ספרים ומאמרים

מודיעין הלכה ומעשה

פורסם: 12/02/2017 סוג: מאמר
מודיעין הלכה ומעשה הינו הגיליון הראשון של כתב עת מודיעיני מתודולוגי, שנועד ליצור במה פומבית לדיון מקצועי, פתוח ומעמיק בסוגיות העומדות על סדר היום של קהילת המודיעין הישראלית וקהילות מודיעין נוספות בעולם. מרבית כותבי המאמרים נמנים על שורות קהילת המודיעין הישראלית בעבר ובהווה.
קרא עוד

"ידיעות זהב" שלא הוחמצו - עמוס גלבוע

פורסם: 07/09/2016 סוג: מאמר
כך מגדיר תא"ל (מיל.) עמוס גלבוע "ידיעת זהב":
ידיעה איכותית, בהקשר מתאים, העונה לצורך קבלת החלטות בנושא מסוים לאחר שעברה תהליך מודיעיני איסופי ומחקרי שהשביח אותה.

אם הידיעה לא התקבלה על ידי המחליטים (ופעמים על ידי צמרת המודיעין) ולכן לא נוצלה בצורה אפקטיבית, הרי רק בדיעבד נדע שהייתה ידיעה שכזאת, אם בכלל.
קרא עוד

המודיעין הטכנולוגי למה ואיך? - עזריאל לורבר

פורסם: 25/05/2016 סוג: מאמר
במסגרת המכון לחקר מודיעין ומדיניות בחרנו להוציא לאור גרסה מעובדת לספרו של ד"ר עזריאל לורבר: "טכנולוגיה צבאית, אמצעי לחימה ומודיעין". בהקדמה לספרו מציע ד"ר לורבר כי סכנת ההפתעה במישור הטכנולוגי "גדולה בהרבה מסכנתה של הפתעה מבצעית".
קרא עוד

אברהם דר - מראשוני המודיעין הצבאי

פורסם: 04/05/2016 סוג: מאמר
הראיון עם אברהם דר, מראשוני המודיעין הצבאי הישראלי הוא ראשון מתוך סדרה של פרסומים "שיחות עם אנשי קהילת המודיעין" שיפגישו את קהל הקוראים עם אלה שהיו בין מניחי יסודות קהילת המודיעין הישראלית. עשייתו המודיעינית של אברהם דר בשנותיה הראשונות של מדינת ישראל ואלה שקדמו להיווסדה הביאו להצבתו במרכז הפרסום הראשון בסדרה.
קרא עוד

מודיעין וקבלת החלטות: יציאת צה"ל מלבנון כמקרה מבחן

פורסם: 22/02/2016 סוג: מאמר
בימים אלו יצא לאור ספרו של תא"ל (מיל) עמוס גלבוע: "דמדומי בוקר, הסיפור האמיתי על יציאת צה"ל מלבנון". הספר עוסק בקבלת ההחלטה על יציאת צה"ל מלבנון ע"י ראש הממשלה אהוד ברק ובאופן מימושה. עמוס גלבוע, מחבר הספר, הינו מבכירי קהילת המודיעין, אשר שירת בין השאר כראש חטיבת המחקר באמ"ן ומשמש כיום, בין השאר, כעמית מחקר במרכז המידע למודיעין וטרור.
קרא עוד

הדים ב למשק כנפי הטעות - לאבירם ברקאי

פורסם: 12/02/2016 סוג: מאמר
נודה על האמת כשהבאנו לדפוס את "משק כנפי הטעות" ,שיחותיו של אבירם ברקאי עם האלוף (בדימוס) אלי זעירא, הנחנו, שהתכנים יטלטלו רבים ויעוררו תגובות מגוונות.
קרא עוד
1 | 2 | 3

פרסומים משנים קודמות

2012    2013    2014    2015    2016    2017