ארגונים במערב

מקומם של הפלסטינים בקמפיין BDS

פורסם: 29/07/2015 סוג: מאמר
מסמך זה בוחן את מקומם של פעילים וארגונים פלסטינים ביהודה ושומרון וברצועת עזה בקמפיין BDS נגד ישראל. קמפיין זה, שמקורו בועידת דרבן הראשונה (2001), מתנהל ע"י רשת של פעילים והתארגנויות אנטי-ישראליים ברחבי העולם, בדגש על מדינות המערב, שמקורם בעיקר בשוליים הקיצוניים של השמאל והאסלאם.
קרא עוד

ועדת האו"מ לענייני ארגונים בלתי ממשלתיים הצביעה על מתן מעמד ארגון משקיף ל-PRC, מרכז השיבה הפלסטיני, הפועל בלונדון.

פורסם: 02/06/2015 סוג: מאמר
ועדת האו"מ לענייני ארגונים בלתי ממשלתיים הצביעה על מתן מעמד ארגון משקיף ל-PRC, מרכז השיבה הפלסטיני, הפועל בלונדון. ההצבעה טעונה אישור. המדובר בארגון המזוהה עם חמאס ותנועת האחים המוסלמים, "מתמחה" בטיפוח "זכות השיבה" ומהווה שחקן חשוב במתקפת הדה-לגיטימציה נגד ישראל.
קרא עוד

שעואן ג'ברין, העומד בראש ארגון אלחק, הבולט בלוחמה המשפטית נגד ישראל, נבחר לשמש אחד מסגני נשיא ארגון FIDH, פדרציה עולמית של ארגוני זכויות אדם

פורסם: 05/06/2013 סוג: מאמר
שעואן ג'ברין, מנכ"ל ארגון אלחק, הממלא תפקיד חשוב בלוחמה המשפטית נגד ישראל (ראו נספח א'), נבחר לאחרונה לשמש כאחד מסגני הנשיא של ארגון FIDH (International Federation for Human Rights). ג'ברין, פעיל החזית העממית לשחרור פלסטין, נבחר לתפקידו במהלך הקונגרס ה-38 של הארגון, שהתקיים באיסטנבול, תורכיה (27-23 במאי 2013).
קרא עוד

התפיסה הפוליטית והאידיאולוגית העומדת ביסוד קשרי התארגנויות פרו-פלסטיניות באירופה עם החזית העממית לשחרור פלסטין: Freedom Flotilla Italia כמקרה מבחן

פורסם: 27/02/2013 סוג: מאמר
במסגרת מתקפת הדה-לגיטימציה נגד ישראל ניתן להבחין בקשרים המתקיימים בין פעילי החזית העממית לשחרור פלסטין לבין פעילי ארגוני זכויות אדם ופעילי ארגונים פרו-פלסטינים במדינות מערב אירופה, בדגש על צרפת ואיטליה.
קרא עוד

טרור וזכויות אדם: שעואן ג'בארין, ראש ארגון זכויות אדם ופעיל החזית העממית לשחרור פלסטין, ערך לאחרונה ביקור בצרפת, במסגרת קמפיין אנטי-ישראלי, שארגונו מנהל.

פורסם: 17/02/2013 סוג: מאמר
שעואן ג'בארין, ראש ארגון זכויות אדם ופעיל החזית העממית לשחרור פלסטין, ערך לאחרונה ביקור בצרפת, במסגרת קמפיין אנטי-ישראלי, שארגונו מנהל. ביקורו מהווה ביטוי נוסף להשתלבות פעילים, שמקורם בחזית העממית, במתקפת הדה-לגיטימציה המתנהלת נגד ישראל
קרא עוד
1

פרסומים משנים קודמות

2013    2015
מידע על ארגונים במערב
מגוון של התארגנויות, איגודים מקצועיים וארגונים אנטי-ישראליים במערב הנוטלים חלק במהלכים תעמולתיים-תודעתיים נגד מדינת ישראל שנועדו להכפיש את שמה. הקבוצות המשתייכות לארגונים במערב הן בדרך כלל כוחות פוליטיים שוליים במדינות המערב בהן הם פועלים. פעמים רבות מדובר בארגונים לא ממשלתיים, קבוצות של אנרכיסטים, מהגרים, פעילים פוליטיים קיצוניים ואף יהודים או ישראלים לשעבר. הארגונים הללו מנהלים מערכה מדינית כלכלית תרבותית ואידיאולוגית נגד מדינת ישראל בשיתוף פעולה עם ארגונים אסלאמיים רדיקאליים. לארגונים אלו מצטרפים לעיתים התארגנויות ופעילים אשר מבקרים את מדיניות ישראל אך אינם שוללים את עצם קיומה ואינה מהווים חלק ממתקפת הדה-לגיטימציה נגדה.
רוב הארגונים במערב הם ארגונים רשתיים או התארגנויות ללא מרכז פיקוד ושליטה שמנהל אותם. רוב הארגונים במערב מתאחדים אד הוק לצרכי משימה מסוימת כמו משט, הפגנה או צעדת מחאה.
ביטוייה המעשי של מתקפה זו מצד הארגונים במערב הוא בעיקר: בארגון שיירות ומשטים לרצועת עזה, קריאה להחרמה של תוצרת ישראלית, סיוע ומימון העמדה לדין של בכירים ישראלים במסגרת השיפוט האוניברסאלי, נוכחות מאסיבית באוניברסיטאות ניסיון להשפיע על מנהיגי המערב בעניין המדיניות כלפי ישראל ועוד.