העולם הערבי מוסלמי

חמאס ומשרד החינוך של הרשות הפלסטינית הצליחו לסכל כוונה של אונר"א למתן במקצת את תכני הלימוד בבתי הספר, שהיא מפעילה.

פורסם: 16/05/2017 סוג: מאמר
חמאס ומשרד החינוך של הרשות הפלסטינית הצליחו לסכל כוונה של אונר"א למתן במקצת את תכני הלימוד בבתי הספר, שהיא מפעילה. המחלוקת בניהם מציפה את הבעייתיות שבספרי הלימוד הפלסטינים הספוגים בעוינות כלפי ישראל
קרא עוד

הטמעת מסרי שנאה ואלימות כלפי ישראל ברצועת עזה באמצעות מופעים בפסטיבל הילדים*

פורסם: 09/05/2016 סוג: מאמר
בחודש האחרון התקיימו ברצועת עזה אירועים במסגרת "פסטיבל הילדים", שנוצלו להטמעת מסרי שנאה ואלימות כלפי ישראל בקרב ילדי הגנים. הטמעת המסרים הללו נעשתה, בין השאר באמצעות מופעי ילדים לבושי מדים, רעולי פנים, חמושים ברובי פלסטיק, אשר דימו מגוון פעילויות צבאיות נגד חיילי צה"ל. באחד המופעים חיקו הילדים מסיבת עיתונאים של אבו עבידה, דובר גדודי עז אלדין אלקסאם (הזרוע הצבאית של חמאס).
קרא עוד

התבטאויות אנטישמיות של מחמוד אלזהאר במהלך טקסי אזכרה להרוגים במבצע "צוק איתן" מהוות המשך לקו האנטישמי החריף בו הוא נוקט מזה שנים ונועדו להצדיק את ההתנכלויות ליהודים ואת חיסולה של מדינת ישראל

פורסם: 21/10/2014 סוג: מאמר
מחמוד אלזהאר, חבר הלשכה המדינית של חמאס, נשא במהלך חודש ספטמבר 2014 שני נאומים במהלך טקסי אזכרה להרוגים במבצע "צוק איתן". בנאומיו, אשר שודרו בערוץ אלאקצא של חמאס, שילב מחמוד אלזהאר מוטיבים אנטישמיים ואנטי ישראליים חריפים.
קרא עוד

המחבל, החשוד בביצוע פיגוע הירי במוזיאון היהודי בבריסל, זוהה כצרפתי מוסלמי "בוגר" הלחימה בסוריה.

פורסם: 10/06/2014 סוג: מאמר
המחבל, החשוד בביצוע פיגוע הירי במוזיאון היהודי בבריסל, זוהה כצרפתי מוסלמי "בוגר" הלחימה בסוריה. הפיגוע ממחיש כי המענה הצרפתי והאירופאי הניתן לתופעת המתנדבים לשורות הג'האד העולמי בסוריה עדיין אינו אפקטיבי דיו.
קרא עוד

גם השנה התאפיינו אירועי "יום ירושלים", הנערכים ביוזמת איראן, במיעוט יחסי של משתתפים ובתהודה תקשורתית מעטה.

פורסם: 06/08/2013 סוג: מאמר
גם השנה התאפיינו אירועי "יום ירושלים", הנערכים ביוזמת איראן, במיעוט יחסי של משתתפים ובתהודה תקשורתית מעטה. כבל שנה נוצלו האירועים להסתה קשה נגד ישראל, ארה"ב והמערב תוך השמעת קריאות (מפורשות ועמומות) לחיסולה של ישראל.
קרא עוד

טרור ואינטרנט: תשתית אתרי האינטרנט של חזבאללה והחברות התומכות בה *

פורסם: 04/03/2013 סוג: מאמר
ארגון חזבאללה מייחס חשיבות רבה לפיתוח תשתית האינטרנט שלו, הנתפסת על ידו ועל ידי איראן, נותנת החסות שלו, ככלי חשוב למלחמה על התודעה.
קרא עוד
1<2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8>26

פרסומים משנים קודמות

2005    2006    2007    2008    2009    2010    2011    2012    2013    2014    2016    2017
מידע על העולם הערבי מוסלמי
האנטישמיות הקלאסית הנוצרית של מדינות אירופה החלה להכות שורשים בעולם הערבי- מוסלמי כתופעה רחבה בתחילת המאה ה-20. בתחילה הייתה תוצר לוואי של הסכסוך הציוני-ערבי ומאוחר יותר, בעקבות התחזקות האסלאם הרדיקאלי בעולם הערבי אסלאמי. האנטישמיות של העולם הערבי-מוסלמי כוונת בדרך כלל כלפי ישראל כמדינה ציונית-יהודית והעם היהודי התומך בישראל כך שלא נעשית אבחנה ברורה בעולם הערבי-מוסלמי בין ביקורת כלפי מדינת ישראל לבין הסתה נגד העם היהודי.
האנטישמיות של העולם ערבי-מוסלמי הולכת וצוברת תאוצה כאשר פסוקי קוראן ומסורות אסלאמיות מקבלים פרשנות פוליטית אנטישמית על מנת ליצור דה-לגיטימציה ודה-הומניזציה של הציונות, מדינת ישראל והעם היהודי. היא גם מעניקה לגיטימציה לטרור נגד ישראלים ויהודים.
יש לציין, כי האנטישמיות בעולם הערבי-מוסלמי מובלת על-ידי המשטר האיראני המנהל מדיניות אנטישמית ברורה בה שזורה גם הכחשת השואה. אולם היא גם נחלתם של משטרים ערביים ואסלאמיים נוספים. זאת ועוד, האנטישמיות הכחשת השואה והשימוש בדימויים ומונחים מהתקופה הנאצית ממשיכים להיות נחלתם של רבדים עמוקים בחברה המוסלמית /ערבית ושל אישים ומוסדות ממשל.