שיירות ומשטים

ועדת האו"מ לענייני ארגונים בלתי ממשלתיים הצביעה על מתן מעמד ארגון משקיף ל-PRC, מרכז השיבה הפלסטיני, הפועל בלונדון.

פורסם: 02/06/2015 סוג: מאמר
ועדת האו"מ לענייני ארגונים בלתי ממשלתיים הצביעה על מתן מעמד ארגון משקיף ל-PRC, מרכז השיבה הפלסטיני, הפועל בלונדון. ההצבעה טעונה אישור. המדובר בארגון המזוהה עם חמאס ותנועת האחים המוסלמים, "מתמחה" בטיפוח "זכות השיבה" ומהווה שחקן חשוב במתקפת הדה-לגיטימציה נגד ישראל.
קרא עוד

חדשות הטרור והסכסוך הישראלי-פלסטיני (9-3 בדצמבר 2014)

פורסם: 09/12/2014 סוג: מאמר
גם השבוע נמשכו תקריות בקרבת גדר הביטחון, שבין ישראל לרצועת עזה. ביהודה ושומרון נמשכו מעשי האלימות במתווים המוכרים. בלט השבוע פיגוע דקירה של מחבל פלסטיני במרכול במישור אדומים.
קרא עוד

IHH, ארגון תורכי ג'האדיסטי, שנטל חלק מרכזי במשט ה"מרמרה", עומד בראש קואליציה בינלאומית אנטי-ישראלית, שהודיעה על כוונתה לשגר משט נוסף לרצועת עזה במהלך שנת 2014

פורסם: 17/08/2014 סוג: מאמר
ב-12 באוגוסט 2014 התקיימה מסיבת עיתונאים באיסטנבול בה נמסר, כי במהלך 2014 מתארגן משט חדש, שמטרתו להביא לסיום המצור הימי המוטל על רצועת עזה. את מסיבת העיתונאים אירגנה קואליציה בינלאומית (The Freedom Flotila Coalition, FFC) אותה מוביל להערכתנו ארגון IHH.
קרא עוד

חדשות הטרור והסכסוך הישראלי-פלסטיני * (13 - 19 במרץ 2013)

פורסם: 19/03/2013 סוג: מאמר
נמשכים הפיגועים ומעשי האלימות ביהודה ושומרון. שירות הביטחון הכללי חשף, כי חמאס מנסה להוציא לפועל פיגועים ביהודה ושומרון.
קרא עוד

הארגון הצרפתי האנטי-ישראלי EuroPalestine, הנוטל חלק במתקפת הדה-לגיטימציה נגד ישראל, שיגר משלחת מטעמו, שנכנסה לרצועת עזה דרך מעבר רפיח.

פורסם: 31/12/2012 סוג: מאמר
המשלחת התארחה ע"י ממשל חמאס, קיימה מופע התרסה בקרבת הגבול, והבטיחה לקדם את מסרי התעמולה של חמאס בפני דעת הקהל הצרפתית ופורומים משפטיים צרפתיים ובינלאומיים
קרא עוד

באיסטנבול עומד להתחדש בפברואר 2013 משפט הראווה נגד ארבעה בכירים ישראלים, שלא בפניהם, סביב פרשת ה"מרמרה"*.

פורסם: 31/12/2012 סוג: מאמר
ארגון IHH, שמילא תפקיד מרכזי במאבק האלים על גבי "המרמרה", מנצל את המשפט לניהול קמפיין הסתה חריף נגד ישראל אליו שורבבה תעמולה אנטישמית שכוונה כלפי הקהילה היהודית בתורכיה
קרא עוד
1<2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8>20

פרסומים משנים קודמות

2010    2011    2012    2013    2014    2015
מידע על שיירות ומשטים
הסגר שהטילה ישראל על רצועת עזה הביא בעקבותיו גל של פעילויות מחאה מצד ארגונים פרו פלסטינים. אלה באו בעיקר לידי ביטוי בארגון משטים ושיירות סיוע לרצועה. אחד המשטים בולטים היה משט ה"מאוי מרמרה" .
משטים ושיירות אלה הם חלק פעילות דה לגיטימציה המתקיימת נגד ישראל. מאחורי ארגון השיירות והמשטים עומדים ארגונים ופעילים אנטי ישראליים מהמזרח התיכון ומרחבי העולם.
משטים לא נועדו ביסודם להביא אספקה לרצועת עזה אלא לאתגר את ישראל, לכרסם בלגיטימיות הסגר שהיא מטילה ולחזק מעמדו של ממשל חמאס גם שיירות נועדו למטרה דומה. מארגני משטים ושיירות חותרים לכבול את חופש הפעולה המבצעי של צה"ל בבואו למנוע הברחות אמצעי לחימה ופעילי טרור לרצועת עזה.
יצוין כי הקהילה הבינלאומית דחתה את הטענה של אי חוקיות הסגר והבעיה דעתה שניתן להעביר סיוע לתושבי הרצועה שלא באמצעות משטים ושיירות שנועדו להתריס נגד ישראל. הדבר בא לידי ביטוי בביקורת והסתייגות מצד הקהילה הבינלאומית נגד עצם קיומם של משטים ושיירות. גם דו"ח פאלמר קבע בעקבות משטים לרצועת עזה, כי הסגר הימי שמטילה ישראל הוא צעד ביטחוני לגיטימי בבואה להגן על עצמה.