מתקפת דה-לגיטימציה

ארגון BNC בראמאללה, גוף המציג עצמו כהנהגה של קמפיין BDS, מאשים את ישראל בדיכוי הפלסטינים וב"הוצאות להורג" של מפגינים חפים מפשע תוך התעלמות מוחלטת מגל הטרור השוטף את ישראל

פורסם: 22/10/2015 סוג: מאמר
על רקע גל הטרור המתמשך בישראל הוציא ארגון BNC, מסמך הקורא לפעילי קמפיין BDS לגלות סולידאריות עם "ההתנגדות העממית" המתבצעת ע"י הפלסטינים . המסמך, שכותרתו: "שאלות ותשובות אודות ההתנגדות העממית הפלסטינית", פותח בשאלה כיצד יש לתאר את המצב הנוכחי בשטח. התשובה לשאלה, המפורטת במסמך, מתעלמת לחלוטין מגל הטרור השוטף את ישראל, הכולל פיגועי דקירה, דריסה וירי (במשתמע תומך המסמך "זכותם" של הפלסטינים לנקוט באלימות נגד ישראל אולם הוא נמנע מלפרט). "המצב בשטח" מוצג במסמך כ"התקוממות עממית" של הדור הפלסטיני החדש נגד צעדי הדיכוי של ישראל כלפי הפלסטינים.
קרא עוד

חדשות הטרור והסכסוך הישראלי-פלסטיני (18-12 באוגוסט 2015)

פורסם: 18/08/2015 סוג: מאמר
במוקד אירועי השבוע עמדו שלושה פיגועי דקירה נגד כוחות הביטחון במחסומים, שניים מהם בצומת תפוח, שמדרום לשכם ואחד בכביש 443. נמשך "טפטוף" ירי הרקטות מהרצועה. השבוע שוגרה רקטה לעבר ישראל, שנפלה סמוך לגדר הביטחון. העציר המנהלי מחמד עלאן, פעיל הג'האד האסלאמי בפלסטין, איבד את הכרתו לאחר 59 ימי שביתת רעב. צוות בית החולים ביצע בו פעולות החייאה והוא שב להכרתו לאחר מספר ימים.
קרא עוד

מקומם של הפלסטינים בקמפיין BDS

פורסם: 29/07/2015 סוג: מאמר
מסמך זה בוחן את מקומם של פעילים וארגונים פלסטינים ביהודה ושומרון וברצועת עזה בקמפיין BDS נגד ישראל. קמפיין זה, שמקורו בועידת דרבן הראשונה (2001), מתנהל ע"י רשת של פעילים והתארגנויות אנטי-ישראליים ברחבי העולם, בדגש על מדינות המערב, שמקורם בעיקר בשוליים הקיצוניים של השמאל והאסלאם.
קרא עוד

חדשות הטרור והסכסוך הישראלי-פלסטיני (14-8 ביולי 2015)

פורסם: 14/07/2015 סוג: מאמר
בדרום ישראל שרר השבוע שקט. ביהודה ושומרון נמשכו גילויי האלימות במסגרת מה שמכונה "ההתנגדות העממית" (יידויי אבנים, השלכת בקבוקי תבערה). ב-8 ביולי 2015 קיימה הזרוע הצבאית של חמאס מפגן צבאי בעיר עזה לרגל יום השנה למבצע "צוק איתן".
קרא עוד

כלי התקשורת של חמאס דיווחו, כי בכיר חמאס אסמאעיל הניה ברך את מאג'ד אלזיר, המנהל הכללי של מרכז השיבה הפלסטיני (PRC) לרגל קבלת מעמד של משקיף בועדת האו"מ. דובר PRC הכחיש את הידיעה *.

פורסם: 04/06/2015 סוג: מאמר
כלי התקשורת של חמאס בשפה הערבית והאנגלית דיווחו ב-3 ביוני 2015 , כי אסמאעיל הניה, סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס, ברך בשיחה טלפונית (כנראה ב-2 ביוני) את מאג'ד אלזיר, המנהל הכללי של PRC, לרגל קבלת הארגון מעמד של משקיף בועדת האו"מ.
קרא עוד

ועדת האו"מ לענייני ארגונים בלתי ממשלתיים הצביעה על מתן מעמד ארגון משקיף ל-PRC, מרכז השיבה הפלסטיני, הפועל בלונדון.

פורסם: 02/06/2015 סוג: מאמר
ועדת האו"מ לענייני ארגונים בלתי ממשלתיים הצביעה על מתן מעמד ארגון משקיף ל-PRC, מרכז השיבה הפלסטיני, הפועל בלונדון. ההצבעה טעונה אישור. המדובר בארגון המזוהה עם חמאס ותנועת האחים המוסלמים, "מתמחה" בטיפוח "זכות השיבה" ומהווה שחקן חשוב במתקפת הדה-לגיטימציה נגד ישראל.
קרא עוד
1 | 2 | 3 | 4 | 5

פרסומים משנים קודמות

2011    2012    2013    2014    2015
מידע על מתקפת דה-לגיטימציה
מתקפת הדה-לגיטימציה היא "מתקפה" נגד ישראל המכוונת למתג אותה כ"מדינת אפרטהייד" על מנת לפגוע בלגיטימיות של זכות קיומה ולהביא בסופו של תהליך לקריסתה, כפי שארע עם משטר האפרטהייד בדרום אפריקה. לקידום מתקפת דה-לגיטימציה זו חברו ארגונים מהאסלאם הקיצוני עם השמאל הקיצוני ועם ארגוני זכויות אדם ו-NGO's ממדינות המערב.
מתקפת הדה-לגיטימציה מאופיינת בארגון שיירות ומשטים לרצועת עזה, הפגנות מחאה, תהלוכות, אירועים לציון ימי אזכור החרמת סחורות ישראליות ועוד. מארגני אירועי הדה- לגיטימציה משתדלים לתת לאירועים הד תקשורתי ולאתגר את ישראל בתגובה אליהם.