסיטה ומנא מנצור, חברת המועצה המחוקקת מטעם חמאס. בתערוכה, שנמשכה שבוע ימים, בלטה האדרת דמויותיהם של מבצעי פיגועים נגד ישראל והסתה לביצוע פעולות טרור נוספות.
קרא עוד
1<2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8>19

פרסומים משנים קודמות

2004    2005    2006    2007    2008    2009    2010    2011    2012    2013    2014    2015    2016
מידע על מימון הטרור
על מנת לבצע את פעילותם על ארגוני הטרור להבטיח לעצמם מקורות מימון. במקרים רבים מימון הטרור נעשה באמצעות כספים שהושגו בדרכים לא חוקיות . אולם קיימים ארגוני הטרור עושים שימוש למימון הטרור גם בכספים שהושגו ממקורות חוקיים ובכלל זה תרומות, קרנות צדקה וכדומה, שהופנו למימון טרור. לעיתים התורמים כלל לא מודעים כי כספם הולך למטרות מימון טרור. מקור מימון נוסף הוא ממדינות תומכות טרור.
תנועת חמאס מפעילה תשתית חברתית רחבת היקף המבוססת על כספי תרומות במהלך השנים הוקמו קרנות רבות במדינות רבות ברחבי העולם המיועדות לגיוס כספים עבור התנועה חלק ניכר מכספים אלה יועד למימון התשתית החברתית שלה אולם הם סייעו גם למימון הטרור.
דו"ח שפורסם על פי מסמכים ומידע שנאספו במהלך מבצע "חומת מגן" קבע כי יאסר ערפאת היה מעורב אישית בתכנון פיגועים ומימון הטרור הפלסטיני נעה על ידי הרשות הפלסטינית. על פי הדו"ח כסף שמקורו באיחוד האירופאי ובמדינות התורמות שימש למימון הטרור כמו כן קיימת תמיכה של מדינות ערב במימון הטרור. כיום מתנער ממשל אבו מאזן מהטרור ואף טוען כי האנתיפאדה השנייה הסבה נזקים קשים לפלסטינים.
אחת הדרכים להילחם בטרור היא באמצעות לחימה במימון הטרור. אולם ככל שהמאבק בפעילות מימון הטרור גובר שיטות מימון הטרור הופכות למתוחכמות וממגוונות יותר.