ארגונים אסלאמיים

ועדת האו"מ לענייני ארגונים בלתי ממשלתיים הצביעה על מתן מעמד ארגון משקיף ל-PRC, מרכז השיבה הפלסטיני, הפועל בלונדון.

פורסם: 02/06/2015 סוג: מאמר
ועדת האו"מ לענייני ארגונים בלתי ממשלתיים הצביעה על מתן מעמד ארגון משקיף ל-PRC, מרכז השיבה הפלסטיני, הפועל בלונדון. ההצבעה טעונה אישור. המדובר בארגון המזוהה עם חמאס ותנועת האחים המוסלמים, "מתמחה" בטיפוח "זכות השיבה" ומהווה שחקן חשוב במתקפת הדה-לגיטימציה נגד ישראל.
קרא עוד

המשטר האיראני נערך לקיום אירועי "יום ירושלים"

פורסם: 15/08/2012 סוג: מאמר
המשטר האיראני נערך לקיום אירועי "יום ירושלים", שיתקיימו כמידי שנה באיראן, בעולם הערבי/מוסלמי ובמדינות המערב. מעבר לתמיכה בדרישות הפלסטיניות המכסימליות צפוי שהאירועים ינוצלו להסתה נגד ישראל וארה"ב ולחיזוק "מחנה ההתנגדות"
קרא עוד

חצי האי סיני כזירה פעילה של טרור אסלאמי

פורסם: 13/08/2012 סוג: מאמר
דיוקנה של התארגנות ג'האדיסטית-סלפית בשם אלתוחיד ואלג'האד, הפועלת ברצועת עזה, שביצעה ב-18 ביוני 2012 פיגוע על גבול ישראל-מצרים בו נהרג אזרח ישראלי. הצלחת הפיגוע המחישה פעם נוספת את איום הטרור הנשקף לישראל מסיני תוך ניצול האנרכיה וקשיי המשילות של מצרים באזור
קרא עוד
1

פרסומים משנים קודמות

2012    2015
מידע על ארגונים אסלאמיים
ארגונים אסלאמיים רדיקאליים, חברו לארגוני שמאל רדיקאלי (הקואליציה הירוקה-אדומה) לשלילת זכותה של מדינת ישראל להגדרה עצמית כמדינת העם היהודי. ארגונים אסלאמיים רדיקאליים (בקרבם בולטת תנועת האחים המוסלמים), הפכו את הדה-לגיטימציה של מדינת ישראל לחלק מדפוס הפעולה שלהם. הארגונים האסלאמיים נוטלים חלק במהלכים תעמולתיים נגד מדינת ישראל שנועדו להכפיש את שמה ולגרום נזק לדימויה, מתוך כוונה לערער את הלגיטימציה שלה להתקיים כמדינה יהודית ולהגביל את יכולתה להגן על עצמה .
ביטוייה המעשי של מתקפה זו מצד הארגונים האסלאמיים הרדיקאליים הוא בעיקר: בארגון שיירות ומשטים לרצועת עזה, קריאה להחרמה של תוצרת ישראלית, סיוע ומימון העמדה לדין של בכירים ישראלים במסגרת השיפוט האוניברסאלי, נוכחות מאסיבית באוניברסיטאות ועוד. אחד הארגונים האסלאמיים הבולטים הוא ארגון IHH אשר היה מהמארגנים הבולטים של המשט על גבי הספינה "מאוי מרמרה", שהתעמתה עם כוח חיל הים.